توهمی ترین وبلاگ! (اولین وبلاگ ایرانی ترجمه شده به 36 زبان دنیا!)

بیاااا پیشم.. بیا نزدیکتر / نمیخوام از دور نگاهت کنم

جالبه؟ نه؟؟ 
در نظر داشته باشید که ما به سبک زندگی هیچ ملتی اصالتاً نمی توانیم ایراد بگیریم چون سبک زندگی نتیجه انباشت تجربیات تاریخی یک ملت است. اما می توانیم معیارهایی را مشخص کنیم و از آن زاویه آسیب شناسی کنیم. در اینجا قصد دارم آسیب شناسی سبک زندگی ایرانی را بر اساس خود فرهنگ ایرانی و فرهنگ دینی مورد خطاب قرار دهم.

مادیات و خودخواهی کانونهای سبک زندگی ما شده است

بر اساس تجربه‌ای که در مشاهدات بین‌المللی از جوامعی چون ترکیه، مالزی، کشورهای عربی و اروپایی داشته‌ام اولین وجه مقایسه‌ای که می‌توان در خصوص سبک زندگی ایرانی و همه این کشورها در نظر گرفت و البته بر خلاف ادعاهایی که عموماً در میان ما وجود دارد این است که میانگین ایرانی خیلی دنیا دوست است. علاقه عمیقی به دنیا و مال دنیا دارد ولی هنرمندانه و با ادا و ظاهرسازی آنرا استتار می‌کند. از این دنیا هم، پول، لوازم زندگی، نمایش خانه، ویلا و اتومبیل به دیگران سهم مهمی از دنیادوستی ایرانی دارد. در مقایسه، یک دانمارکی برای نقاشی، موزه، هنر، کتاب، آخرین رمانها، کنسرت، تئاتر، دوستان فرهنگی، کشف کشورها و فرهنگهای دیگر، جا باز می‌کند. در سبد کالاهای میانگین ایرانی، این موارد تقریباً تعطیل است. کافی است صورت آرام و خوش‌رنگ یک شهروند معمولی ترکیه را با یک ایرانی مضطرب و همیشه در حال پول جمع کردن مقایسه کنید.

ظاهر و باطن میانگین ایرانی بالای 50 درصد شکاف دارد

این یک پارادوکس است چرا که در جامعه‌ای زندگی می کنیم که مباحث دینی و اخلاقی در آن سهم مهمی از تبلیغات و آموزش را دارد. برای نمونه این مباحث توسط رسانه‌ها، از طریق فضای عمومی، از طریق آموزش و از طریق کتب مذهبی طرح و عنوان می‌شود و آموزش معنوی و دینی جایگاه زیادی دارد اما این بعد دینی به نظر می رسد بیشتر بعدی ذهنی است. یعنی یک مداری در ذهن میانگین ایرانی هست که ارتباط بسیار محدودی با عمل فرد ایرانی دارد. نکته دوم این است که بخشی از فرهنگ ما تکرار آموزه‌های اخلاقی و دینی است. یعنی شما اگر در طول یک روز هزار نفر ایرانی را نمونه انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد که آنها خیلی تذکر می دهند و نکات اخلاقی را مورد اشاره قرار می‌دهند و واژگان دینی، معنوی و اخلاقی زیادی را به کار می برند. واژگانی مانند انسانیت، خدا، پیغمبر، پاکی، وجدان، محبت، صداقت، شرافت، راستگویی و وظیفه دائماً مورد استفاده ماست، اما پرسش اینجاست که انعکاس این واژه‌ها در زندگی و عمل ما چیست؟ نیم کره ذهنی ما با نیم کره عملی ما تقریباً هیچ ارتباطی با هم ندارند.

نکته‌ای که حالت معماگونه دارد این است که دایره ذهنی اخلاقی و دایره بیان اخلاقی چه ارتباطی با عمل اجتماعی ما دارد؟
من در منطقه نیاوران تهران به راننده اتومبیلی که سوبله (و نه دوبله) ایستاده بود با زبان خیلی ملایمی گفتم لطف می‌کنید قدری جلوتر پارک کنید چون ترافیک سنگینی در نتیجه توقف شما ایجاد شده است. پاسخ ایشان این بود که من هر کاری دوست داشته باشم می کنم. در اعتراض شهروند دیگری، وی گفت زیاد حرف بزنید شما را مچاله می‌کنم بعد می‌اندازم در جوب. در مورد جملات این راننده متخلف، می توان تحقیقات گسترده‌ای درباره فرهنگ خودخواهانه ایرانی انجام داد.

انعکاس اخلاق و معنویت و انسانیت در زندگی و عمل ما بسیار محدود است

در اینجا قصد این است که رابطه بین ذهن و عمل را در خصوص سبک زندگی مورد بررسی قرار دهیم. تحقیقاً هیچ ملتی در دنیا به اندازه ایرانی‌ها از اخلاق و معنویت و انسانیت صحبت نمی‌کنند، اما انعکاس این در زندگی و عمل ما بسیار محدود است. این اولین نقدی است که به زندگی ایرانی وارد است که چرا اینقدر ظاهر اخلاقی و معنوی دارد، ولی باطن مادی. بعضی رسانه‌ها که به اروپایی‌ها حمله می‌کنند و می‌گویند آنها مادی هستند، مفید خواهد بود اگر بروند در میان آنها زندگی کنند و بعد منصفانه قضاوت کنند که ما مصرف‌گراتر هستیم یا آنها. ما به پول و جمع کردن مال دنیا و مقام و منصب وابسته‌تر هستیم یا آنها؟ بنابراین، اینگونه باید تبیین کنیم که مادیات در سبک زندگی ایرانی جایگاه بسیار کانونی دارد. جمع کردن پول و امکانات و داشتن سمت و منصب برای میانگین ایرانی بسیار مهم و بلکه تمام زندگی است.

خوشبختی را با راحتی اشتباه گرفته‌ایم

کم می‌شناسم افرادی را که حتی اگر به پول و امکانات هم می‌رسند از آن برای بهره‌برداری بهینه از زندگی استفاده بکنند. به جای ارتقاء کیفیت زندگی، مصرف‌گراتر می شوند. به نظر می‌رسد بسیاری از ما، خوشبختی را با راحتی اشتباه گرفته‌ایم و فکر می کنیم تجملات یعنی ایده‌آلهای زندگی. بسیاری از ما، هدفی بالاتر از تأمین غرایز اولیه نداریم. خلق کنیم؛ تولید کنیم؛ کار به جا ماندنی انجام دهیم؛ چنین افرادی در اقلیت محض هستند.

یک دلیل مهم علاقه ما به دارایی و مادیات برای نمایش به دیگران و فخرفروشی است. از یک نفر که مدتی قبل در منطقه فرشته تهران قتلی را مرتکب شده بود پرسیدند که چرا این کار را انجام دادید گفته بود که مقتول پولش را خیلی به رخ من می‌کشید. شاید فرهنگی که 45 سال پیش در مناطق فرودست تهران حاکم بود الان در منطقه فرشته تهران می‌بینید. یعنی قتل، درگیری‌ها و نزاعهای خیابانی در تهران به خاطر فخرفروشی و مسائل غریزی و مادیات است.

از اینرو، این سبک زندگی ایرانی که به شدت علاقمند است پول جمع کند و به خصوص در این هشت سال گذشته از هر وسیله‌ای استفاده کند تا به امکانات و مال برسد زندگی را بسیار دچار تنش می‌کند و اضطراب‌آور است. بعد افراد دنبال این هستند که آنچه را که به دست آورده‌اند حالا چگونه باید حفظ کنند.

این نکات را نمی شد بیان کرد اگر وجه مقایسه‌ای وجود نداشت. یعنی اگر یک نفر صرفاً از دریچه فرهنگ داخلی ایران به این مسائل نگاه کند ممکن است آنها را روندهای طبیعی و عادی در جامعه ایرانی تلقی کند. اما در کشوری مثل ترکیه و مالزی دیده می شود که بخش مهمی از رسیدن به ثروت برای این است که افراد هدفی در زندگی دارند و می‌خواهند کالایی را خلق و خط تولیدی را راه‌اندازی کنند و می خواهند چه به صورت محلی و چه بین المللی رقابت کنند و به طور خلاصه می خواهند کار مفیدی انجام دهند. یعنی فضای جامعه برای تولید ثروت و پول و برای یک نوع خلاقیت و نوآوری و افزایش ثروت ملی است. در این بحث مثال آلمان را نمی‌زنم بلکه مثال ترکیه و مالزی را می‌زنم. الان خانواده‌هایی که در ترکیه صاحب ثروت شده‌اند بعضاً نزدیک یک قرن کار و تلاش و فعالیت کرده‌اند و با فکر و زحمت به این جایگاه رسیده‌اند و در سطح ملی و بین‌المللی رقابت کرده‌اند تا توانسته‌اند به این سطح از ثروت برسند.

میانگین ایرانی فردی کوتاه مدت است

سبک زندگی ایرانی تا زمانی که تلقی منطقی از پول و امکانات پیدا نکند اصلاح نمی‌شود. بخشی از این مسأله به این برمی‌گردد که ما می‌ترسیم و زندگی را کوتاه مدت می بینیم و عموماً در یک قرن و نیم گذشته در فضاهای بی ثباتی زندگی کرده‌ایم. لذا افراد به دنبال این هستند که نهایت بهره‌برداری را در زمانهای کوتاه انجام دهند و حرصی که برای سریع به دست آوردن پول دارند فروبنشانند. البته این مسایل ریشه‌های طبقاتی هم دارد. فردی را می‌شناسم که سال 1370 راننده تاکسی بوده و هم اکنون با رانت، زد و بند و اجحاف به حقوق دیگران به ثروت دهها میلیاردی رسیده است. او را تشویق کردم به حج برود و آسیا، آفریقا و اروپا را کشف کند. جواب داد که دو کارخانه باید راه‌اندازی کند شاید در هفتاد سالگی فرصت این کارها فراهم شود. کسی که قبلاً در فقر و محرومیت زندگی کرده الان از فرایند ناسالم پول درآوردن در این جامعه به وجد آمده و معنای دیگری برای زندگی قایل نیست. کتاب خواندن و به موزه رفتن برای او مسخره است. رشد قوای فکری و معنوی برای او وقت تلف کردن است. به صورت این شخص با این ثروت نگاه کنید فکر می‌کنید کارگر معدن است. این صورت را مقایسه کنید با مردم و کارآفرینان عادی جامعه ما که با زندگی معمولی، امیدوار و شاداب و سلامتی روانی دارند. بسیار جالب خواهد بود ما حتی در میان مجریان مملکت، 5 نفر پیدا کنیم که خوش رنگ و خوش پوست باشند. صورت انسان، انعکاس آرامش، سلامتی روانی و روحی اوست. پول و سمت به طور باور نکردنی برای میانگین ایرانی قداست پیدا کرده و معما این است که این در جامعه‌ای است که می خواهد الهام‌بخش دیگر مسلمانان باشد!

سهم خوشگذرانی و تفریح در زندگی ایرانی در مقایسه با اروپایی‌ها بالاست

نقد سوم بر سبک زندگی ایرانی این است که در مقایسه با ملتهای دیگر سهم تفریح و خوشگذارانی و دور هم جمع شدنهای متعدد و طولانی بسیار بالاست. همه ملتها دنبال خوشگذرانی و تفریح هستند اما سهم خوشگذرانی و تفریح در زندگی ایرانی افراطی است. اخلاق، معنویت و حرفهای دلچسب به عنوان پوششی است بر آنچه ما در باطن انجام می دهیم. باید توجه داشت که سرنوشت هر ملتی با روحیه اکثریت آن ملت رقم می خورد.

صحبت من این نیست که همه ایرانیان این ویژگی‌ها را دارند ولی اکثریت آنها چه در داخل و چه در خارج این خصایص را دارند. برای همین تاریخ، فرهنگ و زندگی ما به شدت سینوسی و نوسانی است. یکبار یک فرد ثروتمند هلندی را ملاقات کردم که عمده درآمد خود را صرف امور خیریه می‌کرد. وی در یک آپارتمان نسبتاً متوسطی زندگی می کرد و معتقد بود از این فرصتی که در اختیار دارد و از این امکاناتی که به دست آورده باید کار مفید اجتماعی انجام بدهد.

سبک زندگی ما به شدت خودمحور است

نقد چهارم اینکه سبک زندگی ما به شدت خودمحور است. ما بیشتر به دنبال حریم فردی خود هستیم و به آن حریم بیشتر توجه داریم. زیرا اگر کسی اجتماعی فکر کند بسیاری از کارها را انجام نمی‌دهد. اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت از اتومبیل آشغال به بیرون نمی اندازم؛ اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت اتومبیل خود را دوبله پارک نمی کنم؛ اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت زمینه‌های آزار و اذیت همسایگان خود را فراهم نمی‌کنم. در یک مجتمع آپارتمانی، یکی از دوستان می‌گفت همسایه‌ای معتقد بود حتی ساعت دو نصف شب صدای بلند موسیقی پخش کند به کسی مربوط نیست. هر کاری که دوست داشته باشد و خانواده‌اش علاقمند باشند با هر سر و صدا و مزاحمتی حریم آپارتمان ایشان است. این درصد قابل توجهی از توحش است که با زندگی انسانی و مدنی ناسازگار است. من حتی متغیرهای اخلاقی و دینی را در این قضاوت دخالت نمی‌دهم چون فرد اخلاقی و دینی بالاتر از فرد مدنی است. خاطرم هست در دهه 1350 در دوره نوجوانی، همسایه نمازخوانی داشتیم که با نوک پا در کوچه راه می‌رفت و معتقد بود ممکن است صدای کفش باعث ناراحتی همسایه‌ها شود.

به گونه‌ای تربیت می شویم که نگاهمان اجتماعی نیست

به طور کلی ما به گونه‌ای در خانواده، مدرسه و جامعه تربیت می شویم که نگاهمان نگاه اجتماعی نیست؛ نگاهمان نگاه عمومی نیست. به عنوان مثال در حال حاضر و در شهر تهران شهرداری همه جا تبلیغ کرده که ما از شهروندان خواهش می کنیم کمتر آشغال تولید کنند. چون ما ظاهراً در دنیا جزو شهروندانی هستیم که استعداد بالایی در تولید زباله دارند. اگر ما خارج از منافع شخصی فکر کنیم، جامعه و انسانهای دیگر هم برای ما اهمیت پیدا می‌کنند. عجیب بسیاری از افراد، خارج از خود و منافع خود به حقوق انسانهای دیگر بی‌تفاوت شده‌اند.

ما ایرانی ها یک ظاهری داریم و یک باطنی. این در حالی است که فرد ژاپنی و آلمانی و ترکیه‌ای یک کاراکتر و شخصیت بیشتر ندارد. اما ما به عنوان یک ایرانی یک ظاهری داریم که خود را موجه معرفی می کنیم و حرفهای بسیار زیبایی می زنیم و از قضا بخش مهمی از حرفهای ما نیز اخلاقی و معنوی و در مذمت دنیا است اما سبک زندگی ما به شدت خودمحور و مادی است و به دنبال جمع‌آوری پول و حفاظت از حریمهای فردی خود هستیم.

هنوز کشور و جامعه به معنای علمی کلمه نداریم

بر این اساس است که معتقدم در این جغرافیایی که ما زندگی می کنیم هنوز دو مفهوم در میان ما شکل نگرفته است. یکی اینکه ما هنوز کشور نداریم و دیگر اینکه ما هنوز جامعه نداریم. ما عده‌ای هستیم که با سنن و خلقیات مشترک در جغرافیایی زندگی می‌کنیم. در علم جامعه شناسی، جامعه اینگونه تعریف می شود که عده‌ای در آن دارای اهداف مشترک و جهت‌گیری مشترک هستند. ما هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم. شاید یک دلیل این باشد که ما امپراتوری بوده ایم. بر این اساس معتقد هستم که ما هنوز کشور- ملت نشده‌ایم. البته ملت هستیم؛ ما ایرانی هستیم و با زبان فارسی صحبت می کنیم و دارای ادبیات غنی و تاریخ کهن و سرزمین گسترده هستیم. اینها همه شاخصهای یک ملت است. اما ما کشور- ملت نیستیم؛ چینی‌ها هستند، اما ما هنوز نیستیم؛ ژاپنی‌ها هستند و ما نیستیم. اگر ما کشور بودیم و جامعه داشتیم، حتماً کسی از بیت‌المال اختلاس نمی‌کرد و راضی نمی‌شد از طریق تلفن، رانت و ارتباطات به ثروت برسد چون تعهد و وفاداری به کشور داشت و از مردم خجالت می کشید. آیا یک آلمانی این کار را می کند؟ قبل از اینکه از قانون بترسد به احترام کشور و هموطنانش این کار را نمی‌کند. دوستان بسیاری در بخش خصوصی دارم که حاضر نشده‌اند پروژه‌های بزرگی را قبول کنند چون نخواسته‌اند رشوه و کمیسیون پرداخت کنند. اینگونه افراد برای خود احترام قایل‌اند و مانند عالی نسب‌ها، خسروشاهی‌ها، خیامی‌ها و ایروانی‌ها، برای کشور، جامعه و شخص خودشان احترام قایل‌اند. البته این گونه افراد از اصالت خانوادگی برخوردارند و تازه به دوران رسیده نیستند. وقتی کسی در فقر مطلق بزرگ شده و هم اکنون صاحب منصب شده، عموماً این گونه افراد دیگر کسی را بنده نیستند و از فرصت به دست آمده نهایت استفاده نامشروع را می‌کنند. کشور، جامعه، دین و اخلاق برای آنها در عمل تعطیل است و صرفاً تزئینات سخنرانی است.

بنابراین وقتی ما می خواهیم سبک زندگی را نقد کنیم در مقایسه با یک سری الگوها و ملاکها باید این کار را انجام دهیم. پرسش این است که آیا مجموعه فعالیتهایی که ما ایرانی‌ها انجام می دهیم تبدیل به سرمایه اجتماعی، ثروت ملی و پرستیژ جهانی می شود یا نه؟ آن موقع می توانیم بگوییم سبک زندگی کارآمدی داریم و نتیجه داده است و توانسته این متغیرها را به صورت کمی و کیفی افزایش بدهد. هر کدام از ما می تواند بر اساس وجدان خود به اینها پاسخ بدهد.

اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم سبک زندگی ما دارای این ضعف جدی است که خیلی خودمحور بار می آئیم که برای تبیین این نکته مثالهای فراوانی نیز وجود دارد. یکی از دوستان من که مطالعات اجتماعی انجام می دهد به من گفت که آموزش مدنی در مرکز و جنوب شهر تهران به مراتب موفق‌تر از شمال شهر تهران است. این فرد مطرح می کرد که اگر در یکی از مراکز جنوب و مرکز شهر تهران جلسه‌ای برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی در محله‌ای برگزار شود جمعیت زیادی برای شنیدن این بحث حضور خواهند داشت. در حالی که در شمال شهر تهران به خاطر اینکه افراد پول دارند احساس بی نیازی به فرهنگ مدنی می‌کنند. یعنی برای نمونه کسی که ماشین 200 میلیون تومانی سوار می شود احساس می کند به آموزش نیازی ندارد چون پول دارد. البته اگر کسی با زحمت و تلاش خود، اتومبیل پانصد میلیون تومانی هم سوار شود هیچ اشکالی ندارد. چنین فردی، حتماً تربیت و مدنیت هم دارد.

رانت باعث به هم ریختگی طبقاتی و اجتماعی در جامعه شده است

بر خلاف کشورهای صنعتی و یا ملتهایی چون ترکیه و مالزی و یا حتی ملتهای منطقه حاشیه خلیج‌فارس که بسیار مدنی شده‌اند، ما در جامعه‌ای زندگی می کنیم که آنهایی که بر اساس رانت، ارتباطات و تلفن صاحب امکانات و پول شده‌اند از مدنیت بسیار پایین‌تری برخوردارند. اصطلاحاً در فرهنگ ما به این افراد "تازه به دوران رسیده‌ها" گفته می شود. این پدیده نشان از "به هم‌ریختگی طبقاتی" در جامعه ماست. در سالهای گذشته شاهد هستیم که یک دفعه در جامعه ما طبقه‌ای به وجود آمد که عمدتاً از طریق رانت صاحب ثروت شدند. البته این یک پشتوانه علمی هم دارد. هر فردی در هر سمت و جایگاهی که قرار دارد اگر یک دفعه حالت جهشی پیدا کند حتماً نوعی نارسایی رفتاری در او پدیدار می‌شود. برای نمونه آیا می توانیم تصور کنیم که یک طلبه 15 ساله مرجع تقلید بشود! چرا در دانشگاه عنوان می شود که حداقل باید 20 سال بگذرد تا فردی استاد تمام بشود می شد به همه در همان سال اول استاد تمامی اعطا کرد! اخذ این عناوین و درجات مرحله به مرحله است. آیا می شود پزشکی را که یک سال طبابت کرده با پزشکی که 20 سال طبابت کرده یکی دانست؟! آیا می توانیم تصور کنیم که فردی که در سه سال گذشته با حقوق ماهیانه معادل یک میلیون تومان زندگی می کرده حالا گردش مالی او در یک سال برای نمونه 600 میلیارد تومان است. از این تعداد در جامعه بسیار داریم. برای رسیدن به این درجات و مقامات باید زحمت کشید. البته من از معتقدان جدی به تولید ثروت فردی و ملی هستم اما با فکر، زحمت و رقابت. ما در گذشته از اینگونه افراد داشته‌ایم و هنوز هم اقلیتی با کار و زحمت، فعالیت خصوصی می‌کنند اما افراد فراوانی هم در دستگاههای اجرایی داریم که با ارتباطات، بیت‌المال را بلعیده‌اند و به واسطه رسانه‌های فلج و عملکرد ناچیز نهادهای نظارتی، موفق هم بوده‌اند. نقدینگی کشور در سال 1384، 69000 میلیارد تومان بود که هم اکنون به 410000 میلیارد تومان رسیده و در همین مدت، درآمد نفت کشور، 65 درصد درآمد کل نفت از زمان مظفرالدین شاه (108 سال پیش) تاکنون بوده است. آیا این امکانات کم نظیر به ارتقاء استاندارد زندگی میانگین ایرانی، عزت ملی، ساختار عمرانی و جایگاه ویژه در منطقه تبدیل شده است؟ به همین دلیل باید این اصل مقدس سیاسی و اقتصادی را که تجربه چند صد ساله بشری هست از طلا گرفت که حکمرانان یک کشور باید از طبقه متوسط باشند.

بر این اساس یک به هم ریختگی اجتماعی و طبقاتی در جامعه به وجود آمده که پیامدهای آن به ویژه در کلان شهرها قابل مشاهده است. از بسیاری از افراد فرهنگی در دنیا شنیده‌ام که ایرانی‌ها از جهت ادب در میان ملتهای جهان زبانزد بوده‌اند. تهران متأسفانه در حال حاضر به یکی از شهرهایی تبدیل شده که ادب و تربیت در آن در حداقل ممکن خود قرار دارد. این موضوع به دلیل به هم ریختگی طبقات اجتماعی و فقدان آموزش مدنی در این شهر است. ممکن است بعضی مجریان به این نقد من، خرده بگیرند. به نظرم دلیلش این است که رابطه آنها با جامعه، حالت رسمی و مملو از تعارفات رایج ایرانی است. برای من که در شهر تهران رفت و آمد دارم و با جامعه سروکار دارم، بی‌ادبی به یک اصل در شهر تهران تبدیل شده است.

|+| نوشته شده توسط Ehsan در سه شنبه 1 اسفند1391 | موضوع: متفرقه
آیا امام حسین(ع) بخاطر یک زن و یک عشقبازی کشته شد؟  
سلام به تمام دوستان. حتما" شنیدید که بعد از کشتن امام سوم، اجساد مطهر حسین(ع) و یارانشو روی خاک رها کردند و جنازه های کشتگان خود را به خاک سپردند و حتی وقتی اجساد دفن شدند هم به دستور خلفای جور قبرهای آن امام و یارانش را شخم زدند و بر آنها آب جاری کردند. چه گریه ها که شیعیان بر سر این مسئله نمیکنند.

اما خبر ندارید که امروز نیز انسانهای رذل دیگری هستند که هر دم با تهمتی و اهانتی بر ضد مکتب حسین، تبلیغات میکنند و عملا" همان شخم زدن را بار دیگر از سر گرفته اند اما اینبار نه بر سر قبر حسین(ع) بلکه در ذهن جوانان. این اراذل گاهی میگویند حسین بخواطر جاه طلبی کشته شد و گاهی میگویند ... . باور کنید چند روز پیش یکی از این اراذل و اوباش به وبلاگم آمد و کامنتی گذاشت که در آن شمر را یک قهرمان خوانده بود و از قتل حسین(ع) ابراز خشنودی نموده بود. اکنون و با خواندن این مقاله بهتر معنای جملات زیارت عاشورا را درک خواهیم کرد.


متن زیر هم خلاصه ای از آنچه است که اینها میگویند:"سالهاست مردم ما برای حسین بر سر و سینه میزنند در حالی که نمیدانند او را برای چه کشتند: یکی از سرداران یزید زنی زیبا به نام اورینب داشت و یزید عاشق وی شد و شعرهای فراوان در مدح او خواند. از سویی با نامه های کوفیان، حسین مصمم میشود که به کوفه برود. در دمشق یزید با راهنمایی معاویه سردار را به سفر میفرستد و وقتی سردار برمیگردد شهر را از این شایعه پر میکنند که اورینب در غیاب شوهر زنا کرده است. شوهر هم فورا" زن را طلاق میدهد و حسین فورا" زن را ربوده، عقد میکند. یزید به حسین پیغام داد که اگر سرت را میخواهی زن را طلاق بده. حسین زن را پس نفرستاد و بخواطر نامۀ هانی به سوی کوفه رفت و در کربلا کشته شد."حالا بیایید این مقاله را نقد کنیم:نکته خیلی مهم اینستکه اسلامستیز از شدت دشمنی با اهل بیت اساسا داستان را وارونه نقل کرده است. در اسناد تاریخی هرگز اینطور گفته نشده است بلکه آنچه در اسناد تاریخی، آنهم فقط در چند سند و نه به صورت متواتر،آمده است به طور خلاصه این است:"یزید عاشق «ارینب» دختر اسحق می‌شود. ارینب در زیبایی و ادب و کمالات، شهرتی درخور داشت. معاویه از جریان آگاه شد و به یزید وعده داد که او را به مقصود برساند. «ارینب» با پسر عمویش «عبدالله بن سلام» که از شخصیت‌های معروف بود، ازدواج کرد و در عراق با همسر خود زندگی می‌کرد. عبدالله از سوی معاویه در عراق مسئولیتی داشت. معاویه او را از عراق به شام احضار کرد و توسط ابو هریره و ابو درداء به وی گفت: دوست دارد دختر خود را به ازدواج تو درآورم،‌چون از جهات مختلف شایستگی داری داماد خلیفه باشی. عبدالله پذیرفت، آن دو جریان را به معاویه گزارش کردند. معاویه پیش از این، به دختر خود گفته بود که اگر آن دو نزد تو آمدند که تو را برای عبدالله خواستگاری نمایند، موافقت کن،‌ ولی به آنان بگو: در صورتی موافقت می‌کنم که عبدالله، همسر خود را طلاق دهد. عبدالله که فریب معاویه را خورده بود، همسر خود را طلاق داد و از معاویه درخواست کرد به وعدة خود وفا کند، معاویه پاسخ داد: اگر دخترم رضایت دهد، می‌پذیرم. آن دو نزد دختر معاویه رفتند و جریان طلاق «ارینب» را به او گفتند دختر معاویه پاسخ داد: باید درباره این موضوع اندیشه و مشورت نمایم. جریان میان مردم پخش شد و مردم معاویه را به خدعه و مکر یاد کردند! مدتی گذشت تا عِدّه «ارینب» سپری شد. مجدداً آن دو نزد دختر معاویه رفتند اما پاسخ منفی داد و گفت: این ازدواج به مصلحت من نمی‌باشد! سپس معاویه، ابو درداء را به عراق فرستاد تا «ارینب» را برای یزید خواستگاری نماید. چون وی وارد عراق (کوفه) شد، فهمید که امام حسین(ع) هم در عراق است. تصمیم گرفت در آغاز خدمت امام برسد، بعد مأموریت خود را انجام دهد. چون خدمت امام رسید، حضرت فرمود: برای چه به عراق آمده‌ای؟ ابو درداء موضوع را به امام گفت، امام فرمود: من هم تصمیم داشتم کسی را نزد «ارینب» برای خواستگاری بفرستم. اکنون که نزد او می‌روی، پیام مرا نیز به او برسان. ابو درداء چون نزد ارینب رفت او را برای امام و یزید خواستگاری نمود. «ارینب» با وی مشورت کرد که کدام خواستگار بهتر است، ابو درداء پاسخ داد: امام برای همسری با تو شایسته‌تر است. امام با همان مهریه‌ای که بنا بود یزید بدهد، «ارینب» را به عقد خود درآورد. عبدالله همسر سابق که در شام بود، مورد بی مهری معاویه واقع شد و حقوق او را قطع کرد. عبدالله به سبب اموالی که نزد همسر خود به امانت گذاشته بود،‌ رهسپار عراق شد و موضوع امانت را با امام حسین مطرح کرد. آن گاه برای گرفتن اموال خود نزد همسر سابقش رفت و اموال خود را دریافت کرد. آن دو چون به یاد گذشته افتادند، متأثر شدند و هر دو به گریه افتادند. امام با دیدن آن صحنه نسبت به آن دو ترحم کرد و فرمود: باش که او را سه طلاقه کردم. خدایا! آگاهی که او را به جهت مال و زیبایی، به عقد خود درنیاوردم، بلکه به جهت اینکه او را برای شوهرش نگه دارم، با او ازدواج کردم. سپس دستور داد تمام مهریه او را بدهند. آن دو خواستند به عنوان تشکر اموالی را به امام بدهند، که حضرت نپذیرفت و فرمود: پاداشی که امید است به من داده شود، بهتر از اموال است، سپس آن دو دوباره با یکدیگر زندگی کردند. بر اساس آنچه در داستان آمده،‌ این جریان بعد از ولایتعهدی یزید رخ داد."(الامامه و السیاسه، صفحات 166 تا 173)

پس میبینیم که اصلا آنچه در برخی اسناد تاریخی آمده است اصلا به این شکلی که این دشمن غرضورز امام حسین نقل کرده است نیست بلکه ماجرا چیز دیگری است. امام حسین طبق این نقل تاریخی این زن را از یزید نجات میدهد و به شوهرش باز میگرداند. حتی روایت تأکید دارد که امام حسین فرمودند «. خدایا! آگاهی که او را به جهت مال و زیبایی، به عقد خود درنیاوردم» و به محض آگاهی از دلبستگی مجدد این زن به شوهر سابقش او را طلاق دادند.نکته دیگر اینکه به غیر از اینکه شبهه افکن، در نقل تاریخ مرتکب تحریف شده است خود این روایت که او نقل کرده است نیز جای بررسی بیشتر دارد و به نظر میرسد ماجرای اورینب به کل دروغ باشد:اول:


بیایید داستان را به لحاظ روایی نقد کنیم:


روایت فوق مرسل است و هیچ‌گونه سندی برای آن ذکر نشده تا بتوان آن را مورد بررسی قرار داد. چون ابن قتیبه(نویسنده کتاب الامامه و السیاسه) داستان را این چنین آغاز می کند:ما حاول معاویة من تزویج یزید قال: وذکروا أن یزید بن معاویة سهر لیلة من اللیالی، وعنده وصیف لمعاویة یقال له رفیق، ...او که خود همعصر این ماجرا نبوده است نمیگوید این ماجرا را از چه کسی شنیده است تا ما بتوانیم سلسلۀ راویان را بررسی کنیم. چه بسا فرد دروغگویی این ماجرا را به او گفته باشد.


از سوی دیگر ابودرداء که در این داستان میبنیم بنا به نظر معروف در زمان حکومت عثمان مرده است. برخی هم مرگ او را 39 یا 38 هجری درگذشته است(ابن اثیر الکامل، ج 3، ص 129؛ابن عبدالبرّ،‌الاستیعاب، ج 3، ص 1229 ـ 1230؛ ابن حجر عسقلانی، الاصابه فی تمییز الصحابه، ج 4، ص 622.) پس او چگونه میتواند در این ماجرا که در اواخر حکمرانی معاویه و زمان ولایتعهدی یزید روی داده است حضور داشته باشد؟ پس این داستان دارد از شخصیتی در ماجرا نام میبرد که در آن زمان سالها از مرگش گذشته بوده است!!

از سوی دیگر از این داستان در اسناد دسته اول و مشهور هیچ خبری نیست. مشهورترین کتابی که این داستان را ذکر کرده است کتاب الامامه و السیاسه است که برخی در این که نویسنده آن ابن قتیبه باشد شک دارند.( دائره المعارف بزرگ اسلامی، ج 4، ص 459) از این گذشته اسناد معدودی هم که این ماجرا را نقل میکنند انقدر آشفته هستند که در برخی از آنان این ماجرا را به فرد دیگری نسبت میدهند ولی روایت آنها در مورد ازدواج ان فرد با اورینب نیز قابل قبول نیست و تضاد کامل با عقل دارد ولی به علت عدم ارتباط با بحث از آوردنش خودداری میکنیم.


باز جای توجه دارد که هیچ سندی به آمدن امام حسین به عراق پس از شهادت حضرت علی و رفتن به مدینه اشاره ندارد، مگر در حماسۀ عاشورا که روایت فوق ماجرای اورینب را پیش از آن میداند و در واقع میگوید ماجرا اورینب باعث شد که یزید اینقدر به امام حسین برای بیعت فشار بیاورد و بگوید از حسین یا بیعت بگیرید و یا سرش را؛ و در نتیجه امام حسین از مدینه خارج میشوند و ابتدا به مکه و بعد از نامه نگاری کوفیان به عراق میروند.دوم:


در داستان فوق آمده که حضرت امام حسین علیه السلام‌ ارینب را در یک مجلس سه طلاقه کرد و فرمود: فقال : أشهد الله أنها طالق ثلاثا، (فرمود: خدا را شاهد میگیرم که او را سه طلاقه نمودم) و این با فرهنگ اهل بیت علیهم السلام‌ هیچگونه سازگاری ندارد، بلکه خلاف ضرورت احادیث اهل بیت و فقه شیعه است که در فقه شیعه کاملاً و مبسوط بحث شده است.


عن علی بن إبراهیم ، عن أبیه ، عن ابن أبی عمیر ، عن حماد ، عن الحلبی ، عن أبی عبد الله علیه السلام قال : من طلق امرأته ثلاثا فی مجلس وهی حائض فلیس بشئ.(ابا عبدالله(ع) فرمودند: کسی که در یک مجلس همسرش را سه طلاقه کند و نیز حائض باشد هیچ ارزشی ندارد. (طلاق باطل است))وسائل الشیعة (آل البیت)، شیخ حر عاملی، ج 22، ص 21 .

سخن فوق از امام صادق(ع) در مورد سه طلاقه، نشان میدهد که از دید شیعه سه طلاقه عملی غلط است پس چگونه یکی از پیشوایان شیعه چون امام حسین، بدان دست میزند؟سوم:


یکی از شرائط طلاق حضور دو شاهد عادل می باشد که در داستان فوق این امر رعایت نشده است.

قرآن می‌فرماید:

وأشهدوا ذوی عدل منکم.(دو عادل از بین خودتان به شهادت بگیرید) (طلاق/2)

تلک حدود الله ومن یتعد حدود الله فقد ظلم نفسه.(این حدود الهی است و هر کس از آن تعدی کند بر خودش ظلم نموده است) (طلاق/1)

و نیز امام صادق علیه السلام می‌فرماید‌:

ولا یجوز الطلاق إلا بشاهدین ...(طلاق جایز نمی‌باشد مگر با حضور دو شاهد.)وسائل الشیعة (آل البیت)، شیخ حر عاملی، ج 22، ص 25 .چهارم:


در داستان فوق امام حسین علیه السلام‌ به عبدالله سلام می فرماید: بل أدخله علیک حتى تبرئی إلیه منه کما دفعه إلیک.(تو داخل منزل من شده و با ارینب ملاقات کن و با تحویل اموال خود ذمه او را بری کن.) و این نیز با سیره اهل بیت علیهم السلام‌ و غیرت مردانگی عرب سازگاری ندارد که یک مرد اجنبی و نامحرم را به اندرون خویش راهنمایی کنند.گذشته از این که بری شدن ذمه نیازی به خلوت با نامحرم ندارد.


پنجم:


گذشته از بطلان قطعی روایت فوق به اندازه کافی در اسباب و عوامل زمینه ساز واقعه کربلا در کتب شیعه و سنّی بحث شده است که هیچ جای شک و شبهه باقی نمی‌گذارد تا نوبت به طرح این شبهه سست و بی اساس برسد.


ششم:


با صرف نظر از تمامی اشکالات موجود که ذکر شد اگر چنان‌چه این داستان بدون مواردی که با مقام عصمت و سیره اهل بیت منافات دارد صحت می‌داشت و اتّفاق افتاده می‌بود، در حقیقت امام علیه السلام‌ با این کار خود، از طرفی جنایات معاویه و یزید را برای مردم اثبات می‌کند که این ها برای رسیدن باامیال شوم وشیطانی خود به هرکاری دست می زدند.و از طرفی دیگر با این کار از پاشیده شدن یک زندگی موفق وگرم جلوگیری کرده است.حال برای این افراد مغرض سخن امام حسین را تکرار میکنم: اگر دین ندارید و باوری به معاد ندارید اقلا در این دنیا آزاده باشید


منبع: سایت پاسخگو و سایت ولیعصر
|+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 5 آذر1391 | موضوع: متفرقه
شارژ ابتدایی 12 ساعته باطری غلط است! 

شارژ ابتدایی 12 ساعته باطری غلط است!


یک سنتی نادرست در بین مردم ما شایع است و آن اینکه نه یاد می گیرم و نه به روز می شویم. مدتی پیش برای خرید یک دستگاه اپل آیپد به بازار مراجعه کرده بودم و با یک تصور غلط مواجه شدم که مرا بر آن داشت در این مورد توضیحاتی بدهم.
موقع خرید این تبلت پیشرفته که همه فناوریهای روز در آن خلاصه شده است فروشنده تاکید کرد که حتما”12 ساعت شارژ اولیه را رعایت کنید! باور کنید داشتم شاخ و دم در می آوردم. شما هم اگر ادامه مطلب را بخوانید متوجه می شوید چقدر افکارمان به دلیل به روز نبودن کهنه شده است.
در دنیای باطریها چندین فناوری وجود داشته که هر یک جای خود را به تکنولوژیهای جدید داده اند و منسوخ شده اند. مهمترین نسلهایی که در دنیای وسایل الکترونیکی شایع بوده اند به این شرح است.


الف-باطریهای نیکل کادمیوم
اینها در واقع اولین نسل تجاری باطریهای با تولید انبوه در ابزارهایی مانند موبایل و نوت بوک بودند. علامت مشخصه آنها این است که روی باطری Ni-Cd و یا خود کلمه نیکل-کادمیوم قید شده است. در دفترچه مشخصات هم عینا”نوع و توان باطری قید میشود. این نوع باطریها اکنون منسوخ شده اند.
در واقع این باطریها بودند که اولا”شارژ ابتدایی 12 ساعته نیاز داشتند و ثانیا”هر بار باید تا انتها تخلیه می شدند تا شارژ مجدد موجب از بین رفتن سلولها نشود.
تقریبا”5 سالی میشود که دیگر این نوع باطریها به دلایل مختلفی کنار رفته اند و در محصولات جدید به هیچ وجه کاربردی ندارند.

ب-باطریهای یون لیتیومی
اینها نسل دوم تجاری باطریها در دستگاه های الکترونیکی بودند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-On روی بدنه باطری و دفترچه مشخصات محصول است. این باطریها کماکان در موبایل و نوت بوک کاربرد دارند اما آنها هم با نسل جدیدتر در حال تعویض هستند.
کارکرد صحیح این باطریها موجب شده که نیازی به شارژ ابتدایی 12 ساعته ندارند و همچنین کاملا”برعکس باطریهای نسل قبلی به هیچ وجه نباید تا سر حد تخلیه شدن کار کنند. باید در حد 10 درصد شارژ باقیمانده مجدد شارژ شوند و سپس تا 100 درصد مجددا”شارژ گردند.

ج-باطریهای لیتیوم پلیمری
اینها نسل روز باطریها هستند که علاوه بر محدودیتهای کمتری که دارند ایمنتر و سبکتر هستند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-Po یا Li-on-Po است. در دفترچه مشخصات محصول هم عینا”نوع باطری با عبارت لیتیوم پلیمری یا کاملتر آن یون لیتیوم پلیمر قید میگردد.
این نوع باطریها نه تنها شارژ ابتدایی 12 ساعته نیاز ندارند بلکه هیچ محدودیتی در کاربرد هم ندارند. مهمترین علامت مشخصه اینکه دستگاه شما دارای این نوع باطری است آن است که در زمان اتصال به کامپیوتر با پورت USB شارژ شود.
چون این باطریها نیازی نیست هر بار تا 100 درصد شارژ شوند سازندگان امکان شارژ با USB را در آنها قرار داده اند تا عمر باطری بهتری داشته باشند.

خوب در حال حاضر هر دستگاه الکترونیکی که بخرید به احتمال 99.9 درصد فاقد باطری نوع اول است که باطری نیکل کادمیومی بود. پس عملا”شارژ 12 ساعته کاملا”منسوخ و یک سنت پارینه سنگی است که کماکان در دهان افراد در حال گردش است.

|+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 28 شهریور1390 | موضوع: آموزشی
معرفی ابزارهای مفید ویندوز 8 برای کاربران حرفه ای  
معرفی ابزارهای مفید ویندوز 8 برای کاربران حرفه ای ویژه

 

Windows 8Windows 8

مایکروسافت در نمایشگاه BUILD که در حال برگزاری است زمان زیادی را برای نمایش نحوه کارکرد ویندوز 8 برروی تبلت ها صرف می کند به همین دلیل ممکن است تصور کنید که ویندوز 8 کاربران کامپیوترهای رومیزی و یا لپ تاپ ها را فراموش کرده است. اما اگر مدیر شبکه یا هواخواه PC یا کاربر حرفه ایی هستید با کار کردن با ویندوز 8 متوجه خواهید شد که سیستم عامل جدید مایکروسافت آنقدر قابلیت جدید و جذاب دارد که نظر شما را نیز به خود جلب کند.

اولین برتری ویندوز 8 نسبت به نسخه های قبلی بازده و سرعت آن است. مایکروسافت قول داده که ویندوز 8 برروی تمام کامپیوترهایی که ویندوز 7 برروی آنها نصب شده، اجرا شود به این ترتیب نگران این نخواهیم بود که ویندوز 8 برروی کامپیوتر فعلی نصب نشود. مایکروسافت همچنین وعده داده که ویندوز 8 سریعتر از ویندوز 7 اجرا خواهد شد. ویندوز 8 نیاز سخت افزار کمتری نیز خواهد داشت یعنی سیستم عامل با حافظه RAM کمتر و CPU ضعیف تر ازآنچه ویندوز 7 نیاز دارد اجرا خواهد شد. در واقع طراحی ویندوز 8 به نحوی است که رابط کاربری بسیار جذاب و گرافیکی آن و نحوه اجرای نرم افزارها به میزان کمتری از حافظه و CPU نیاز دارند.

سرعت بوت شدن سیستم عامل به میزان قابل ملاحظه ایی در سیستم های جدید با UEFI – Unfied Extensible Firmware Interface کاهش یافته است حتی اگر از سیستم های فعلی استفاده می کنید باز هم سرعت بوت شدن ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7 کاهش یافته است. ویندوز 8 در کمتر از چند ثانیه بوت شده و در دسترس کاربر قرار می گیرد.

هر چند Start Screen یا صفحه آغاز برای ابزارهای مجهز به صفحه لمسی طراحی شده است اما به خوبی با کی برد و ماوس در کامپیوترهای فاقد صفحه لمسی کار می کند. بلافاصله پس از تایپ کردن رابط کاربری جستجو ظاهر می شود و سیستم عامل به جستجوی درخواست کاربر می پردازد. با فشار دادن کلید Windows برروی صفحه کلید بلافاصله از برنامه و یا صفحه ایی که هستید به صفحه Start Screen باز گردانده می شوید. با فشار دادن کلیده های ترکیبی Windows + D نیز به صفحه دستکتاپ قدیمی، همانی که در ویندوز 7 نیز وجود دارد دسترسی خواهید داشت. زمانی که ماوس را به گوشه پایین، سمت چپ صفحه منتقل می کنید. 5 عملکرد جذاب (جستجو، اشتراک گذاری، شروع، ابزارها و تنظیمات) بصورت پاپ آپ نمایش داده می شود.

همه ما در زمان ویروسی شدن کامپیوتر و یا بهم ریختن تنظیمات و مشکلات اینچنینی، ساعت های زیادی را صرف نصب مجدد سیستم عامل و نرم افزارها می کنیم. قابلیت های جدید ویندوز 8 به نام Reset و Refresh به شما کمک می کند تا زحمت کمتری بکشید. این دو قابلیت سیستم را صحیح و سالم تحویل شما می دهند.

Reset تمام اطلاعات روی سیستم را پاک می کند و پس از 10 تا 15 دقیقه سیستم عامل را مانند روز اول تحویل کاربر می دهد. Refresh از Reset بهتر عمل می کند و اطلاعات کاربر (شامل نرم افزارهای که کاربر بصورت آنلاین دانلود کرده) را حفظ می کند و باقی اطلاعات را پاک می کند. پس با Refresh شما سیستم عامل را تر و تازه می کنید و نیازی نیست که از تصاویر، موزیک ها و اسناد خود بک آپ بگیرید. Refresh بصورت پیش فرض نرم افزارهای Win32 را بازیابی نمی کند اما کاربر می تواند با تغییر تنظیمات آنها را نیز به لیست ریکاوری اضافه کند.

حرفه ایی ها از Task Manager ویندوز 8 لذت خواهند برد. Task Manager در ویندوز 8 بسیار تمیز و جذاب تر شده است. در نسخه جدید Task Manager منابع استفاده شده سیستم به صورت واضح تر نمایش داده می شوند و کاربر راحتر می تواند نرم افزار و پروسه هایی که منابع سیستم را بیش ازحد استفاده می کنند پیدا کند.

windows8_taskmanager

Remote Desktop جدید ویندوز 8 از صفحه های چندلمسی پشتیبانی می کند اما اگر نرم افزار سنتی Remote Desktop را ترجیح می دهید آن هم در دسترس است.

اگر قصد داشته باشید یک نرم افزار را بر نسخه های مختلف ویندوز آزمایش کنید و یا اگر بخواهید نسخه آزمایشی یک نرم افزار را بدون ایجاد بهم ریختگی در سیستم عامل نصب کنید ویندوز 8 یک روش را برای این کار به شما ارائه می دهد. نرم افزار مجازی سازی Hyper-Vبصورت داخلی در ویندوز 8 نسخه کلاینت وجود خواهد داشت.

هسته اصلی و Explorer بهبودهای بسیاری یافته اند. Riboon به Explorer نیز اضافه شده که علاوه بر سازگاری با صفحه لمسی تبلت ها، قابلیت های بسیاری را بهمراه خود آورده است. در ویندوز 8 شما می توانید به راحتی فایل های ISO و VHD را mount کنید. و برای این کار به هیچ نرم افزار اضافی مانند Nero Image Drive یا Power ISO و غیره نخواهید داشت. اگر روی یک فایل دیسک مجازی (VHD) دو بار کلیک کنید فایل بصورت خودکار Mount شده و به لیست درایو ها اضافه می شود. با همین روش می توانید فایل های ISO را نیز به عنوان یک درایو اپتیکال مجازی به لیست درایو ها اضافه کنید.

اگر چند مانیتور را به کامپیوتر خود متصل کرده اید حتما خوشحال خواهید شد که بدانید مایکروسافت امکاناتی را برای شما اضافه کرده تا زندگی برایتان راحت تر شود. ویندوز 8 بالاخره امکان استفاده از یک تصویر پس زمینه گسترده بین دو مانیتور را فراهم کرده است. شما همچنین می توانید نحوه رفتار نوار ابزار در هر کدام از مانیتور ها را کنترل کنید. بعنوان مثال اگر کاربر تسک باری که در آن Internet Explorer در حال اجراست را از یک مانیتور به مانیتور دیگر منتقل کند به این ترتیب Internet Explorer نیز از یک مانیتور به مانیتور دیگری حرکت می کند.

تمرکز اصلی مایکروسافت در کنفرانس BUILD برروی صفحه اصلی Start Screen، نرم افزارهای Metro و تولید نرم افزارهای تحت این سیستم عامل است. و انتظار می رود اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت های جدید ویندوز 8 و امکانات مخصوص کاربران حرفه ایی بعد ها منتشر شوند.

منبع: ندارد

|+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 25 شهریور1390 | موضوع: آموزشی
دست دادن زن؟ 
اين مطالعه نخستين بررسي علمي و روانشناختي واكنش هاي نورولوژيكي به تماس بدني در شرايط هشدار دهنده است و در عين حال نخستين مطالعه صورت گرقته در زمينه بررسي رابطه تاثير روابط اجتماعي نزديك بر سلامت مغز با استفاده از تكنيك MRI است.
جيمز كوهن از دانشگاه ويرجينيا در اين بررسي علمي با مطالعه نتايج MRI شوك هاي ملايم وارد شده به مغز 16 زن ازدواج كرده كه برخي دستان شوهر و برخي دستان يك فرد غريبه را در دست داشتند، نشان داد مغز زناني كه دست شوهرانشان را در دست داشته اند كاهش قابل توجهي در زمينه پاسخ هاي مغزي به تهديدات داشته است.

اين بررسي نشان داد مغز زناني كه دست افراد غريبه را در دست داشته و يا اصلا دستي در دستشان نبوده، پاسخ بيشتري به تهديدات نشان داده است.
وي همچنين با بررسي رضايت چندين زوج از ازدواجشان دريافت كه برگزاري مراسم يك ازدواج شاد در كاهش فعاليت هاي مغزي منفي موثر است.

|+| نوشته شده توسط Ehsan در شنبه 27 فروردین1390 | موضوع: متفرقه
۲۱ ترفند Win-Key در ویندوز ۷ 

۲۱ ترفند Win-Key در ویندوز ۷

20 ترفند-کلید ویندوز

انتشار ویندوز۷ با اضافه‌شدن ترفند‌ها و میانبر‌های فراوانی برای موس و صفحه‌کلید همراه بود. در‌این بین، می‌توان کاربردی‌ترین کلید را کلید ویندوز (Windows Key) عنوان کرد. ما ۲۱ ترفند سودمند با کلید ویندوز را انتخاب کرده‌ایم:

 

هنگامی که با یک پنجره کار داریم و می خواهیم بقیه ی پنجره ها مینیمایز شوند قسمت بالایی پنجره ای که با آن کار داریم را با موس گرفته، کمی تکان می دهیم. می بینید که تمام پنجره ها مینیمایز می شود و فقط پنجره ی دلخواه شما باقی می ماند.

 

Windows Logo KeyUp :

پنجره‌ جاری را به تمام صفحه بزرگ می‌کند. (Maximize)

Windows Logo Key + Down :
پنجره جاری را کوچک می‌کند و به نوار تسکبار می‌فرستد. (Minimize)

Windows Logo Key + Shift + Up :
بالا و پایین پنجره‌جاری را به بالا و پایین صفحه‌نمایش وصل می‌کند. (Maximize Vertically)

Windows Logo Key + Shift + Down :
در صورتی که از گزینه‌ی قبلی استفاده کرده باشید (Win + Shift + Up)، پنجره را به حالت عادی باز می‌گرداند.

Windows Logo Key + Right :
حالت پنجره جاری را بین سه حالت زیر عوض می‌کند:

 • بزرگ شدن به صورت نیم‌صفحه در نیمه‌ی راست مانیتور
 • بزرگ شدن به صورت نیم‌صفحه در نیمه‌ی چپ مانیتور
 • حالت پیش‌فرض پنجره

Windows Logo Key + Left :
مشابه میانبر قبلی عمل می‌کند.

Windows Logo Key + Plus :
بزرگنمایی تصویر (آنجای که نشان‌گر موس هست بزرگنمایی می‌شود.)

Windows Logo Key + Negative :
کوچک‌نمایی تصویر (در صورتی که قبلا تصویر را بزرگنمایی کرده باشید.)

Windows Logo KeyTab :
پیش‌نمایش پنجره‌ها به صورت سه‌بعدی و انتخاب پنجره ی دلخواه.

Windows Logo KeyE :
اجرای ویندوز اکسپلورر

Windows Logo Key + R :
برنامه‌ی Run را اجرا می‌کند.

Windows Logo KeyF :
پنجره‌ی جستجوی ویندوز را باز می‌کند.

Windows Logo KeyY :
اگر از برنامه‌ی یاهو مسنجر استفاده کنید، این میان‌بر یاهو مسنجر را برای شما بالا می‌آورد. (باید برنامه در پس‌زمینه، در‌حال اجرا باشد)

Windows Logo KeyD :
دقیقا کار دکمه‌ی Show Desktop را انجام می‌دهد.

Windows Logo KeyG :
اگر از گجت‌ها استفاده کنید، تمامی گجت‌ها را به رو می‌آورد.

Windows Logo Key + T :
کنترل کیبورد را به تسکبار می‌برد، پس‌از فشدن میانبر می‌توانید با کلید‌های جهت‌دار، بین برنامه‌های تسکبار حرکت کنید.

Windows Logo Key + U :
پنجره‌ی Ease of access را باز می‌کند.

Windows Logo Key + L :
رایانه را در حالت قفل (Lock) میگذارد.

Windows Logo Key+ 1 یا 2 یا 3 یا …
در تسکبار شما میانبر‌هایی هست که به ترتیب کنار هم چیده شده اند، که به‌ترتیب اولی از سمت چپ شماره‌۱، دومی از سمت چپ شماره۲ و … محسوب می‌شود.
زدن کلید ترکیبی ویندوز + عدد مربوط به هر نرم‌افزار، موجب اجرای آن برنامه می‌شود.
مثلا در شکل زیر فشردن Win + 3 برنامه‌ی یاهو مسنجر را اجرا می‌کند.

اجرای یاهو مسنجر با فشردن Win + 3

Windows Logo Key + Home :
تمامی پنجره‌ها به‌جز پنجره‌ی جاری را کوچک می‌کند، فشردن دوباره میانبر، تمام پنجره‌ها جز پنجره‌ی جاری را به حالت عادی باز می‌گرداند.

Windows Logo Key + Spacebar :
با نگه‌داشتن این میانبر، هیچ پنجره‌ای کوچک (Minimize) نمی‌شود، اما تمامی پنجره‌ها شفاف می‌شوند، درنتیجه صفحه‌ی دسکتاپ نمایان می‌شود.

———————————————-

اگر شما هم میانبری با استفاده از کلید‌ویندوز (Windows Key) یافتید، لطفا در بخش نظرات با سایرین به اشتراک بگذارید…

|+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 7 شهریور1389 | موضوع: آموزشی
بسته‌های رویایی اینترنت همراه اول... 

بسته‌های رویایی اینترنت همراه اول


فرصتی رویایی برای حضور در دنیای مجازی

با بسته‌های رویایی اینترنت همراه اول (GPRS) تقریباً تمامی کاربردهایی را که شما با اتصال رایانه خود به اینترنت به دست می‌آورید، می‌توان برای سرویس اینترنت همراه تصور نمود با ارائه این سرویس، مشترکین تلفن همراه می‌توانند همواره به شبکه اینترنت، متصل بوده و از طریق واسط قرار دادن تلفن همراه (Modem GPRS)، از اینترنت همراه بر روی رایانه (لپتاپ و رایانه شخصی) خود، حتی در هنگام حرکت استفاده نمایند. همچنین با استفاده از سرویس اینترنت همراه دسترسی به پست الکترونیکی، سرویس پیام چند رسان‌های (MMS ) و مرور وب، امکان پذیر می‌گردد. همراه اول به منظور ارج نهادن به خواسته‌های مشترکین خود و در جهت افزایش رضایتمندی هر چه بیشتر شما اقدام به ارائه بسته‌های رویایی سرویس اینترنت همراه اول با کاهش چشمگیر هزینه‌های اتصال به اینترنت و برای اولین بار استفاده نامحدود از اینترنت از طریق کانالهای فعالسازی آسان و متنوع نموده است

بسته های رویایی اینترنت همراه اول

نام بسته

قیمت به ریال

زمان مورد استفاده

حجم دانلود

بسته رویایی (1)
10.000
24 ساعت
نامحدود
بسته رویایی (2)
50.000

هفت (7) روز

نامحدود
بسته رویایی (3)
100.000
یک ماه
نامحدود
بسته رویایی (4)
30.000

یک ماه در زمان Off peak

نامحدود

 

توجه: زمان Off peak 23 الی 8 صبح و تمامی 24 ساعت روزهای تعطیل رسمی می باشد.

 

روش‌های فعالسازی بسته‌های رویایی
1- از طریق ارسال پیام کوتاه بدون متن به شماره 99977
2- از طریق مراجعه به سایت همراه اول (www. mci.ir)
روشهای فعالسازی سرویس اینترنت همراه اول (GPRS)
1- از طریق ارسال پیام کوتاه بدون متن به شماره 99976
2- از طریق مراجعه به سایت همراه اول (www. mci.ir)
روش‌های تنظیم گوشی:
1- دریافت تنظیمات گوشی از طریق ارسال پیام کوتاه (نوع و مدل گوشی) به شماره 8008
2- از طریق مراجعه به سایت همراه اول، بخش دریافت تنظیمات گوشی در منوی GPRS
3- تنظیمات دستی از طریق وارد نمودن نقطه دسترسی همراه اول در منوی مربوطه در گوشی تلفن‌همراه (APN= mcinet)
 

ملاحظات و نکات مهم:
1- برای استفاده از بسته‌های رویایی، فعالسازی سرویس اینترنت همراه اول (GPRS) ضرورت دارد.
2- مناطق تحت پوشش GPRS همراه اول عبارتند از کلیه شهرهای استان‌های تهران، گیلان و مازندران و مراکز استان ها و مناطق آزاد تجاری و ... .
3- در سیم کارت‌های اعتباری، با خرید هر یک از بسته های مذکور، مبلغ بسته از اعتبار مشترک کسر می‌گردد.
4- در سیم کارت‌های دائمی، با خرید هر یک از بسته های رویایی، مبلغ بسته در صورتحساب دوره آتی منظور می‌گردد.
5- بعد از غیرفعال شدن بسته های مذکور (اتمام مدت زمان بسته های خریداری شده) سرویس اینترنت همراه اول فعال بوده و با تعرفه های جاری (زمان Peak 8 صبح الی 23 معادل 8/14 ریال و زمان Off Peak 23الی 8 صبح و روزهای تعطیل رسمی معادل 4 ریال) محاسبه می گردد.
6- امکان استفاده از بسته ها در زمان قطع ارتباط تلفن‌همراه، امکان پذیر نبوده و اعتبار بسته به دوره بعد انتقال نمی‌یابد.
7- تکرار استفاده از بسته های رویایی پس از مدت اعتبار بسته، به خرید مجدد مشترک بستگی دارد.
8- نظر به اینکه در هر زمان تنها می توان از یک بسته استفاده نمود، درخواست فعال سازی بسته جدید باعث لغو بسته جاری و پرداخت هزینه مجدد می گردد.

بسته‌های رویایی اینترنت همراه اول از ابتدای خرداد 89 در دسترش مشتریان عزیز قرار خواهد گرفت  !!

|+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 10 خرداد1389 | موضوع: آموزشی
خرزوخان اولین وبلاگ فارسی با قابلیت ترجمه به 36 زبان زنده ی دنیا! 
بینندگان عزیز وبلاگ خرزو خان:

مژده!!!!

باز هم حرکتی نو برای گسترش زبان فارسی در دنیا!

برای اولین بار در تاریخ وبلاگ نویسی ( دقت کنید در وبلاگ!) فارسی و در ایران:

از این پس شما می توانید وبلاگ خرزو خان را علاوه بر زبان بسیار شیرین فارسی به 36 زبان زنده ی دیگر دنیا مشاهده کنید!!!

برای راحتی دوستان خارج از کشور ما و ببیندگان خارجی وبلاگ!


آلباني آندورا بلغارستان چين دانمارك استوني فندلاند آلمان يونان مجارستان هندوستان اندونزي ايتاليا ژاپن لاتويا جمهوري چك مالت ليتواني
هلند فيليپين لهستان پرتغال روماني روسيه عربستان صربستان اسلواكي اسلوني كره جنوبي اسپانيا سوئد تايلند تركيه اوكراين انگليس ويتنام

خرزوخان پشیرو در امکانات وبلاگ نویسی!!

|+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 7 تیر1388 | موضوع: آموزشی
من گند زدم!!! 
مثل همه ي آزمون ها بازم غلط هام دردسر ساز شدن!!
همين طوري که تو پست قبلي ديدين جواب هاي کنکور بلافاصله اومد!
براي همين منم به سرعت رفتم ببينم چه گندي زدم!!
که درصد دقيقم همين هاست که اين پايين نوشتم!!
به خاطر غلط هام ( که خيلي هم کم بودن!) درصد هام اومد پايين!!
باز هم اميدمان به خداست! تا ببينيم بقيه چيکار کردن اين کنکور سخت رو!
ولی جالبه اون که فکر می کردم شکم غلط هست رو که نزدم تو آزمون شک من غلط بود و جواب همون بوده ولی اون شکی که کردم و گفتم جواب همینه ! جواب غلط شده!!

ادبيات: 40 درصد
عربي: چون سوال ها نا معلوم بود نمي دونم ولي همون 30 تا 40 در صد هست!
ديني: 40 درصد
زبان: 55 درصد

رياضي: 22 درصد
فيزيک: 36 درصد
شيمي: 38 درصد

که با این درصد ها یکم احتمالش میاد پایین که جا و رشته ای که می خوام قبول شم!
باز باید منتظر بقیه موند و کارنامه!!

من گند زدم!!!

|+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: آموزشی
سؤالات و جواب های گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 
داوطلبان گرامی :


ضمن آرزوي توفيق براي داوطلبان شركت‌كننده در آزمون سراسري سال 1388 ، به منظور دسترسي هرچه سريعتر داوطلبان به سؤالات گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني،‌علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي ، به اطلاع مي‌رساند، سؤالات هريك از گروههاي آزمايشي به شرح ذيل در سايت سازمان نصب و در دسترس داوطلبان عزيز قرار مي گيرد

گروه آزمايشي علوم رياضي و فني :ساعت 12:05 روز پنج شنبه 4/4/88

گروه آزمايشي هنر: ساعت 30/19 پنج شنبه 4/4/88

گروه آزمايشي علوم تجربي: ساعت 12:05 روز جمعه5/4/88

گروه آزمايشي زبانهاي خارجي: ساعت 30/19 روز جمعه 5/4/88

گروه آزمايشي علوم انساني: ساعت 12:05روز شنبه6/4/88

تذکر بسيار مهم
ذکر اين نکته ضروري است که کليدي که بر روي سايت قرار خواهد گرفت ، کليد اوليه مي باشد. در روزهاي آينده کليد نهايي که پاسخنامه داوطلبان بر اساس آن تصحيح خواهد شد از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي گردد


داوطلبان گرامي فايلهاي دفترچه با فرمت pdf مي باشد و بايد براي مشاهده آن از نرم افزار Acrobat Reader استفاده نماييد (داوطلبان می توانند در صورت تمایل با کلیک سمت راست بر روی دفترچه مورد نظر خود و انتخاب Save Target As فایل را بر روی دستگاه خود ذخیره نموده و با نرم افزار Acrobat Readerاز آن استفاده نمایند )
دفترچه اختصاصي دفترچه عمومي
 • سئوالات گروه آزمايشي رياضي و فني سال 1388
 • کليد سئوالات گروه آزمايشي رياضي و فني سال 1388 - ( پاسخنامه دفترچه سوالات عمومي ):::::::(پاسخنامه دفترچه سوالات اختصاصي )
 • |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: آموزشی
  کنکور هم رفت!!! 
  و اما کنکور 88!!
  کنکوري که عمومي هاش فوق العاده سخت بود!!
  قرابت معنايي ها و زبان فارسي  فوق العاده سخت بودن!!
  من که هميشه از 15 تقريبا 12 تاش رو ميزدم الان فکر کنم کمتر از 7 تا زدم!!
  عربي:
  عربي نيز در نوع خودش سخت بود! خدا خدا مي کردم که درک مطلب آسوني بياد ولي نيمود! از 4تا هيچيش رو نزدم!!
  و همين طور بقيه!
  ديني:
  ديني هم به نسبت سال هاي قبل سخت بود!!
  زبان:
  براي اولين بار در تاريخ کنکور ايران در يک آزمون دوتا reading اومده بود!!
  البته من کلا زبانم خوبه و خيلي خوب دادم!!! تقريبا 4 تا 6 تاش رو نزدم!!

  کلا درصد هاي عمومي
  ادبيات: 30 تا 45
  عربي: 30 تا 40
  ديني: 30 تا 45
  زبان: 60 تا 75

  اما اختصاصي ها:
  رياضي که مثل هميشه سخت بود ولي فکر کنم امسال سخت ترين سال بود!! همه ي مبحث ها از تابع بگير تا آمار!! درکل سخت بود ولي خوب من مثل هميشه تو اين درس متوسط ظاهر شدم! چيزي که هميشه ميشدم!
  فيزيک: به نسبت آسون بود ! ولي بعضي از سوال ها خيلي وقت گير و سخت بودن! من اين درس رو تقريبا در حد خودم ظاهر شدم!
  وای 4 تا سوال رو فرمول هاشو یادم رفته بود!! اعصابم سر این ریخت بهم انقدر!!
  شيمي:
  شیمی هم به نسبت آسون بود!! ولی خوب یه سول هایی ش وقعا می رفت رو مخ من!! در کل تو این هم به نسبت خوب ظاهر شدم!
  وقتی پاسخ نامه رو دادم! تازه جواب دقیقا دو تست شیمی رو فهمیدم! دیگه تا اومدم بگم یه دقیقه بده رفته بود!!
  بد بختی ما اینه دیگه!! آی حرصم گرفته بود عجیب!!!

  کلا درصد های اختصاصی:
  ریاضی: 20 تا 30
  فیزیک: 40 تا 50
  شیمی: 40 تا 50

  البته درصد های 50 من تو اختصاصی احتمالش خیلی کم هست که بگیرم! در کل مینگین درصد ها فکر کنم دیگه حداقل بشم!
  اما در کل رتبه ام رو هم فکر می کنم زیر 1700 و بالای 1000 شم!
  دیگه با خداست!
  ایشالله که یه رسته ی خوب توی اصفهان یا دو 3تا شهری که خوبتر هست بتونم قبول شم!
  دیگه خدا نکنه به سال دیگه کارم بکشه!
  دیشب و پیریشب از شدت استرس خوابم نبرد!!
  پریشب که 30 دقیقه به 30 دقیقه بی دار میشدم!
  ولی دیشب که 30 دقیقه خوابم برد بیدار شدم دیگه نتونستم بخوابم!!
  از ساعت 2:30 تا الان که باشه ساعت 1:10 یک سره بیدارم!!

  ولی دیگه بد بختی ها تموم شد! دلم به حال دانش آموزهای سال بعدی می سوزه!!
  دلم به حال دانش آموز های خرخونمون می سوزه که کلی درس خونده بودن ولی گند زدن به کنکور!!
  کسایی که باید رتبه ها شون یک رقمی میشد! میشن دو رقمی! و 2 رقمی ها میشن 3 رقمی!
  وقت هم که خیلی کم آورده بودیم همه امون!!

  این هم از خبر کنکور! فعلا من برم! بای بای!

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: آموزشی
  تست به وسیله ی عکس برای تشخیص میزان انحراف ذهن شما!!! :D 

  به عکس زیر دقت کن. چی میبینی؟
  وقتی تصمیمت رو گرفتی برو پایین تا توضیحش رو بخونی!

  http://uploader.ir/rozaneh/img/untitled.jpg

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

   

  لابد 2 نفر رو در حال عشقبازی دیدی؟!
  جالبه بدونی که تحقیقات نشون داده که بچه ها به هیچ عنوان اون 2 نفر رو که تو دیدی پیدا نمی کنن چون اونا هیچ تجربه مشابهی رو نداشتن.

  بچه ها در عکس بالا 9 دلفین کوچیک و بزرگ رو دیدن. پس اینجا بت ثابت شد که خیلی هم آدم بی گناهی نیستی.
  اما اگر در 6 ثانیه نتونستی دلفین ها رو تشخیص بدی مخت بد جوری داغونه و احتیاج به کمک داری.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: تصاویر
  جزئیات جدید بازی Max Payne 3 

  اطلاعات جدیدی از بازی Max Payne 3 منتشر شد.

  زمان بازی ۱۲ سال بعد از داستان Max Payne 2 اتفاق می افتد و این بار در نیویورک نیست بلکه در سائوپائولو برزیل شما باید با دشمنان رو در رو شوید.

   

  از مهمترین قابلیت های بازی Max Payne 3 می توان به استفاده آن از موتور گرافیکی GTA 4 اشاره نمود. امکان انجام بازی در شبکه های آنلاین و به صورت گروهی وجود دارد. همچنین قابلیت Bullet Time کماکان در آن وجود دارد.

  در بازی Max Payne 3 شخصیت اول بازی می تواند در حالت دفاع و پناه گرفتن وارد شود. همچنین از نظر ظاهری موهای سر خود را تراشیده است و چهره ای کاملاً متفاوت و جذاب تر پیدا کرده است.

  Max Payne 3 جهت اجراء بر روی کنسول های بازی Xbox 360 ، PS 3 و البته بر روی کامپیوترهای خانگی منتشر خواهد شد.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: تصاویر
  زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل اضافه شد 

  زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل اضافه شد

  از امروز صبح امکان ترجمه متون و صفحات وب از زبان فارسی به انگلیسی و بر عکس توسط سرویس

  google

  ترجمه گوگل در دسترس عموم قرار گرفته است.

  اعلام شده که این سرویس هنوز در مرحله آزمایشی اولیه (Alpha) قرار دارد و به همین دلیل در ترجمه با مشکلات مختلفی روبرو خواهد بود.

  گوگل اعلام کرده است به علت نیاز کاربران فارسی زبان به ترجمه در روزهای اخیر سرویس ترجمه فارسی را زودتر از موعد راه اندازی کرده است و به همین دلیل از کاربران درخواست نموده در صورت مشاهده ترجمه های نامناسب با کلیک کردن روی لینک “بهبود ترجمه” به افزایش کیفیت این سرویس کمک کنند.

  در کنار گوگل سایت فیس بوک هم نسخه فارسی خود را پیش از موعد و از امروز در اختیار کاربران ایرانی و فارسی زبان قرار داد تا امکان اطلاع رسانی برای طیف گسترده تری از کاربران وب فارسی فراهم شود.

  مشاهده: سرویس ترجمه گوگل

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 4 تیر1388 | موضوع: آموزشی
  کنکور رسید از راه!! 
  ایول!! فردا آخرین آزمون قلم چی هست!!
  آرزو به دلم مونده که ترازم بشه بالای 6500!! توی دو سال نتونستم به آرزوم برسم! پس الانم نمی تونم برسم!
  فردا آخرین ازمون!  هفته ی دیگه این موقع از سر جلسه ی کنکور اومدم!! خوشحال یا غمگین! نمیدونم!
  ولی مطمئنم که خوشحال میام بیرون ! حداکثر رتبه ام میشه 3 رقمی! در این شکی ندارم!
  ولی خدایی الان که دارم اینو می نوسیم دوباره دلم شلم شولبا شد توش!! کی میشه این 7 روز هم تموم شه بره دیگه بر نگرده!
  ایشالله که نسل این آزمون از روی زمین کنده شه!
  کنکور سخت نیست ! به هیچ وجه ! اگه بخونی مثلا فکر کنی نمره ای از 20 هست میشه 15 یا 16 ! ولی یه چیزی که این وسط گند میزنه روی همه ی این ها! استرس و اینکه نکنه امسال سخت باشه ! نمیدونتم بقیه بهتر نباشن ! ولی خوب تجربه نشون داده که اینطوری نیست ! ولی خوب به فکر آدم میاد دیگه !  مثلا ازمون سخت باشه نمره ات میشه 12 یا 11 و خوب به جاش همه نمره هاشون میاد پایین!
  ولی کلا میاد و میره دیگه ! با تمام خوبی ها و بدی هاش ! بدیش فقط اینهکه نکنه قبول نشم و.... استرس و ایننهایی که از این مورد میاد!
  بقیه اش در کل همه خوب هست!!
  هفته ی دیگه ساعت 7 رسیدم محل آزمون و 8 میرم سر جلسه کنکور تا 9:15 آزمون عمومی که فکر کنم درصد هام این طوری باشه:
  ادبیات : 50 درصد!(چون من نه املا خوندم نه تاریخ ادبیات و بهترین کاری بود که کردم به جاش اختصاصی ها رو خوندم!!)
  عربی : عربی هم 50 درصد!
  دینی : 60 درصد
  زبان : اینم 50 تا 70 متغیره! بستگی داره تو حس و حال زبان باشم یا نه

  میریم سر اختصاصی ها که از ساعت 9:15 تا 12:20 ادامه داره!
  ریاضی : 30 تا 50 (اینو فقط می ترسم گند بزنم!!)
  فیزیک: 50 تا 60
  شیمی : 50 تا 65

  تجربه نشون داده که سال هایی که انتخابات و کنکور با هم بودن ! کنکور سخت بوده ! مثل سال های 80 و 84 و امسال هم سال 88!!
  خدا به داد تک تکمون برسه!! اگه امسال سخت بشه ....... فکر اون لحظه برام سخته! بیخیال
  خلاصه فقط 7 روز دیگه !!
  دیگه رفتم پی درس! البته اگه بتونم خونم!
  بای!

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 28 خرداد1388 | موضوع: آموزشی
  کنکور!! 
  سلام به همه بینندگان عزیز وبلاگ خرزو!!
  بعد از گذشت چند وقت برگشتم! و تا هفته ی دیگه فعالیت خودم رو از نو شروع میکنم!!
  اول از همه کنکور که کمتر از 8 روز دیگه مونده بهش!! دعا کنید که خوب بدم!! هیچ مشکلی ندارم فقط فقط استرس مونده که اون اگه نیاد

  سراغم حتما یه شهر و داشنگاه خوب قبول میشم!!

   

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 27 خرداد1388 | موضوع: آموزشی
  لیست حدود 90 آدرس اینترنتی از سایت های اصلی منهدم شده 

  با توجه به درخواست های هموطنان گرامی ، لیست حدود 90 آدرس اینترنتی از  سایت های اصلی منهدم شده شبکه ها و اعضا منتشر کننده محتوای ضد دین و مستهجن فارسی زبان در اینترنت توسط مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سپاه پاسداران منتشر گردید.


  Amihot.org

  Iranxiran.com

  Avizoon.org

  Avizoon.net

  Avizoon.com

  Iran9.com

  Xpersia.net

  Xpersia.com

  Irantext.com

  Biaclip.net

  Shazde.com

  Iran69.com

  Shahvatsara.com

  Shahvatsara.net

  Avizoon.info

  Bokoni.com

  Firekos.com

  Icebazi.com

  Iranfet.com

  Freemannots.com

  Aroosak.org

  Anti-filter.org

  Xbloger.org

  Spersian.com

  Persiansex.ws

  88031530.com

  1sama.com

  Bia3x.com

  Bia3x.info

  Date4.net

  Persian4u.info

  Bia2ss.info

  Iran66.info

  Imageuc.com

  Persianboy.info

  Sefidbarfi.info

  Endesex.com

  Biasafa.net

  Biasafa.info

  Topvideos.org

  Hotboard.org

  Xhotx.info

  Shahvatbazan.info

  Shahvat.info

  Shahvati.info

  Ir6.us

  Avzoon.com

  Nooziva.com

  Havasbaz.info

  Shahvatbaz.info

  Green24.info

  7share.org

  Share4u.org

  Khoresh.com

  Usir.org

  dlfinder.com

  4kidding.com

  Wpb2.com

  Fileuc.com

  Behtarin.info

  Mashhadvet.com

  Anetdate.com

  Sexofiran.com

  Ss4all.info

  Mehmoon.info

  Share-img.org

  7clip.org

  Tavan-shop.com

  6photo.com

  Irwebmaster.com

  Hot-top-links.com

  Pic-forum.com

  Hot-link.org

  Hot-chat.org

  Hid00.org

  7pic.org

  Top-links.org

  Yourdir.org

  Dailymovie.org

  Us6.us

  Rank-hunter.com

  Hide00.net

  Hide00.info

  Hide00.com

  Dr-health.org

  2nafar.com

  Hotdir.org

  7xlink.com

  Public-club.com

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 20 فروردین1388 | موضوع: آموزشی
  شبكه مضلين 2  
  شبكه مضلين دو
  سایت های مورد نظر اقدام به ترویج انواع بی‌بندوباری‌های اخلاقی با هدف قبح‌زدایی از محرمات دینی، ترویج فساد در جامعه، سست کردن بنیان‌های اعتقادی و فروپاشی اساسی خانواده به جهت پیشبرد اهداف دشمن در عرصة ناتوی فرهنگی نموده است.
  1-متهم سعيد.م با نام مستعار سیاوش حسین‌خانی:
   
  مدیر شبکه بزرگترین سایت های مستهجن، ضددین و ضد امنیت فارسی‌زبان به نام ایران سکس و با آدرس اصلی www.avizoon.comو حامی فنی و مالی سایت xpersia.com و biaclip.net و shahvatsara.com مي باشد. نامبرده با حمایت فنی و مالی شرکت آمریکایی ... اقدام به راه‌اندازی سایت مذکور از سال 82 از کشور کانادا نموده است.

  سایت مورد نظر با 3 بخش صفحات اصلی، تالارهای گفتگو و آپلود سنتر اختصاصی اقدام به ارائه محتوای مستهجن فارسی‌زبان در سطح بسیار وسیع نموده است.

  سایت های مورد نظر اقدام به ترویج انواع بی‌بندوباری‌های اخلاقی با هدف قبح‌زدایی از محرمات دینی، ترویج فساد در جامعه، سست کردن بنیان‌های اعتقادی و فروپاشی اساسی خانواده به جهت پیشبرد اهداف دشمن در عرصة ناتوی فرهنگی نموده است.

  سیاوش حسین‌خانی اقدام به طراحی و اجرای سناریوی جذب و گزینش مدیر برای اداره این سایت نموده و از این طریق تعداد 20 مدیر اصلی با شرایط خاص را برای این سایت انتخاب و اقدام به مدیریت و توسعه محتوایی سایت‌های خود نموده است.لازم به ذکر است که شناسایی و گزینش مدیران این سایت ها با دقت و رعایت کلیه ملاحظات امنیتی از سوی وی صورت گرفته است.

  نامبرده همچنین اقدام به ثبت دامین‌های مختلف برای عبور از فیلترینگ نموده و طرح جنگ با فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران را در سایت‌های خود به اجرا درآورده است.
   
  شبکه طراحی شده توسط متهم سعيد.م با نام مستعار سیاوش حسین خانی با ایجاد ارتباطات خاص با شرکت آمریکایی ... که در امر ارائه خدمات هاست و دومین بسیار فعال بوده و به اکثر سایت های مستهجن، ضد دینی و ضد انقلابی فارسی زبان سرویس ارائه می نماید و خدمات قابل توجهی را از این شرکت دریافت نموده است كه دارای پیشرفت قابل توجهی بوده است.
   
  این شبکه با شناسایی، جذب و گزینش تعداد 20 مدیر اصلی و تعدادی مدیر میانی اقدام به گسترش فعالیت های خود در ترغیب کاربران ایرانی به تولید محتوای مستهجن فارسی زبان داشته و علاوه بر ارائه محتوای ضد اخلاقی محلی برای ارائه مطالب ضد دینی، توهین به اعتقادات اسلامی، اقدام بر علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی، راه اندازی جنبش های تحریم انتخابات، ارائه کتب ضاله و ضد دینی، پوشش اخبار ضد انقلاب،ترویج انواع بی بند و باری های اخلاقی با هدف قبح زدایی از مسائل ضد اخلاقی و فروپاشی بنیان های اجتماعی از این طریق، عادی جلوه دادن روابط نامشروع، استحاله افکار کاربران ایرانی در خصوص اعتقادات اسلامی و ارائه خوراک فکری در پوشش مطالب مستهجن و ضد دینی و ... نموده است.

  شبکه مورد نظر با جذب بیش از 300000 کاربر ثبت نام شده و تعداد بسیار زیادی کاربر ثبت نام نشده فعالیت می نموده است.
  این شبکه با راه اندازی آپلود سنتر اختصاصی با ایجاد فضای مخصوص کاربران محتوی بیش از 15 گیگابایت تصاویر مستهجن و ضد دینی می باشد.این تصاویر به طرز بسیار ماهرانه ای در کنار هم قرار دارند به صورتیکه در میان تصاویر مستهجن و ضد اخلاقی تصاویر ضد دینی و توهین به معصومین و تصاویر اهانت به بزرگداشت مقام آن ها قرار دارند.
   
  همچنین اعضاء فعال این سایت اقدام به تهیه کلیپ های مستهجن با هدف ترویج بی بند و باری های اخلاقی و پرداخت پول به تولید کنندگان این کلیپ ها در سطح کشور و انتشار آنها در سطح بسیار وسیع نموده اند.این کلیپ ها تا کنون حدود 3500000 بار دانلود شده اند.
   
  سایت اصلی این شبکه (avizoon.com) روزانه به طور متوسط 25000 نفر بازدید داشته است.(این آمار با توجه به فیلتر بودن این سایت در داخل کشور می باشد.)
   
  لازم به ذکر است که سرشبکه اصلی این شبکه (سیاوش حسین خانی) دارای ارتباطاتی با برخی سازمان های خارجی داشته است که این موضوع در حال پیگیری می باشد.
   
  قابل ذكر است كه مديران اصلي سايت ها اقدام به تهيه و انتشار مطالب مستهجن و ضد دين در سطح گسترده مي نمودند.
   
  2ـ عبدالمطلب ق. با نامهای مستعار عرفان و روزبه:
  سن: 24 سال     محل تولد: چابهار     وضعیت تأهل: مجرد      تحصیلات: دانشجو در کشور هند     ساکن: پونا هند
   

  نامبرده مدیر سایت مستهجن، ضددین و ضدامنیت ایکس پرشیا می‌باشد و ضمن تشکیل شبکه‌ای از مدیران اصلی و مدیران میانی اقدام به ایجاد محلی جهت طرح مباحث ضداخلاقی و ضددینی و تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده است.
   
   
  3ـ لیلا ج. با نام مستعارلیلی‌نازه (lilinaze):
  سن: 30 سال     محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: متأهل    ساکن: آمریکا
  وی فعالترین مدیر سایت مستهجن و ضد دینی آویزون با بیش از 40 هزار پست با محتوای مستهجن و ضد دین می‌باشد. نامبرده نقش مهمی در انتخاب و گزینش مدیر برای بخشهای مختلف سایت داشته و تنها کسی است که بصورت حقیقی با سیاوش حسین‌خانی مسئول اصلی سایت آویزون ارتباط داشته است.
   
   
  4ـ روح‌الله ل. با نام مستعار ساناز 2 (sanaz2):
  سن: 30 سال     محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
  نامبرده مدیر سایت مستهجن بیا کلیپ (biaclip.net) بوده که اقدام به ارائه و پخش کلیپهای مستهجن ایرانی در این سایت نموده است. وی ضمن مدیریت سایت فوق‌الذکر در سمت مدیریت بخش داستانهای مستهجن و سکسولوژی سایت آویزون فعالیت داشته است. همچنین وی یکی از مدیران سایت شهوتسرا بوده است.
   
   
  5ـ شهروز و. با نام مستعار شهروزخان:
  سن: 26 سال    محل تولد: گرگان     وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: دانشجوی حسابداری      ساکن: گرگان

  نامبرده در سایتهای مستهجن و ضددین آویزون، بیا کلیپ و آیس بازی مدیر و یا از اعضای فعال بوده و در این سایتها تولید کننده و منتشر کننده کلیپهای مستهجن ایرانی با مضامین دوربین مخفی، همجنس‌بازی، دوجنسه‌ها و سکس کودکان و... بوده است. وی تنها در سایت آویزون 400 کلیپ مستهجن ایرانی منتشر کرده که این کلیپها در حدود سه میلیون و دویست هزار بار دانلود شده است که این مقدار خود بیانگر کمیت و کیفیت کار وی می‌باشد.
   
   
  6ـ اصغر ر.ل.ع با نام مستعار امید (omid-hi):
  سن: 39 سال    محل تولد: شیراز     وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: ابتدایی     ساکن: شیراز
  وی از مدیران اصلی سایت ضددین، ضد نظام و مستهجن آویزون و ایکس پرشیا می‌باشد که حدود 2000 تصویر با مضامین مستهجن در زمینه همجنس‌گرایی منتشر نموده است. از فعالیتهای دیگر وی نوشتن دهها مقاله پیرامون همجنس‌گرایی و موجه جلوه دادن این عمل می‌باشد. فعالیت اصلی وی ترویج همجنس‌گرایی در بین جوانان ایرانی بوده است.
   
   
  7ـ مریم گ. با نام مستعار مریم (maryam jizjiz):
  سن: 27 سال    محل تولد: یزد   وضعیت تأهل: متأهل    تحصیلات: دیپلم    ساکن: یزد

  وی مدیر بخشهای همجنس‌گرایان زن و بخش طرفداران سکس خانوادگی و ضربدری و ادمین سایت ایران‌تکست بوده است که ارتباطات واقعی با اعضا بخصوص مدیران سایتهای مستهجن از جمله سایت آویزون و ایکس‌پرشیا داشته است. از جمله فعالیتهای دیگر وی جذب هزاران مخاطب به سایتهای مستهجن از جمله آویزون می‌باشد.
   
   
  8ـ محسن ر. ق. با نام مستعار لاله 23 (lale23):
  سن: 21 سال    محل تولد: شیراز    وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: سوم دبیرستان     ساکن: شیراز

  وی از مدیران برجسته سایت ایکس پرشیا و آویزون بوده است که با انتخاب نام دخترانه اعضای بسیاری را در این سایتها جذب نموده است. از جمله فعالیتهای وی ارائه فایلهای صوتی و مستهجن فارسی‌زبان در بخش پادکست سایت آویزون بوده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی مدیریت بخش سکسولوژی سایت آویزون می‌باشد.
   
   
  9ـ ماشاءالله ک. با نام مستعار داریوش اِلون (daryush_alone):
  سن: 31 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: دیپلم     ساکن: تهران

  وی از مدیران اصلی سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده است که دارای ارتباطات زیادی با مدیران و اعضای این سایت می‌باشد. فعالیتهای وی در بخش انجمنهای گفتگوی سایت آویزون بسیار چشمگیر بوده و در حدود 8000 هزار پست با محتوای مستهجن و ضددین در این سایت می‌باشد.
   
   
  10ـ هادی ع. با نام مستعار مهدی همه‌کاره (hamekare):
  سن: 25 سال     محل تولد: مشهد     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو     ساکن: مشهد

  وی با ثبت حدود 12000 پست حاوی محتوای مستهجن و ضددین تنها در سایت آویزون از اعضای فعال این سایت بوده که با رعایت تمام جهات امنیتی توسط اعضا و سایر مدیران ارتباطات تلفنی و حضوری بسیاری با این کاربران برقرار کرده است که نشان از کیفیت کار نامبرده می‌باشد. نامبرده مبتکر ایجاد گروههای چند نفری در سایت آویزون بوده و محیطی جذاب برای فعالیت دیگر کاربران ایجاد می‌نموده است.
   
   
  11ـ رضا ت. با نام مستعار کامران منفرد (kamran747):
  سن:  36 سال    محل تولد: مشهد      وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: دیپلم      ساکن: مشهد

  وی از مدیران سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا بوده است. نامبرده با ارسال حدود9000 پست با محتوای مستهجن و ضددین در سایت آویزون و صرف وقت بسیار موفق به مدیریت سایت و ارتباط با سایر مدیران و اعضا گردیده بود. همچنین وی با وجود رعایت جهات امنیتی توسط مدیران سایت آرشیو کاملی از تصاویر تمامی اعضای فعال این سایتها تهیه نموده بود.
   
   
  12ـ اسماعیل م.ا. با نام مستعاراِما (ema):
  سن: 22 سال     محل تولد: مشهد    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم      ساکن: مشهد

  وی از مدیران اصلی سایت مستهجن و ضددین آویزون بوده است. نامبرده همچنین مدیر بخش داستانهای مستهجن ایرانی این سایت بوده که در این بخش حدود 180 عنوان داستان مستهجن ارسال کرده است. از دیگر فعالیتهای وی دریافت داستانهای مستهجن ایرانی دیگر کاربران و ویرایش و انتشار آنها در سایت می‌‌باشد. این داستانها اغلب با مضامین ترویج رابطه نامشروع با محارم و ... که بعضاً شامل داستانها بلند بالغ بر 100 صفحه بوده است.
   
   
  13ـ هانیه ک. با نام مستعار ستاره (setareh):
  سن: 23 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجوی صنایع     ساکن: تهران

  وی از مدیران برجسته سایت ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس‌پرشیا می‌‌باشد. بخشهایی که وی در آنها مدیریت می‌کرده است شامل بخش داستانهای مستهجن، دوست‌یابی مستهجن و طنز مستهجن می‌باشد. از دیگر فعالیتهای وی ایجاد آدرسهای آئینه برای سایتهای مستهجن فارسی جهت عبور از فیلترینگ بوده است. همچنین نامبرده اقدام به ارسال مطالب آموزشی روابط مستهجن برای اعضای سایت ایکس پرشیا می‌نموده است.
   
   
  14ـ امیر ح. با نام مستعار امین  (amin23):
  سن:  36 سال    محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: متأهل     تحصیلات: لیسانس     ساکن: تهران

  نامبرده مدیر کل انجمنهای سایت ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس پرشیا بوده است. وی حدود 19000 پست حاوی محتوای مستهجن و ضددین با موضوعات سکسولوژی، اهانت به مسئولین نظام و... در سایت ایکس پرشیا ایجاد نموده است. نامبرده همچنین نقش مهمی در بروزرسانی سایت ایکس پرشیا داشته است.
   
   
  15ـ محمد سعید ن.م. با نام مستعار سعید (rolsroys):
  سن: 47 سال    محل تولد: شیراز    وضعیت تأهل: متأهل   تحصیلات: فوق‌دیپلم    ساکن: شیراز

  نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس‌پرشیا و آویزون بوده است. وی با ارسال مجموعاً 27000 پست حاوی محتوای ضددین و مستهجن در سایتهای ایکس پرشیا و آویزون نقش بسیار زیادی در جذب و استمرار حضور کاربران در این سایتها داشته است و ارتباطات خوبی با سایر کاربران و مدیران سایتهای فوق داشته که بعضاً منجر به ارتباط حضور با آنها شده است.
   
   
  16ـ جواد ع.ی.م. با نام مستعاررؤیا (rfa):
  سن: 29 سال    محل تولد: شاهرود    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: لیسانس     ساکن: شاهرود

  وی از مدیران اصلی سایت مستهجن و ضددین و ضدانقلاب ایکس‌پرشیا بوده است. بخشهایی که وی مدیریت می‌کرده شامل داستانهای مستهجن فارسی و انگلیسی، عکسهای مستهجن ایرانی و خارجی، خاطرات و داستانهای مستهجن، معرفی سایتها و وبلاگهای مستهجن، فیلترشکن و بخش مطالب طنز مستهجن بوده است. فعالیت دیگر وی نگارش داستانهای مستهجن در این سایت بوده است. نامبرده همچنین یکی از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد.
   
   
  17ـ شهاب ح. با نام مستعار شهاب (redneck):
  سن: 19 سال   محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم     ساکن: تهران

  نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس پرشیا و آویزون بوده است. همچنین وی مدیر بخش تصاویر مستهجن سایت ایکس پرشیا بوده و ارتباطات حضوری زیادی با مدیران و اعضای فعال این سایتها داشته است.
   
   
  18ـ تولی ق. با نام مستعار طلا (icy-ice):
  سن: 24 سال     محل تولد: کرج    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: لیسانس زبان فرانسه     ساکن: کرج
  نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا بوده است. وی با ارسال حدود 15000 پست با هشت اکانت در سایتهای فوق نقش مهمی در ترویج نگرش و نگاه مستهجن به مقوله‌های اجتماعی داشته است. آرشیو کامل بدست آمده از وی مشتمل بر انواع کلیپهای مستهجن ایرانی و خارجی بخصوص مبادله کلیپ ها و مطالب همجنس گرایی مردان بوده است که نامبرده اقدام به انتشار آنها در سایتهای آویزون و ایکس پرشیا می‌نموده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی ایجاد فضای بحث علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایتهای فوق بوده است.
   
   
  19ـ مهناز ش. با نام مستعار عسل (asal tavahooom):
  سن: 24 سال    محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم    ساکن: تهران
  نامبرده از اعضای فعال سایتهای ضددین، ضدنظام و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا می‌باشد. وی همچنین دارای ارتباطات گسترده با مدیران و دیگر اعضای فعال این سایتها بوده که اغلب منجر به ارتباطات حضوری گردیده است. نامبرده که خود اعتیاد به مواد مخدر نوین داشته، به تبلیغ این مواد در محیطهای گفتگوی اعضای سایتهای فوق می‌نموده است. وی با 6 اکانت کاربری و ایجاد حدود 2000 پست با محتوای مستهجن در سایت آویزون فعالیتهای چشمگیری داشته است.
   
   
  20ـ نیما هـ . د. با نام مستعار (n1m4):
  سن: 20 سال   محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
  نامبرده از مدیران اصلی سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. وی در زمان فعالیت خود در این سایت حدود 4000 پست با محتوای مستهجن در بخش خاطرات ایجاد نموده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی نگارش و انتشار داستانهای بلند مستهجن بوده است و همچنین اکانت مشترکی با دیگر اعضا جهت درج داستانهای مستهجن در این سایت داشته است.
   
   
  21ـ علیرضا م. با نام مستعار کول‌مونا (cool mona):
  سن: 20 سال    محل تولد: تهران   وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم   ساکن: تهران
  نامبرده از مدیران سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. وی دارای 9 اکانت در این سایت بوده و بوسیله آنها حدود 15000 پست با محتوای مستهجن ارسال کرده است. وی با معرفی خود به عنوان یک دختر و اعتمادسازی در بین اعضا و دریافت عکس و فیلمهای خصوصی و خانوادگی ایشان اقدام به انتشار آنها در سایت آویزون می‌نموده است.
   
   
  22ـ حسین ع. با نام مستعار شَبرو (shabro) :
  سن: 26 سال     محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات:  دیپلم    ساکن: تهران
  نامبرده از مدیران سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. از جمله فعالیتهای وی با 4 اکانت کاربری شامل انتشار مضامین و دست‌نوشته‌های عناصر خودفروخته ضدنظام، فعالیتهای گسترده ضدنظام، استفاده ابزاری از بستر پورنوگرافی برای القای باورهای ضدنظام مقدس جمهوری اسلامی و ضد دین بوده است. نامبرده همچنین پس از برقراری ارتباط با اعضای مؤنث سایت اقدام به روابط نامشروع با آنها می‌نموده است.
   
   
  23ـ احسان م. با نام مستعار اِرا (era):
  سن: 21 سال     محل تولد: گرگان    وضعیت تأهل:  مجرد     تحصیلات: دیپلم    ساکن: گرگان
  نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده و اقدام به نگارش و انتشار گسترده داستانها و رُمانهای مستهجن می‌نموده است. همچنین وی اقدام به ارتباط‌گیری با خوانندگان لُس‌آنجلسی برای تبلیغ داستانهای خود کرده است.
   
   
  24ـ مریم ف. با نام مستعار نقره (noghre_seranza) :
  سن: 26 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: لیسانس    ساکن: تهران
  نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده است. همچنین وی دارای ارتباطات گسترده با مدیران سایت بوده که این ارتباطات بعضاً بهروابط نامشروع منجر گردیده است. وی جهت گسترش فعالیتهای خود در این سایت 5 اکانت کاربری ایجاد نموده و در آنها فعالیتهای مستهجن داشته است.
   
   
  25ـ موسی ح. با نام مستعار (beny_wax):
  سن: 19 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
  نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. یکی از مهمترین فعالیتهای وی تبدیل محتویات سایت (فیلم، عکس، داستان) به فُرمت قابل استفاده در تلفن همراه و تبلیغ و انتشار آنها بوده است. وی در حدود 3000 پست با محتوای مستهجن در سایت فوق ایجاد نموده که اغلب آنها داستانهای مستهجنی بوده که خود وی اقدام به نگارش آنها کرده است.
   
   
  26ـ داریوش آ. با نام مستعار داریوش آقا (dariush agha):
  سن: 54 سال     محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: متأهل      ساکن: آمریکا
  نامبرده که از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضد نظام و مستهجن ایکس پرشیا و آویزون بوده است با ایجاد ادبیات جدید در زمینة هرزه‌نگاری بخصوص با اعضای مؤنث سایت و جذب آنها و فعالیت چشمگیر و مستمر در فضای چت اقدام به جذب بسیاری از کاربران برای سایتهای فوق نموده است.
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 20 فروردین1388 | موضوع: تصاویر
  بسته شدن سایت های مستهجن (مضلین 1) 
  وحيد-ا با نام مستعارآريا دانشكار مدير بزرگترين مجموعه از سايت‌هاي مستهجن فارسي‌زبان در اينترنت مي‌باشد كه نقش بسيار مهمي در توليد و ارائة محتواي مستهجن فارسي‌زبان (فيلم، عكس، داستان و...) و هدايت كاربران به سوي محتواي مستهجن ايراني و خارجي ديگر سايت ها و محتواي ضد ديني و ضد انقلابي دارد.
   

   
  نامبرده از سال 82 با راه‌اندازي سايت و گروه .... در اينترنت آغاز به كار نموده است و با دريافت خدمات فني از شركت آمريكايي .... به قيمت بسيار ناچيز اقدام به طراحي و اجراي يك حركت سازمان‌يافته براي شناسايي فعالان و توليدكنندگان محتواي ضدديني، ضداخلاقي و ضدامنيتي در اينترنت، انسجام و پشتيباني فني آنها به طور رايگان نموده است. ثبت دومين، اختصاص هاستينگ، طراحي و نصب نرم‌افزارهاي مربوط به وب ‌سايت‌ها و... پشتيباني فني و مالي سايت‌هايي همچون نوشته‌هاي يك مرد آزاد (ضدديني) شازده (ضداخلاقي و ضدديني)، احمد باطبي (ضدامنيتي)، سفيدبرفي (ضداخلاقي)، aylar4u.com (ضداخلاقي) و اعلام آمادگي به جهت پشتيباني فني و راه‌اندازي سايت براي يك مجله الكترونيكي مستهجن ايراني و تأمين دومين هاي خاص براي سايت‌هاي مستهجن ايراني، نقش بسزايي در ترويج بي‌بندوباريهاي مجازي به زبان فارسي و تمسخر و هتاكي نسبت به اصول اعتقادات اسلامي و انقلاب اسلامي ايران و فعاليت دشمنان انقلاب اسلامي داشته است. آریا دانشکار علاوه بر ارائه خدمات و پشتيباني رايگان به سايت‌هاي مذكور آن هم به دليل آنچه كه آن را «حمايت از جريان آزاد اطلاعات و دسترسي آزاد مردم ايران به مسائل آموزشي سكسي به زبان فارسي و در دسترس قرار دادن آن مطالب براي علاقه‌مندان به زبان فارسي و حق آزادي بيان حتي در مسائل سياسي و سكسي» مي‌نامد، نقش مهمي درجذب و اختفاء هويت و اطلاعات مديران سايت‌هاي ضدديني، ضداخلاقي و ضدامنيتي داشته و سلامت امنيتي آنان را تضمين نموده است به صورتي كه براي افراد فعال در زمينه‌هاي ضدديني، ضدامنيتي و ضداخلاقي مي‌نويسد«ما براي كارتان ارزش قائل هستيم و دليل اصلي ساپورت ما همين است. مطمئن باشيد كه از سايت شما هيچ كجا به دليل مسائل امنيتي نام برده نخواهد شد.»
  موارد ذكر شده خود گواه اجراي يك سناريوي از پيش طراحي شده و سازمان يافته از سوي نامبرده با حمايت و پشتيباني فني شركت دريم‌هاست آمريكا و پشتيباني مالي شركت گوگل و شركت‌هاي تبليغات اينترنتي مي‌باشد.

  عناوین فعالیت نامبرده به صورت اجمالی به این شرح می باشد:

  • راه‌ندازي تعداد41 سايت با محتواي مستهجن، مبتذل، لينك به سايت‌هاي ضدانقلابي، ضد ديني و ضد اخلاقي
  • ايجاد بستر و فضاسازي براي ميزباني سايت‌هاي مستهجن، مبتذل، ضدديني و ضدامنيتي در شركت .... (لازم به ذكر است كه شركت .... پشتيبان و ميزبان اكثر سايت‌هاي مستهجن، ضدديني، ضدامنيتي و اپوزيسيون ايراني مي‌باشد كه در كشور آمريكا فعاليت دارد.) پنل مديريتي نامبرده در اين شركت حاوي83 دومين و 5 ساب دومين، 5/752 گيگا بايت فضا (هاست) بعلاوه 2 گيگا بايت فضاي اضافي در هفته، 9960 گيگا بايت پهناي باند بعلاوه 40 گيگا بايت اضافه در هفته، اكانت ايميل نامحدود كه متهم تا بحال 109 صندوق پست الكترونيكي در آن ايجاد كرده است، اكانت FTP نامحدود كه متهم تاكنون 30 يوزر در آن ايجادكرده است و... مي باشد.
  • حمايت و پشتيباني فني و مالي (ثبت دومين و ميزباني) از سايت ضدديني نوشته‌هاي يك مرد آزاد (Freemannotes.com) مربوط به برادر متهم.
  • حمايت و پشتيباني فني و مالي (ثبت دومين و ميزباني) از 4 سايت احمد باطبي، مجرم امنيتي فراري از طريق ارتباط مستقيم در اينترنت با وي و همكاري در طراحي سايت‌هاي نامبرده، قرار دادن لوگوي سايت وي در ديگر سايت‌ها و تبليغ آن در اينترنت، ارتباط با سرور هاي مورد نظر به جهت انجام امور مربوط به اين سايت ها، نصب نرم افزار هاي مربوط به كنترل سايت و ... لازم به ذكر است كه متهم با علم به اين موضوع كه احمد باطبي يك مجرم امنيتي فراري مي‌باشد اقدام به ثبت دومين، اختصاص هاستينگ و اختصاص صندوق پست الكترونيكي و پشتيباني فني و مالي از سايت هاي وي نموده است.
  • حمايت و پشتيباني فني و مالي (ثبت دومين و ميزباني سايت و تبليغ) از سايت مستهجن سرخ و سفيد (shazde.com) و ايجاد دومين‌هاي آينه ( sorkhosefid.inو sorkhosefid.com) براي عبور از فيلترينگ. لازم به ذكر است كه سايت مذكور حاوي مطالب طنز مستهجن مي‌باشد.
  • اعلام آمادگي براي حمايت و پشتيباني فني و مالي از يك مجله الكترونيكي مستهجن ايراني با عنوان دسترسي آزاد مردم ايران به مسائل آموزشي سكسي به زبان فارسي و در دسترس قرار دادن مطالب همجنسگرايانه براي علاقمندان اين مطالب به زبان فارسي.
  • ارائه داستان‌هاي مستهجن با مضامين ضدديني و ضد انقلابي در يكي از سايت هاي مستهجن، ضد ديني و ضد انقلابي.
  • اهانت به امام خميني(ره)، مقام معظم رهبري و مسئولين نظام از طريق قرار دادن تصاوير دستكاري شده و توهين‌آميز در سايت‌هاي خود .
  • قرار دادن كليپ ضدانقلابي داستان انقلاب با محتواي اهانت به امام راحل(ره)، رهبر انقلاب و دكتر محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور در اينترنت.
  • لينك به سايت ضداسلامي .... با عنوان بياييد با خرافات و جهل مبارزه كنيم و همزمان با سال نو نو شويم، مبارزه با خرافات و جهل و قرار دادن لوگوي آن در سايت‌هاي خود.
  قرار دادن آگهي فروش دختران كم سن و سال ايراني.
  • ثبت و فروش دومين به سايت‌هاي مستهجن ايراني همچون شهوت‌سرا
  • توليد و انتشار اولين كتاب‌هاي داستان‌هاي سكسي به زبان فارسي در اينترنت شامل دو كتاب بالغ بر600 صفحه داستان مستهجن به زبان فارسی در موضوعات مختلفی چون همجنس بازی، روابط نامشروع با محارم و...
  • ايجاد بستر براي اشاعه فحشاء در جامعه از طريق راه‌اندازي سايت‌هاي دوست‌يابي مستهجن به زبان فارسي.
  • راه‌اندازي دو گروه مستهجن در سايت ياهو كه محلي براي ارسال مطالب مستهجن فارسي و ارسال خبرنامه‌هاي سايت‌هاي مستهجن نامبرده مي‌باشد.
  • تبادل لينك و لوگو با ديگر سايت‌هاي مستهجن ايراني به جهت هدايت ترافيك كاربران ايراني به اين سايت‌ها و معرفي كردن سايت‌هاي مستهجن ايراني به فارسي‌زبانان و ايجاد فيلترشكن و آدرس‌هاي آينه براي ورود به سايت‌هاي مستهجن فيلتر شده به جهت سهولت کاربران برای ورود به این سایت ها.
  • ايجاد دومين 88031530.com (شماره تلفن كميتة فيلترينگ) براي مجموعه سايت‌هاي انیشتن به جهت تمسخر فيلترينگ با عنوان شماره تلفن كميته فيلترينگ ايران، وب سايت سكس در ايران.
  • درخواست ارسال تصاوير و داستان‌هاي مستهجن از كاربران و دريافت آنها و قرار دادن آنها در سايت‌هاي مستهجن خود.
  دريافت تصاوير اهانت به حضرت سيدالشهدا(ع) و تشكر و درخواست از كاربري كه اين تصاوير را ارسال كرده براي ارسال تصاوير بيشتر.
  • در معرض فروش قرار دادن و به نمايش درآوردن فيلم‌هاي مستهجن ايراني با كپي‌رايت سايت‌هاي مربوط به خود متهم.
  • فروش فيلم‌هاي مستهجن ايراني به مدير يك سايت مستهجن عربي.
  • فعاليت در شبكه‌هاي گلدكوئيستي با همكاري برادر خود.
  • دعوت از كاربران متخصص در امور پزشكي براي همكاري در راه‌اندازي بخش پرسش و پاسخ در خصوص مسائل مستهجن.
  • ارسال مطلب در سايت مستهجن آويزون و تبلیغ سایت های خود در این سایت.
  • تبادل ترافيك كاربران با بيش از 250 سايت مستهجن خارجي و كسب درآمد از اين طريق.
   
  در ادامه به معرفي شبكه مظلين 1 پرداخته مي شود:
   
  فعالیت های متهم وحيد.ا (نام مستعار: آریا دانشکار):

  ۱/ راه اندازی سلسله وار سایت های مستهجن فارسی زبان
  ۲/ حمایت و پشتیبانی فنی رایگان از سایت های مستهجن فارسی زبان
  ۳/ تشویق افراد فعال در مستهجن نویسی برای راه اندازی و مدیریت سایت مستهجن
  ۴/ تولید و انتشار محتوای مستهجن ایرانی و خارجی
  ۵/ حمایت و پشتیبانی فنی رایگان از سایت های ضد دینی و علیه نظام
  ۶/ اهانت به حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و مسئولین نظام
  ۷/ دریافت تصاویر ضد دینی و تشویق کاربر برای تولید این تصاویر
  ۸/ انتشار آگهی فروش دختران کم سن و سال ایرانی در اینترنت
  ۹/ انتشار اولین کتاب داستان های مستهجن ایرانی با بیش از ۶۰۰ صفحه متن در اینترنت
  ۱۰/ هدایت ترافیک کاربران اینترنتی به بیش از ۲۵۰ سایت مستهجن خارجی
  ۱۱/ تهیه و فروش فیلم های مستهجن ایرانی به افراد و سایت های خارجی با عنوان فحشاء در ایران
  ۱۲/ ارتباط و همکاری با سایت های ضد انقلاب و معاند نظام
  ۱۳/ ارتباط با سفارت آمریکا در هند و ترکیه
  ۱۴/ راه اندازی طرح مبارزه با فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
  ۱۵/ راه اندازی شرکت هاستینگ و موسسات علمی و اعزام به خارج جهت ایجاد بستر و پوشش های لازم
  ۱۶/ ارتباط با سازمان مجاهدین خلق و حزب جوانان نیک وابسته به عناصر سلطه طلب

  فعالیت های متهم احد.ا:
   
  ۱/ نوشتن مطالب ضد دینی و اهانت به ائمه اطهارعلیهم السلام و ایجاد شبهات دینی و اعتقادی در خصوص قیام عاشورا و امام حسین (علیه السلام)
  ۲/ اهانت به حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی
  ۳/ فعال در اعزام غیر قانونی دانشجو به خارج از کشور
  ۴/ اسپانسر مالی و همکاری با متهم ردیف یک (آریا دانشکار)
  ۵/ فعالیت در شبکه های هرمی غیر مجاز (گلد کوئست)

  فعالیت های متهم مهدي.ع.ف :
   
  نامبرده با نام مستعار شازده دراینترنت اقدام به راه اندازی تعدادی وبلاگ و سپس سایت ضد ديني و مستهجن شازده (سرخ و سفید) نموده است.سایت مذکرو حاوی مطالب طنز مستهجن و تمسخر اعتقادات و توهین به قومیت های ایرانی بوده است.نامبرده با استفاده از قلم حرفه ای خود اقدام به ارائه مضامین ضد دین، تمسخر اعتقادات، توهین به مقامات کشوری، افترا و اهانت به نهاد های امنیتی کشور و تشویش اذهان عمومی و ... نموده است.
  وي با راه اندازی سایتی اقدام به تهیه بانکی از شماره تلفن و مشخصات بانوان ایرانی نموده و آن را در اختیار همگان قرار داده است.(سایت www.j...118.com) راه اندازی سایت وی با حمایت کامل فنی و مالی متهم وحید.ا با نام مستعار آریا دانشکار صورت گرفته است. اهم عناوین فعالیت نامبرده به این شرح می باشد:
  ۱/ مدیر و نویسنده سایت شازده (سایت داستان های طنز و مستهجن و اهانت آمیز)
  ۲/ نویسنده داستان های مستهجن و توهین به مقدسات
  ۳/ داشتن لقب بزرگترین داستان نویس سکسی ایران
  ۴/ مسئول بخش طنز سکسی سایت مستهجن فارسی زبان شهوت سرا
  ۵/ راه اندازی طرح “هر جوان ایرانی یک سایت سکسی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران
  ۶/ ارسال لينك دانلود كتاب آيات شيطاني نوشته سلمان رشدي مرتد و لينك سايت هاي ضد ديني.
  7/ راه اندازی جنبش حمایت از سایت های ضد اخلاقی ایرانی از طریق جمعآوری امضاء با اعلام هدف مقابله با جمهوری اسلامی حتی در صورت اعدام شدن!
  8/ تهیه کتاب داستان های طنز مستهجن و تمسخر اعتقادات دینی با حدود 300 صفحه متن
  9/ اقدام جهت راه اندازی بخش پادکست سایت شازده با داستان های طنز مستهجن
  10/ دارای سابقه دستگیری توسط اداره اطلاعات شهرستان محل سکونت.
   
  فعاليت هاي متهم هادي.ع.ف :
   
  هادي.ع.ف با همکاری برادر خود مهدي.ع.ف در توليد محتواي مستهجن و ضد دين نقش بسزايي داشته است و در تمامي فعاليت هاي برادرش مهدي.ع.ف همكاري داشته است.
   
   
   شايان ذكر است كه تمامي متهمان نامبرده به دست توانمند سربازان حضرت مهدي(عج) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بازداشت شده اند.
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 20 فروردین1388 | موضوع: تصاویر
  شب یلدا 
  یلدا چه شبی است؟
  مراسم و مناسبتها
  شب يلدا يا شب چله
  ( مراسم نوئل و بابا نوئل )

   
  ايرانيان قديم شادي و نشاط را از موهبت هاي خدايي و غم و اندوه و تيره دلي را از پديده هاي اهريمني مي پنداشتند. مراسم نوروز، جشن مهرگان، جشن سده، چهارشنبه سوري و شب يلدا و سنت هاي ديگر در واقع بيانگر اين حقيقت است كه ايرانيان پس از رهايي از بيدادگري و ستم به شكرانه بازيافتن آزادي، جشن برپا مي ساختند و پيروزي نيكي بر بدي و روشنايي بر تاريكي و داد بر ستم را گرامي مي داشتند.
  شب يلدا نيز يكي از اين موارد است. در دوران كهن، شب مظهر تاريكي و تباهي و وحشت بوده و اغلب سعي مي كردند كه شب هنگام با افروختن آتش و افزودن نور، خانه روشن باشد. تا پليدي و تباهي در آن راه نيابد. شب يلدا طولاني ترين شب ها است. يعني تسلط تاريكي بر زمين از تسلط نور خورشيد و روشنايي مي كاهد. و چون فرداي اين شب روشنايي بر ظلمت غالب و روز طولاني مي شود، ايرانيان تولد دوباره خورشيد را كه مظهر روشنايي است جشن مي گيرند.
  در ايران كهن هر يك از سي روز ماه، نامي ويژه دارد، كه نام فرشتگان است. نام دوازده ماه سال نيز در ميان آنهاست. در هر ماه روزي را كه نام روز با نام ماه يكي باشد، جشن مي گرفتند .
  دي ماه، در ايران كهن، چهار جشن، وجود داشت. نخستين روز دي ماه و روزهاي هشتم، پانزدهم و بيست و سوم، سه روزي كه نام ماه و نام روز يكي بود. و در اين سي روز ماه، سه روز آن «دي» نام دارد و هر سه روز را در گذشته جشن مي گرفتند. امروز از اين چهار جشن تنها شب نخستين روز دي ماه، يا شب يلدا را جشن مي گيرند، يعني آخرين شب پاييز، نخستين شب زمستان، پايان قوس، آغاز جدي و درازترين شب سال.
  يلدا از نظر معني معادل با كلمه نوئل از ريشه ناتاليس رومي به معني تولد است و نوئل از ريشه يلدا است .
  واژه يلدا سرياني و به معني ولادت است . ولادت خورشيد ( مهر و ميترا ) و روميان آن را ( ناتاليس انويكتوس ) يعني روز ( تولد مهر شكست ناپذير ) نامند .
  آيا مي دانيد حكايت درخت كريسمس و ستاره بالاي آن چيست ؟
  از منابع رومي مي دانيم که پيران و پاکان در اين شب به تپه اي رفته ، با لباس نو و مراسمي از آسمان مي خواستند که آن «رهبربزرگ» را براي رستگاري آدميان گسيل دارد و باور داشتند که نشانه زايش آن ناجي ، ستاره ايست که بالاي کوهي – به نام کوه فيروزي- که داراي درخت بسيار زيبايي بوده است، پديدار خواهد شد.
  ظاهرا پس از مسيحي شدن روميان، سيصد سال بعد از تولد عيسي مسيح، کليسا جشن تولد مهر را به عنوان زادروز عيسي پذيرفت، زيرا، موقع تولد او دقيقا معلوم نبود. ازين روست که تا امروز بابانوئل با لباس و کلاه موبدان ظاهر مي شود و درخت سرو و ستاره بالاي آن هم يادگار مهري هاست،
  همچنين گفته ميشود وقتي ميتراييسم از تمدن ايران باستان در جهان گسترش يافت،در روم وبسياري از کشورهاي اروپايي ،روز 21 دسامبر ( 30 آذر ) به عنوان تولد ميترا جشن گرفته ميشد.ولي پس از قرن چهارم ميلادي در پي اشتباهي كه در محاسبه روز كبيسه رخ داد . اين روز به 25 دسامبر انتقال يافت

   

   


  آيين شب يلدا يا شب چله
  صداي پاي يلدا آرام آرام به گوش مي رسد . پدربزرگها و مادر بزرگها خانه را براي استقبال از فرزندان مي آرايند و فرزندان و نوه ها نيز از آن سوي براي ديدار بزرگان خانواده بي قرارند .
  برگزاري مراسم يلدا ، آييني خانوادگي است و گردهمايي ها به خويشاوندادن و دوستان نزديك محدود ميشود .
  ايران كشوري با فرهنگي غني است كه مردمانش بنا به ذوق و سليقه و طبيعت منطقه اي كه در آن زيست مي كنند هر يك براي برگزاري سنت هاي كهن آداب خاص خود را دارند
  آيين شب يلدا يا شب چله، خوردن آجيل مخصوص ، هندوانه، انار و شيريني و ميوه هاي گوناگون است که همه جنبه نمادي دارند و نشانه برکت، تندرستي، فراواني و شادکامي هستند.
  فال حافظ و شاهنامه خواني

  يكي ديگر از رسم هاي شب يلدا، «فال حافظ گرفتن» است اگر رسم ها و آيين هاي ديگر يلدا را ميراثي از فرهنگ چند هزار ساله بدانيم ولي فال حافظ گرفتن در شب يلدا در سده هاي اخير به رسم هاي شب يلدا افزوده شده است.
  شاهنامه خواني و قصه گويي پدربزرگ و مادربزرگ دور كرسي براي كوچكترها نيز از آيين هاي يلدا است كه خاطرات شيريني براي بزرگسالي آنها فراهم مي آورد.
  ************ ***

   

  Image hosted by allyoucanupload.com

   

   
  شب چله (یلدا)
  شب زايش خورشيد و آغاز سال نو ميترايی

  رضا مرادی غیاث آبادی
  دیر زمانی است كه مردمان ایرانی و بسیاری از جوامع دیگر، در آغاز فصل زمستان مراسمی را برپا می‌دارند كه در میان اقوام گوناگون، نام‌ها و انگیزه‌های متفاوتی دارد. در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند كه همزمان با شب انقلاب زمستانی است. به دلیل دقت گاهشماری ایرانی و انطباق كامل آن با تقویم طبیعی، همواره و در همه سال‌ها، انقلاب زمستانی برابر با شامگاه سی‌ام آذرماه و بامداد یكم دی‌ماه است. هر چند امروزه برخی به اشتباه بر این گمانند كه مراسم شب چله برای رفع نحوست بلندترین شب سال برگزار می‌شود؛ اما می‌دانیم كه در باورهای كهن ایرانی هیچ روز و شبی، نحس و بد یوم شناخته نمی‌شده است. جشن شب چله، همچون بسیاری از آیین‌های ایرانی، ریشه در رویدادی كیهانی دارد.
  خورشید در حركت سالانه خود، در آخر پاییز به پایین‌ترین نقطه افق جنوب شرقی می‌رسد كه موجب كوتاه شدن طول روز و افزایش زمان تاریكی شب می‌شود. اما از آغاز زمستان یا انقلاب زمستانی، خورشید دگرباره بسوی شمال شرقی باز می‌گردد كه نتیجه آن افزایش روشنایی روز و كاهش شب است. به عبارت دیگر، در شش‌ماهه آغاز تابستان تا آغاز زمستان، در هر شبانروز خورشید اندكی پایین‌تر از محل پیشین خود در افق طلوع می‌كند تا در نهایت در آغاز زمستان به پایین‌ترین حد جنوبی خود با فاصله 5/23 درجه از شرق یا نقطه اعتدالین برسد. از این روز به بعد، مسیر جابجایی‌های طلوع خورشید معكوس شده و مجدداً بسوی بالا و نقطه انقلاب تابستانی باز می‌‌گردد. آغاز بازگردیدن خورشید بسوی شمال‌شرقی و افزایش طول روز، در اندیشه و باورهای مردم باستان به عنوان زمان زایش یا تولد دیگرباره خورشید دانسته می‌شد و آنرا گرامی و فرخنده می‌داشتند.
  در گذشته، آیین‌هایی در این هنگام برگزار می‌شده است كه یكی از آنها جشنی شبانه و بیداری تا بامداد و تماشای طلوع خورشید تازه متولد شده، بوده است. جشنی كه از لازمه‌های آن، حضور كهنسالان و بزرگان خانواده، به نماد كهنسالی خورشید در پایان پاییز بوده است، و همچنین خوراكی‌های فراوان برای بیداری درازمدت كه همچون انار و هندوانه و سنجد، به رنگ سرخ خورشید باشند.
  بسیاری از ادیان نیز به شب چله مفهومی دینی دادند. در آیین میترا (و بعدها با نام كیش مهر)، نخستین روز زمستان به نام «خوره روز» (خورشید روز)، روز تولد مهر و نخستین روز سال نو بشمار می‌آمده است و امروزه كاركرد خود را در تقویم میلادی كه ادامه گاهشماری میترایی است و حدود چهارصد سال پس از مبدأ میلادی به وجود آمده؛ ادامه می‌دهد. فرقه‌های گوناگون عیسوی، با تفاوت‌هایی، زادروز مسیح را در یكی از روزهای نزدیك به انقلاب زمستانی می‌دانند و همچنین جشن سال نو و كریسمس را همچون تقویم كهن سیستانی در همین هنگام برگزار می‌كنند. به روایت بیرونی، مبدأ سالشماری تقویم كهن سیستانی از آغاز زمستان بوده و جالب اینكه نام نخستین ماه سال آنان نیز «كریست» بوده است. منسوب داشتن میلاد به میلاد مسیح، به قرون متأخرتر باز می‌گردد و پیش از آن، آنگونه كه ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه نقل كرده است، منظور از میلاد، میلاد مهر یا خورشید است. نامگذاری نخستین ماه زمستان و سال نو با نام «دی» به معنای دادار/خداوند از همان باورهای میترایی سرچشمه می‌گیرد.
  نخستین روز زمستان در نزد خرمدینانی كه پیرو مزدك، قهرمان بزرگ ملی ایران بوده‌اند (كه هنوز هم حامیان سرمایه‌داری لجام گسیخته اندیشه‌های عدالت‌جویانه او را سد راه منافع طبقاتی خود می‌دانند) سخت گرامی و بزرگ دانسته می‌شد و از آن با نام «خرم روز» یاد می‌كرده و آیین‌هایی ویژه داشته‌اند. این مراسم و نیز سالشماری آغاز زمستانی هنوز در میان برخی اقوام دیده می‌شود كه نمونه آن تقویم محلی پامیر و بدخشان (در شمال افغانستان و جنوب تاجیكستان) است. همچنین در تقویم كهن ارمنیان نیز از نخستین ماه سال نو با نام «ناواسارد» یاد شده است كه با واژه اوستایی «نوسرذه» به معنای «سال نو» در پیوند است.
  هر چند برگزاری مراسم شب چله و میلاد خورشید در سنت دینی زرتشتیان پذیرفته نشده است؛ اما خوشبختانه اخیراً آنان نیز می‌كوشند تا این مراسم را همچون دیگر ایرانیان برگزار كنند. البته در شبه تقویم نوظهوری كه برخی زرتشتیان از آن استفاده می‌كتتد و دارای سابقه تاریخی در ایران نیست، زمان شب چله با 24 آذرماه مصادف می‌شود كه نه با تقویم طبیعی انطباق دارد و نه با گاهشماری دقیق ایرانی و نه با گفتار ابوریحان بیرونی كه از شب چله با نام «عید نود روز» یاد می‌كند. از آنرو كه فاصله شب چله با نوروز، نود روز است.
  امروزه می‌توان تولد خورشید را آنگونه كه پیشینیان ما به نظاره می‌نشسته‌اند، تماشا كرد: در دوران باستان بناهایی برای سنجش رسیدن خورشید به مواضع سالانه و استخراج تقویم ساخته می‌شده كه یكی از مهمترین آنها چارتاقی نیاسر كاشان است كه فعلاً تنها بنای سالم باقی‌مانده در این زمینه در ایران است. پژوهش‌های نگارنده كه در سال 1380 منتشر شد (نظام گاهشماری در چارتاقی‌های ایران)، نشان می‌دهد كه این بنا بگونه‌ای طراحی و ساخته شده است كه می‌توان زمان رسیدن خورشید به برخی از مواضع سالانه و نیز نقطه انقلاب زمستانی و آغاز سال نو میترایی را با دقت تماشا و تشخیص داد. چارتاقی نیاسر بنایی است كه تولد خورشید بگونه‌ای ملموس و قابل تماشا در آن دیده می‌شود. این ویژگی را چارتاقی «بازه هور» در راه نیشابور به تربت حیدریه و در نزدیكی روستای رباط سفید، نیز دارا است كه البته فعلاً دیواری نوساخته و الحاقی مانع از دیدار پرتوهای خورشید می‌شود.
  هر ساله مراسم دیدار طلوع و تولد خورشید در چارتاقی نیاسر، و بررسی نظریه نگارنده، با حضور دوستداران باستان‌ستاره‌شناسی ایرانی و دیگر علاقه‌مندان، در شهر نیاسر كاشان برگزار می‌‌شود.
  http://www.ghiasaba di.com/shabechel leh.html

  Image hosted by allyoucanupload.com


  ************ *
  پبشینهٔ جشن
  یلدا و جشن‌هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت باستانی است و پیروان میتراییسم آن را از هزاران سال پیش در ایران برگزار می‌کرده‎اند. در این باور یلدا روز تولد خورشید و بعدها تولد میترا یا مهر است .
  این جشن در ماه پارسی «دی» قرار دارد که نام آفریننده در زمان پیش از زرتشتیان بوده است که بعدها او به نام آفریننده نور معروف شد.
  نور، روز و روشنایی خورشید، نشانه‌هایی از آفریدگار بود در حالی که شب، تاریکی و سرما نشانه‌هایی از اهریمن. مشاهده تغییرات مداوم شب و روز مردم را به این باور رسانده بود که شب و روز یا روشنایی و تاریکی در یک جنگ همیشگی به سر می‌برند. روزهای بلندتر روزهای پیروزی روشنایی بود، در حالی که روزهای کوتاه‌تر نشانه‌ای از غلبهٔ تاریکی.
  یلدا برگرفته از واژه‎ای سریانی است و مفهوم آن « میلاد» است(زیرا برخی معتقدند که مسیح در چنین شبی به دنیا آمده است ). ایرانیان باستان این شب را شب تولد الهه مهر «میترا» می‎‎پنداشتند، و به همین دلیل این شب را جشن می‎گرفتند و گرد آتش جمع می‎شدند و شادمانه رقص و پایکوبی می کردند.آن گاه خوانی الوان می گستردند و « میزد» نثار می کردند. «میزد» نذری یا ولیمه‎ای بود غیر نوشیدنی، مانند گوشت و نان و شیرینی و حلوا، و در آیین‎های ایران باستان برای هر مراسم جشن و سرور آیینی، خوانی می گستردند که بر آن افزون بر آلات و ادوات نیایش، مانند آتشدان، عطردان، بخوردان، برسم و غیره، برآورده‎ها و فرآورده‎های خوردنی فصل و خوراک‎های گوناگون، از جمله خوراک مقدس و آیینی ویژه ای که آن را « میزد» می نامیدند، بر سفره جشن می نهادند. باوری بر این مبنا نیز بین مردم رایج بود که در شب یلدا، قارون ( ثروتمند افسانه ای) ، در جامه کهنه هیزم شکنان به در خانه ها می آید و به مردم هیزم می دهد، و این هیزم ها در صبح روز بعد از شب یلدا، به شمش زر تبدیل می شود، بنابراین، باورمندان به این باور، شب یلدا را تا صبح به انتظار از راه رسیدن هیزم شکن زربخش و هدیه هیزمین خود بیدار می ماندند و مراسم جشن و سرور و شادمانی بر پا می کردند . امری که از شواهد تاریخی حکایت می کند این است که بیشتر رسوم دین مسیحیت از مهرپرستی و یا میتراییسم برگرفته شده است . مانند تولد مسیح در یک آقل که برگرفته شده از تولد میترا در غار است و همچنین شب میلاد مسیح که مصادف با یلدا می باشد , نیز از این آیین کهن آریایی گرفته شده است و همچنین درخت سرو مهر با ستاره ای بر فرازش که همکنون در دیگر کشورها به درخت کاج تبدیل شده است ( ستاره نشانه ایست که بازرگانان را راهنمایی می کند تا به میترا در غار برسند - درخت کاج از این روی در کشورهای اروپایی مرسوم شد که محیط طبیعی آنها برای رویش کاج بهتر بود ) .
  جشن یلدا و عادات مرسوم در آن
  جشن یلدا در ایران امروز نیز با گرد هم آمدن و شب‎نشینی اعضای خانواده و اقوام در کنار یکدیگر برگزار می‎شود. متل گویی که نوعی شعرخوانی و داستان خوانی است در قدیم اجرا می شده است به این صورت که خانواده ها در این شب گرد می آمدند و پیرتر ها برای همه قصه تعریف می کردند . آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه‌های گوناگون است که همه جنبهٔ نمادی دارند و نشانهٔ برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند , این میوه ها که اکثرا" کثیر الدانه هستند , نوعی جادوی سرایتی محسوب می شوند که انسان ها با توسل به برکت خیزی و پر دانه بودن آنها , خودشان را نیز مانند آنها برکت خیز می کنند و نیروی باروی را در خویش افزایش می دهند . در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پُری آن، آینده‌گویی می‌کنند.

   

  Image hosted by allyoucanupload.com   
  اس ام اس های یلدایی


   

  بیا ای دل کمی وارونه گردیم ....برای هم بیا دیوونه گردیم

  شب یلدا شده نزدیک ای دوست ...برای هم بیا هندونه گردیم

  ++++++++++++ +++

  جیک/جیک/جیک/جیک.....یه جیک بهش اضافه ند بفرست واسه جوجه بعدی

  ستاد سرشماری جوجه های آخر پاییز

  ++++++++++++ +++++

  تو خوشگلترین..خوش تیپ ترین ..با کلاس ترین و با معلومات ترین دوست منی

  اینم هندونه شب یلدا ..خودت بزن زیر بغلت

  ++++++++++++ +++++++++ +

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 30 آذر1386 | موضوع: آموزشی
  یک سوال فیزیک! 
  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!(همچنان منتظر این کلیپ باشید)

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  يك سوال فيزيك !

   
  "توضيح دهيد که چگونه مي توان با استفاده از يک فشارسنج ارتفاع يک آسمان خراش اندازه گرفت؟"


  سوال بالا يکي از سوالات امتحان فيزيک در دانشگاه کپنهاگ بود.

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANيکي از دانشجويان چنين پاسخ داد: "به فشار سنج يك نخ بلند مي بنديم. سپس فشارسنج را از بالاي آسمان خراش طوري آويزان مي کنيم که سرش به زمين بخورد. ارتفاع ساختمان مورد نظر برابر با طول طناب به اضافه‌ي طول فشارسنج خواهد بود."

  پاسخ بالا چنان مسخره به نظر مي آمد که مصحح بدون تامل دانشجو را مردود اعلام کرد. ولي دانشجو اصرار داشت که پاسخ او کاملا درست است و درخواست تجديد نظر در نمره ي خود کرد. يکي از اساتيد دانشگاه به عنوان قاضي تعيين شد و قرار شد که تصميم نهايي را او بگيرد.

  نظر قاضي اين بود که پاسخ دانشجو در واقع درست است، ولي نشانگر هيچ گونه دانشي نسبت به اصول علم فيزيک نيست. سپس تصميم گرفته شد که دانشجو احضار شود و در طي فرصتي شش دقيقه اي پاسخي شفاهي ارائه دهد که نشانگر حداقل آشنايي او با اصول علم فيزيک باشد.

  دانشجو در پنج دقيقه ي اول ساکت نشسته بود و فکر مي کرد. قاضي به او يادآوري کرد که زمان تعيين شده در حال اتمام است. دانشجو گفت که چندين روش به ذهنش رسيده است ولي نمي تواند تصميم گيري کند که کدام يک بهترين مي باشد.

  قاضي به او گفت که عجله کند، و دانشجو پاسخ داد: "روش اول اين است که فشارسنج را از بالاي آسمان خراش رها کنيم و مدت زماني که طول مي کشد به زمين برسد را اندازه گيري کنيم. ارتفاع ساختمان را مي توان با استفاده از اين مدت زمان و فرمولي که روي کاغذ نوشته ام محاسبه کرد."

  دانشجو بلافاصله افزود: "ولي من اين روش را پيشنهاد نمي کنم، چون ممکن است فشارسنج خراب شود!"

  "روش ديگر اين است که اگر خورشيد مي تابد، طول فشارسنج را اندازه بگيريم، سپس طول سايه ي فشارسنج را اندازه بگيريم، و آنگاه طول سايه ي ساختمان را اندازه بگيريم. با استفاده از نتايج و يک نسبت هندسي ساده مي توان ارتفاع ساختمان را اندازه گيري کرد. رابطه ي اين روش را نيز روي کاغذ نوشته ام."

  "ولي اگر بخواهيم با روشي علمي تر ارتفاع ساختمان را اندازه بگيريم، مي توانيم يک ريسمان کوتاه را به انتهاي فشارسنج ببنديم و آن را مانند آونگ ابتدا در سطح زمين و سپس در پشت بام آسمان خراش به نوسان درآوريم. سپس ارتفاع ساختمان را با استفاده از تفاضل نيروي گرانش دو سطح بدست آوريم. من رابطه هاي مربوط به اين روش را که بسيار طولاني و پيچيده مي باشند در اين کاغذ نوشته ام."

  "آها! يک روش ديگر که چندان هم بد نيست: اگر آسمان خراش پله ي اضطراري داشته باشد، مي توانيم با استفاده از فشارسنج سطح بيروني آن را علامت گذاري کرده و بالا برويم و سپس با استفاده از تعداد نشان ها و طول فشارسنج ارتفاع ساختمان را بدست بياوريم."

  "ولي اگر شما خيلي سرسختانه دوست داشته باشيد که از خواص مخصوص فشارسنج براي اندازه گيري ارتفاع استفاده کنيد، مي توانيد فشار هوا در بالاي ساختمان را اندازه گيري کنيد، و سپس فشار هوا در سطح زمين را اندازه گيري کنيد، سپس با استفاده از تفاضل فشارهاي حاصل ارتفاع ساختمان را بدست بياوريد."

  "ولي بدون شک بهترين راه اين مي باشد که در خانه ي سرايدار آسمان خراش را بزنيم و به او بگوييم که اگر دوست دارد صاحب اين فشارسنج خوشگل بشود، مي تواند ارتفاع آسمان خراش را به ما بگويد تا فشارسنج را به او بدهيم!"

  دانشجويي که داستان او را خوانديد، نيلز بور، فيزيکدان دانمارکي  بود.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 12 مرداد1386 | موضوع: آموزشی
  فی الاحوالات الدانشجو 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   
   
   
  فی الاحوالات الدانشجو
  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN
  اَلدانِشجو: هُو مُوجودٌ عَجيبٌ وَ ذَليلٌ ،الَذي يَسكُُُنُ فِي الخوابگاه ،يَقْطَعُ وَ يَوْصَلُ بَرقُ فيهِ كَثيراً وَ يَكونُ باعِثَ الاِنْقِلابٌ وَ طُغيانَ فِي الْفُجُورٍ (جمع فَجْر) والْبَراديسٍ (جمع پَرديس)وَ إيْضاً يَكونُ باعِثٍ اِسْـتِماعٍ وَ أصْواتِ العَجيبٌ وَ غَريبٌ فِي الهذِهِ الْمُحيطٍ وَ ايجادَ مَراسِمِ لَهْوُ لَعِبْ!
   
  وَ طَعامِ الْدانِشْجو : فهو يَسيرُ (سير ميكند) بِطُونِهِ فِي الْسِلْفُ السِرْويسٍ وَ طَعامَهُ شِيْيٌ عَجيبٌ كَمِثْلِهِ الْسَنْگ، إسْمُهُ الْكَبابْ وَ گاهِيَ الْاُوقاتٍ إسْكاجٍ كِسْمُهُ الْكُتْلِتٍ أوْ كوكو.
  وَ أماَلَهُ ( آرزويش ) اَلْاِزدِواجْ وَ لَمْ دَسْتْ يافتَني وَ فَقَطْ خيال بافْتَني.
  وَ أقْسامَ الْدانِشجو:
  ألْاَوَّل: ألَذي في خوابٍ دائِماً فِي الخوابگاه\
  ٍ
   
  ألْثاني: هُوَ ألافٌ ، يَحْمَلُ شِيءٍ عَجيبٌ كَ إسْمَهُ السامسونيت و معمولاً خاليٌ مِنَ الكتابٍ و الْدفترٍ . فِي داخَلَهُ شانه و الحَوْلِه و زيرُ الْشَلواريَه و نَوْعٍ مُتَمَدِّنٍ و مُدُ مِنْ هذه الكيف ( إنما بي نهايت مُزَخْرَفْ ) إسمُهُ الكيفَ كُوْلي أكْثَرَ البِناتَ الدانشجو   ( دختران دانشجو )حَمالَه
  ُ Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN
  الْقِسْمُ الثالِثٌ : هُوَ باطِلٌ وَ مُسَلَماً عاطِلٌ ، مُشَخَصاتَهُ چُنينٌ : هُوَ لا يَدْرُسُ( درس نمي خواند ) و لا يُخابُ ( نمي خوابد ) بَل يَگوشُ مُوسيقيَه دائِماٍ حَـتي فِي الْخوابْ وَ سَر و كارَهُ دائِماً با شِعْرٌ وَ رُمانٌ ( عَلَي الْخُصُوصْ صادِقُ الهَدايَتْ وَ فُروغُ الْفَرُخْزادٍ ) أبْناهُ مِنْ هذهَ الْقِسْمِ يَدودُ سيگاراً كَثيراً.....                    
  اُولئِكَ الْعاشِقونَ وَلكِنْ خيطً (خيط مي شوند) مِنَ الجانِبَ الْبِنْتِ ( دختر ) الهَمْكِلاس شَديداً.نُوعِ الْبَعْديَه اْلَذي مُهاسِناتَهُ طَويلاً وَ لا آشنا مَعَ التيغٍ وَ لا أدْراكُها.
  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN
  نُوعٌ خَر خوان: هُوَ شِئْيٌ نادِراً وَ نُوْعٍ مِنَ الْاَنْواعُها هُوَ الَّذينَ مَلْعَبَ وَ هُو بيكارٌ الَذي يَكْتُبُ مَطْلَبُ الْدَروپيتي كَمِثْلي(مثل من) 
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 4 تیر1386 | موضوع: آموزشی
  روش های زدن مخ! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

   

  روش های زدن مخ
   

  اولین قدم جهت مخ زدن انتخاب سوژه میباشد.یعنی باید بفهمی کدوم دختر پا میده و کدوم پا نمیده ! که تشخیص این امر خیلی ساده است.

   فقط نیازمند کمی وقت و بیکاری است.یعنی شما میرید سر خیابون وایمیسید و به دقت خواهران شرعی خودتون رو زیر نظر میگیرید و
   اونایی که رفتارشون به شرح زیر می باشد بلا نسبت مثل سگ پا میدن!!!

  1-اونایی که تا یه پسر می بینن سریع مثل مگس زل میزنن تو چشمای طرف!

  2-اونایی که دبیرستانی هستند و در مقطع اول و دوم دبیرستان درس می خونند!

  3-اونایی که خیلی تابلو رفتار می کنن و سرشون با گوششون بازی میکنه!

  4-اونایی که تو خیابون حتی با دیدن ویترین بقالی وایمیسن و پفک و چیپس ها رو دید می زنن!

  5- اونایی که خیلی زشت هستند و سال به سال نخ اصلاح و اپی لیدی مصرف نمی کنن!

  بتون قول میدم که اینگونه دختر ها حتی اگر یه تیکه جواتی هم بشون بندازین سریع پا میدن و میان آویزون شما میشن!

  اما از اونجایی که میدونم همه پسرا عادت دارن لقمه گنده تر از دهنشون بر دارند - حتی اگر قیافه اونها یه چیزی تو مایه های دمت گرم
   باشه – و به دنبال دخترای فشن و با کلاس هستند , پس من سر همین موضوع تمرکز می کنم و بتون میگم که چیکار کنید اما ابتدا به شیوه
   تبلیغ های تلویزیونی با چند تا سوال شروع میکنم:

  آیا شما تازه به شهر آمده اید ؟

  آیا شما جوات هستید؟

  آیا شما قیافه ای فاجعه آمیز دارید؟

  آیا صورت شما طی عملیات شهادت طلبانه ای در جنگ جهانی دوم مورد اصابت خمپاره قرار گرفته است؟(یه چیزی تو مایه های همون
   فاجعه آمیز)

  آیا شما لهجه دارید؟

  آیا شما به دنبال یک دختر کلاس بالا می گردید؟

  آیا شما دنبال دختری با شلوار برمودا هستید؟

  و بالاخره آیا شما به دنبال زیدی هستید که زمین تا آسمان از نظر تیپ و مایه و قیافه با توی در به در تفاوت داشته باشد؟

  اگر جواب همه سوال های بالا بلی یا آره یا Yes هستند لازم است به شما بگویم که هرگز نگران نباشید .چون ما این نیاز شما را کاملاً برطرف
   میکنیم!

  شما با داشتن تنها چند بلیط اتوبوس می توانید به خواسته خود برسید!بله درست حدس زدید! کافیه چند تا بلیط اتوبوس داشته باشید!

  قبل از اینکه چگونگی مخ زدن رو بتون یاد بدم ابتدا آماری از پا دادن دخترای بالا شهر بگم:

  1-دخترای که پاتوقشون بالای شهر می باشد فقط به ماشین دار ها پا میدن و اگر شما ماشین ندارید یا ماشینتون کمتر از15 میلیون هست
   نیازی نیست وقتتون رو تلف کنید و به چنین مکان هایی برید و بهتره که به همون پایین شهر بسنده کنید!

  2-دخترایی که پاتوقشون خیابون های خیلی با کلاس شهر می باشد حتی با ماشین 15 میلیونی هم نمیشه مخشون رو زد چون این دخترا
   قبلاً مخشون زده شده (توسط بچه محل هاشون) و جنس بی صاحاب در چنین مکان هایی پیدا نمیشه!

  3-دخترایی که خودشون ماشین دارند و بنا براین مخشون زدنی نیست (نکته:90 درصد دختر ها اصولاً به این دلیل پا میدن که یه احمقی بیاد
   با ماشن ببردشون کافی شاپ و رستوران و بعدشم برسوندشون خونه!پس اگر طرف خودش ماشین داشته باشه دیگه عمراً پا بده مگر در
   مواردی خاص!)


  4-بعضی دختر های پایین شهر حتی به راننده تاکس هم پا میدن پس این نقطه ها بهترین مکان برای تور کردن داف می باشد!

  5-بعضی دختر ها شهر هم که ماشالا خودشون پسر تور میکنن!

  6- بعضی ها هم که دیگه نیازی به توضیح من نیست!!!!

  7-دختر های پایین شهر هم دخترا دو دسته میشن:دسته اول اونایی که که در بالا 5 تا از ویژگی هاشون رو گفتم و این دسته حتی با جدول
   کنار خیابون هم طرح دوستی میریزند و دسته دوم که به دلیل داشتن چند تا برادر قلچماق اصلاً کسی طرفشون نمیره....

  اما نحوه مخ زدن:

  الف: مخ زدن دخترای بالا شهری:

  وسایل مورد نیاز:یک جفت صندل سفیدDarki –شلوار مدل بوسینی ,Buddyو یا هر شلواری که بشه دمپاش رو بالا زد-یک تیشرت خط دار
   حلقه ای (ترجیحاً آبی کمرنگ یا مشکی)- ترجیحاً موی بلند – ریش عجیب و غریب- چشمای هیز و کشیده –ماشین بالای 15 میلیون و
   همچنین مقداری زبان به اندازه کافی!

  روش مخ زدن: دیگه مخ زدن با گفتن واژه هایی مثل:خانوم ببخشید ساعت چنده؟ - میشه وقتتون رو بگیرم؟ - جیگرتو بخورم و ... کاربردی
   نداره باید و باید به جاش کار های زیر رو انجام بدید:

  1- به بالای شهر رفته و جولوی یکی از مراکز تجاری مقادیری با ماشین خود به متر کردن خیابون ها می پردازید.2-سوژه مورد نظر را
   شناسایی میکنید 3- با ماشین خود جولوی پای سوژه توقف نموده و از ماشین پیاده میشوید(ضبط ماشین روشن باشد). 4- وقتی از ماشین
   پیاده شدید در ماشین رو باز گذاشته و بدون اینکه حتی نیم نگاهی به سوژه بیندازید وارد مرکز تجاری میشوید .5-سپس از مرکز تجاری خارج
   میشوید و به سمت ماشین خود می آیید .(بتون قول میدم سوژه همچنان کنار ماشین شما ایستاده است)6-سوار ماشین می شوید و اصل
  ا به سوژه توجه نمیکنید.7- با ماشین چند متر به جلو میروید اما دنده عقب می کنید و به سمت سوژه می آیید و به او می گویید:سلام.بیا بال
  ا .شرمنده که منتظرت گذاشتم .آخه کار داشتم.حالا بشین بریم!

  تبریک میگم شما مخ یه دختر بالا شهری رو زدید!

  ب-دخترای وسط شهر :

  وسایل مورد نیاز:همه چیز های بالا به غیر از ماشین بالای 15 میلیونی.(پراید و 206 برای چنین مواردی مناسبه.مواظب باشید که ماشینتون
   کلاسش از 206 بیشتر نباشه چون دختره در این مواقع احساس سرخوردگی و تضاد طبقاتی شدید میکنه و عمراً بتون پا بده!)

  روش مخ زدن:1-با ماشین خیلی آروم در کنار خیابون حرکت میکنید و هر دختری که دیدید جولوش ترمز میکنید و بش میگید : سلام. سوار شو
   بریم با هم یه دور بزنیم(اتول میزنید)

  تبصره: 87 درصد دختر ها در این هنگام سوار ماشین نمیشن اما شما نا امید نشید و بازم به طرف گیر بدید و بتون اطمینان میدم که طرف در
   بار سوم سوار ماشین میشه.

  ج.دخترای پایین شهر:

  وسایل مورد نیاز:چیز خاصی مورد نیاز نیست فقط کافیه مقداری روغن و واکس مو از سرتون چکه کنه و ترجیحاً صورتتون پر از جای چاقو
   باشه.چون دخترای این قسمت شهر به کسی پا میدن که یه نمه تو مایه های فردین باشه!

  روش مخ زدن:پس از اطمینان از اینکه سوژه مورد نظر برادر یا پسر خاله یا پسر عمو و اینا نداره میرید به سمتش و بش میگید:آبجی یه غلام
   لوتی نمی خوای؟!

  تبریک میگم شما تونستی یه زید واسه خودتون ردیف کنید!از همین الان دارم هفته بعد رو مجسم میکنم که یه پیکان جوانان گوجه ای زیر پا و
   زید بغل و جاده شمال!!!
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 4 تیر1386 | موضوع: آموزشی
  بهترين شلوار جين را براي خود بخريد 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

   

  بهترين شلوار جين را براي خود بخريد
   

  براي اغلب جوانان، شـلوار جيـن بـا ارزشتـرين لباس داخل


  كمد محسوب ميگردد.معمولا اين توجه بدليل گران قيمتي

  و يا زيبايي آن نبوده، بلكه بـعـلت تـطبيق پذيري و همه جا

  پـوش بودن آن مي باشد. شما ميتوانيد شلوار جيـن را در

  خـانه، محل كـار و گـردشـها و ميـهـماني هاي غير رسمي

  بپـوشيد. بـرخـلاف ايـن سودمنـدي يـافـتـن منـاسبترين آن

  آسان نيست.

  با اين شرايط زماني كه بدنبال شلوار جيني مناسب بـراي

  خود ميگرديد چكار بايد بكنيد؟ گذشته از قيمت چند نـكتـه

  زير را نيز بايد بخاطر بسپاريد.


  انتخاب صحيح

  به دنبال جين هاي مستقل از زمان بگرديد

  گفتن اينكه چه نوع شلوار جيني سال بعد مد خواهد شد مشكل اسـت، اما با برگزيدن مدلـهاي آزمـوده شـده و استيـل هـاي واقـعي جين
   ميتوانيد شلواري را انتخاب كنيد كـه سالها شيك و مطابق با روز باقي بماند. در زير سه مثال كلاسيك آورده شده است:

  جينهاي آبي اورجينال: از شلوارهاي كار زبر و با دوام ساخته شده و اكنون فراگيرترين لباسي است كه مي توانيد داشته باشيد.

  جينهاي آبي مقداري كم رنگ شده: اين نـوع غير رسمي تر از هـر نـوع ديـگـر بوده و ميتوان آنرا همراه با يك كت اسپرت و پيراهن شيك بر تن
   نمود.

  جينهاي چروك: نوع سنگ شور شده قهوه اي يـا جين چروك آبي. اين مدل شيك تر از انواع معمولي جين بوده و همه پوش تر و معمولا مد
   مي باشد.

  رنگهاي تند تر مانند قرمز محدوديت زماني داشتـه و همـيشه مد نيستند. همچنين بايد از رنــگهاي سفيد و مشكي اجتناب كنيد. جينهاي
   مشكي خيلي زود از مد مي افتـند و جين سفيد نيز تا زمانيكه دون جانسون نباشيد نيازي به خريداريش نخواهيد داشت.

  توجه كنيد كه چه وقت قرار است آن را بپوشيد

  راحتي شلوار جين در تن مهمترين مسئله آن بشمار ميرود. درنـهايت شيك ترين شلوار جين هم اگر در آن راحت نباشيد، باعث نامتناسب
   بنظر رسيـدن شـمـا خـواهـد شد. با اين حال درنظر داشتن اينـكه چـه وقـت و كـجا ميخواهيد شلوار جين خود را بپوشيد، در روند انتخاب آن
   كمك بسزائي بشما خواهد نمود.

  براي مثال اگر در محل كار فقط كت و شلوار مـي پـوشيد، مـمكن است شلوار جين خود را صرفا براي قدم زدن اطراف منزل و يا گردش
   استفاده كنيد كـه ايـن بـه مـعنـاي داشتـن محدوديتهاي كـمتر هنگام برگزيدن نوع و ظاهر شلوار است. با اينحال اگر در محيط كاري شما
   پوشيـدن شلوار جين مجاز باشد، ممكن است بخواهيد هميشه جين بپوشيد كه در اين صورت بايد در انتخاب شلوار خود دقت بيشتري نموده
   و معيارهاي مهم تري را در نظر بگيريد. در هر دو حالت مطـمئـن شويد كه شلوار جين شما با كفشها يا پوتينهايتان همخواني داشته باشد.

  مدل صحيح، تن خور مناسب و چند نكته ديگر براي انتخاب شلوار جين...

  شلوار جيني با جلوه انتخاب كنيد

  فقط به اين دليل كه ميخواهيد نوع كلاسيكي را خريداري كنيد، حتما نبايد شلوار جيني خسته كنــنده را برگزينيد. مدلهاي كلاسيك شيك در
   عين حال ميتوانند جلوه نيز داشته باشند. مثلا ميتوانيد نوع راسته، مخروطي شكل و يا پاچه گشاد آنرا انتخاب كنيد.

  شلواري كاملا اندازه را خريداري نماييد

  فرقي نمي كنـد شلوار جيني كه انتخاب مي نماييد چقدر زيبا و شيك باشد، اگر برايتان بزرگ يا كوچـك بـاشد، بـاعـث خنـده دار شدن شما
   خواهد شد. ابتـدا مطمئن شويد كه پاچه و كمر آن زياد تنگ نبـاشد. همچنـين بـايد در آيـنه ببينيد كه پشت شلوار هم خوب ايستاده باشد.
   يادتان باشد، اگر به شما نمي آمد، يكي ديگر را امتحان كنيد.

  به عـلاوه چون شلوارهاي جين ممكن است آب رفته و كوچك شوند بهتر است كه كمي قدش را بلند تر انتخاب كنيد. اين كار بشما امكان
   ميدهـد پـاچه شـلوار را كمي بالازده و يا هر گونه اصلاح مطابق با ميل خود را اعمال نماييد.

  وضعيت تن خور شلوار را بسنجيد

  بهترين روش براي آزمودن ارزش شلوار جين شما اين است كه آنرا بطور آزمايشي بـرتن كنيد. كمي با آن در فروشگاه قدم زده و مـقدار
   حـجـم جيـب و ميـزان راحتـيش را هنـگام نشستن بررسي كنيد. آيا دسته كليد يا كيفتان جا مي شود؟ آيـا آن شلوار در برخي از فصول باعث
   گرما يا خارش در بدن ميگردد؟

  همچنين بايد آن را با كمربندي كه هميشه مي بنديد امتحان كنيد. اين باعث مي شود تا از اندازه كمر و تطابق كمبربند با شلوار اطمينان
   حاصل نماييد.

  در نهايت، شلوار را با كفشهايي كه هميشه مي پوشيد امتحان كنـيـد، و بـيـاد داشـتـه بـاشيد كه علاوه بر اطمينان از همانگي رنـگ آن دو،
   بايـد ببـيـنيد كـه شـلـوار خـوب روي كفش قرار مي گيرد يا خير. اگر قد شلوار كمي بلند تر بود، آن را تـا بزنيـد. انـتـهاي پـاچه شلوار بايد با
   قسمت بالايي كفي كفش هم طراز باشد.

  مطمئن شويد كه از قبل كوچك شده است

  هر كسي مي داند كه وقتي شلوار جين مورد علاقه اش كوچك مي شود چقـدر بـاعـث عصبانيت مي گردد. اطـمينان يافتن از اينكه شلوار
   قبلا كوچك شده است، ضرر و زيان را كاهش خواهد داده و در آينده اين مقدار كوچك به حداقل خواهد رسيد.با اين حال بخاطر داشته باشيد
   كه اندازه شلوار را كمي بلندتر از حد نياز انتخاب كنيد.

  مراقبت از شلوار جين

  پيش از تو زدن آنرا بشوييد

  قبل از اينكه پاچه شلوار را تو بزنيد آن را بشويـيـد تـا ابـتـدا بـه انـدازه واقعي در آيد. براي اطمـيـنان خـاطر بيشتر مقداري كمتر از اندازه مورد
   نياز تو بزنيد تا اگر باز هـم شلـوار آب رفت قدش كوتاه نشود.

  شلوار را پشت و رو بشوييد

  اوليـن بـاري كـه مي خواهيـد شلوار جين خود را بشوييد، آن را جـدا از لـبـاسهـاي ديـگر شستشو نماييد. دفعات بعد بهتر است براي حفظ
   رنگ و ظاهر كلي آنرا پشت رو كرده و سپس بشوييد.

  آنرا در ماشين خشك كن نيندازيد

  هميشه شلوار جين خود را براي خشك كردن روي بــند و يا روي پايه هاي مخصوص قرار داده و مطمئن شويد كه روي هم تا نخورده باشد.


  شلوار جين شيك براي جوانان

  هميشه پيدا كردن شلوار جين مناسب آسان نيست، بخصوص براي مردان كه ترجيح ميدهند بجاي صرف ساعتهاي طولاني براي خريد لباس
   به مطب دندانپزشكي بروند. با اين حال با بخاطر سپردن اين نكات ميتوانيد شلوار جين مناسب خود را براحتي بيابيد
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 4 تیر1386 | موضوع: آموزشی
  رسم و رسوم ازدواج از خواستگاري تا پاگشا! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

   

  رسم و رسوم ازدواج از خواستگاري تا پاگشا

   

  رسم و رسوم ازدواج

  یکی از اعتقادات در رابطه با بخت گشایی این بود که وقتی فرد پنبه زنی را به داخل خانه برای کار می آوردند . منتظر می شدند تا پنبه زن به
   منظور انجام عملی برای مدتی دست از کار بکشد و در این هنگام فوراٌ دختر دم بخت خانه را دور از چشم پنبه بزن آورده و از توی کمان پنبه
   زنی عبورش می دادند و معتقد بودند که به زودی زه کمان وی پاره خواهد شد و به این ترتیب نیز بخت دخترشان باز می شود . در صورت پاره
   شدن چله کمان ، جازدن آن کار بسیار مشکلی برای پنبه زن ها بود و به همین خاطر پنبه زن ها سعی می کردند تا جایی که ممکن است
   کمانشان را رها نکنند تا دست هیچ دختری به آنها نرسد و باعث پاره شدن زه کمان آنها نشود .

  برای بخت گشایی کار دیگری نیز می کرده اند و آن اینکه هر گاه درون خانه و یا در منزل همسایگان ، برای نذر گوسفندی می کشتند . مادری
   که می خواست هر چه زودتر دخترش به خانه بخت برود . چادر دخترش را به همراه مقداری پول و با یک کله قند به قصاب می داد و از وی
   می خواست که چادر دخترش را از درون روده گوسفندی عبور دهد و بر این اعتقاد بودند که دختر با سر کردن آن چادر ، به زودی بختش باز
   می شود .

  از دیگر معتقدات مردم برای بخت گشایی و همچنین برآورده شدن دیگر حاجات خویش ، دوختن پیراهن مراد بوده است . این مراسم به این
   شکل بود که در روز بیستم و هفتم ماه مبارک رمضان که روز قتل این منجم می باشد . زن ها آرایش کرده به مساجد می رفته اند تهرانی ها
   عموماٌ در مسجد شاه تجمع می کردند و با پارچه هایی که از قبل تهیه کرده بودند در بین دو نماز پیراهن مردا می دوختند و معتقد بودند که با
   پوشیدن این لباس کلیه حاجت های آنها از جلمه گشاده شدن بخت آنها برآورده خواهد شد و در بین بعضی از زنان این اعتقاد نیز بود که
   پارچه پیراهن ذکر شده را بهتر است که از پول حاصل از گدایی خریداری نمایند .


  خواستگاری و بله بران

  مراسم خواستگاری معمولاٌ بدین ترتیب بود که مادر داماد به چند تن از زنانی که کارشان پیدا کردن دختر بود می سپرد که اگر دختری را با
   شرایط مورد نظر وی در نظر دارند به وی معرفی کنند و یا درصدد پیدا کردن چنین دختری باشند . پس از مدتی یکی از زنان دختری را در نظر
   گرفته و به همراه یک یا چند تن از زنان خانواده داماد برای دیدن دختر مورد نظر سرزده به خانه او می رفتند دختر دم بخت بعد از مدتی با
   کاسه ای آب وارد اتاق خواستگاران می شد و آب را به آنها تعارف می کرد و پس از آن به کناری می نشست . در این هنگام یکی از
   خواستگاران که از همه با تجربه تر بود به طرف دختر رفته و چادر و یا چارقد دختر را کنار زده دستی به سر وی می کشید و موهای دختر را
   جابجا می کرد تا ببیند که مبادا دختر کچل باشد و موهاعاریه ای باشد . بعد از مطمئن شدن از موها ، شروع می کرد به بو کردن دهان و
   زیربغل و خلاصه تمامی بدن دختر ، که خدای ناکرده بوی بد ندهد . پس از انجام این تشریفات و مورد پسند واقع شدن دختر ، به خانه داماد
   برگشته و شرح ماجرا را توصیف می کرد و داماد نیز با شرحی که خواستگاران می دادند تصویر دختر را در ذهنش مجسم می کرد و آنگاه
   موافقت و یا عدم موافقت خود را اعلام می داشت .

  در صورت موافقت داماد ، پدر وی به همراه چند تن از بزرگان فامیل به خانه دختر رفته و به اصطلاح شیرینی می خوردند فردای آن روز مادر و
   خاله و عمو و دیگر کسان نزدیک داماد برای بله برون به خانه عروس رفته و راجع به مهریه و شیربها و روز عروسی و مسائلی دیگر نظیر آن
   صحبت می کردند . پس از چند روز از خانه داماد هدایایی به وسیله چندین مجمع به منزل عروس فرستاده می شد که وسایل درون مجمع
   ها معمولاٌ عبارت بودند از : یک عدد انگشتر با حلقه طلا ، یک کاسه نبات ، دو کله قند ، تعدادی لباس برای پدر و مادر و خود عروس که بسته
   به فصول سال از جنس های مختلف انتخاب می شده است . البسه ای که برای عروس فرستاده می شد معمولاٌ عبارت بود از : یک چادر ،
   یک پیراهن ، یک تنبان با دامن ، یک جفت کفش ، دو جفت جوراب ، یک یا دو عدد چادر ، یک یا دو عدد پستان بند و زیرجامه همچنین مقداری از
   میوه های فصل و شیرینی نیز جزو اصلی این هدایا به شمار می آمده است


  خرید عروسی

  پس از خواستگاری و پسند طرفین و انجام مراسم بله برون ، را هر زمانی که طرفین موافقت کردند و مورد قبول واقع می شد و ایجاد
   اشکالی نمی کرد . جهت خرید وسایل عروسی تعیین می کردند . وسایلی که معمولاٌ در این زمان خریده می شد عبارت بود از : پارچه و با
   لباس دوخته شده ، آیینه و شمعدان ، وسایل آرایش عروس ، لباس های زیر برای عروس ، کفش و جوراب ، لوازم مربوط به سفره عقد و
   دیگر وسایل اینچنین ، نکته دیگر قابل ذکر آن که برای این خرید یک یا دو نفر از خانواده عروس و داماد انتخاب می شدند که معمولاٌ نیز در این
   خرید عروس و داماد شرکت نداشتند ( البته این قضیه جنبه همگانی نداشته و گاهی خود عروس و داماد شرکت می کردند ) و نمایندگان به
   سلیقه خود وسایل مورد نیاز را خریداری می کردند . در ضمن این نکته را نیز باید متذکر شد که خرج این دسته خریدها کلاٌ به عهده داماد بوده
   است .


  جهازبران

  چند روز قبل از عروسی و گاهی روز قبل از آن ، مراسم جهاز بران صورت می گرفت . برای جهاز بران چند نفر طبق کش به همراه چند قاطر
   اجیر می شدند تا وسایل جهیزیه عروس را به خانه داماد حمل کنند . علاوه بر طبق کش ها ، عده ای نقاره زن نیز استخدام می شدند تا در
   طول راه به هنرنمایی بپردازند . قبل از رسیدن گروه مزبور چند تن جلوتر به خانه داماد می رفتند و قسمتهایی از خانه داماد را که برای
   عروس در نظر گرفته شده بود ، نظافت کرده و به اصطلاح آب و جارو می کردند . هنگامی که جهیزیه در خانه داماد جای می گرفت . فردی
   از طرف خانواده عروس صورت اسبابی که آورده بودند را نشان داماد می داد و از وی بابت آنها رسیدی دریافت می کرد که به آن سیاهه
   می گفتند . علاوه بر آن دادن انعام به طبق کش ها و نقاره چی ها جزو وظایف داماد به حساب می آمد . طبق کش ها علاوه بر انعام مزبور
   اجازه داشتند که نقل ها و پارچه های کف طبق ها را که برای تزئین تدارک دیده شده بود را برای خود برداند . وسایل جهیزیه طبق توافقی
   که قبلاٌ بین خانواده های عروس و داماد صورت گرفته بود تهیه می شد . به عنوان مثال گاهی عبارت بود از : دیگ ، قابلمه ، ملاقه ، آبکش ،
   مجمع های مسی ، آفتابه لگن و اسباب دیگری همچون رختخواب ، متکا ، پشتی ، پرده ، سماور ، بلور و علاوه بر همه اینها ، آینه و قرآن
   جزو اصلی مهمترین وسایل جهیزیه به شمار می رفته است .


  حنابندان

  سه یا چهار روز به عقد مانده حنابندان انجام می گرفت که اولین آرایش عروس را انجام می دادند .

  آرایش عروس ( بزک عروس )

  پس از پایان استحمام عروس را با ساز و ذهل به خانه می آوردند و در این هنگام مشاطه ای که از قبل فراخوانده شده بود شروع به آرایش
   عروس می کرد .

  آرایش های گذشتگان در فرهنگ های فارسی تحت عنوان ( هر هفت ) معرفی شده است و هر هفت یعنی لوازم آرایش زنانه که در قدیم
   عبارت بود از هفت چیز : سرخاب ، سفیدآب ، حنا ، وسمه ، سرمه ، زرک ، غالیه و خال ، بنابراین هر هفت کردن به معنی آرایش کردن است
   و مترادف آن نیز همان اصطلاح هفت قلم آرایش کردن می باشد .


  تعبیر خواب

  افرادی که به کار خواب اشتغال داشتند از روی تعاریفی که فرد مراجعه کننده برای او نقل می کرده معنایی را برای خواب او ذکر می کردند
   و گاهی از کتاب های تعبیر خواب نیز استفاده می کردند که یکی از آنها کتاب تعبیر ابن سیرین و دانیال بود که اکنون نیز مراجعه به این کتاب
   ها در بین برخی افراد رواج دارد .


  مراسم عقد کنان

  مراسم عقدکنان را معمولاٌ در خانه عروس انجام می دادند و برای انجام این امر اتاقی را در نظر می گرفتند که مراسم عقدکنان در آن اجرا
   می شد . قبل از شروع مراسم چند تن از زنان خوش سلیقه و خوشبخت فامیل ، برای تزئین سفره عقد در اتاق مزبور حاضر می شدند و با
   ظرافت خاصی اسباب سفره را در سرجای خود می چیدند . اسباب سفره عقد عموماٌ عبارت بود از : نقل و شیرینی ، چند کله قند ، چند لاله
   یا جار ، گلابدان ، خنچه ، اسپند ، کاسه ای آب که رویش یک برگ سبز باشد و .... به هنگام عقد عروس را مقابل آیینه و رو به قبله می
   نشاندند و به هنگامی که عاقد در حال خواندن خطبه عقد بود لازم می دانستند که عروس خانم حتماٌ در آیینه نگاه کند تا بدین ترتیب بختش
   همچون آیینه صاف و روشن باشد و همچنین در موقع خواندن خطبه دو زن سپیدبخت دو سر پارچه ای سفید را گرفته و در بالای سر عروس
   نگاه می داشتند و زن سپیدبخت دیگری به نیت شیرین شدن زندگی عروس بر سر او قند می سایید و در این هنگام فرد دیگری با یک سوزن
   و نخ هفت رنگ جلو آمده و تعدادی کوک بر پارچه مزبور می زد . به هنگام این کار زیر لب می خواندند : دوختم ، دوختم ، زبان مادر شوهر ،
   خواهر شوهر ، جاری و پدرشوهر را دوختم .  بردن عروس

  پس از جاری شدن خطبه عقد و مراسم عقد کنان چند ساعتی را به زدن ساز و رقص و شادمانی سپری می کردند . آنگاه چند نفر از خانه
   داماد با اسب سفیدی برای بردن عروس می آمدند . عروس را سوار بر اسب کرده و در جلوی آنها عمله جات طرب و پشت سر آنها نیز
   جاروکشان و سپس اسب عروس حرکت می کرده است . وقتی قافله عروس به خانه داماد می رسید باید داماد به پیشواز عروس می رفت
   و نارنجی به طرف وی پرتاب می کرد . اگر عروس می توانست نارنج را در هوا بگیرد نشانه آن بود که عروس بر سر داماد مسلط خواهد شد
   . هنگامی که می خواستند عروس را به خانه داماد ببرند پسربچه نابالغی را آورده و یک بقچه حاوی نان و پنیر را به وی می دادند و بچه
   موظف بود که این بقچه را به کمر عروس ببندد و با این نان و پنیر عروس را روانه خانه داماد می کردند . وقتی که عروس می خواست پایش
   را در آستانه در خانه داماد بگذارد . فندق یا گردویی را زیر پایش قرار می دادند تا به این ترتیب هر گونه طلسمی که برای عروس شده از بین
   برود در هنگام ورود ، عروس زیر لب می گفت یا عزیزالله ، به این نیت که عزیز شوهرش بشود و در این موقع داماد باید با بالای سر در خانه
   برود تا عروس از زیر پاهای او عبور کند تا بدین طریق در زندگی بر سر عروس مسلط باشد در موقع ورود داما به اتاق عروس نیز ، کفش های
   عروس را در بالای در قرار می دادند تا بدین ترتیب عروس بر سر داماد مسلط باشد . بعد از اینکه عروس به خانه داماد وارد شد زن های
   فامیل می آمدند و شروع به شادمانی می کردند . آنان بر سر عروس و داماد مانند سرعقد نقل و پول می ریختند و می گفتند که هر گاه از
   این نقل دختر دم بختی بخورد به زودی بختش باز می شود .

  مسأله دیگر اینکه داماد نیز می تواند در این مجلس زنانه حضور داشته باشد و بر این عقیده بودند که در این شب داماد به تمامی زنان محرم
   می باشد .


  پاتختی و مادر زن سلام

  یکی از مجالسی که پس از عروسی به اجرا در می آمد مراسم پاتختی بود که بلافاصله بعد از شب عروسی و در اولین صبح برگزار می شد
   . در این مراسم عموماٌ نزدیکان عروس و داماد شرکت داشتند و عده ای مطرب نیز دعوت می شدند تا برای شادمانی مهمانان هنرنمایی و
   نوازندگی کنند . همچنین در صبح بعد از عروسی ، داماد موظف بود که با مادر زن خود ملاقاتی داشته باشد و از او به خاطر دختر پاکی که به
   او داده تشکر کند .


  پاگشا

  مراسمی بود که چهل روز بعد از عروسی در خانه مادر عروس برپا می شد و در آن عروس و داماد و فامیل های نزدیک دو طرف شرکت
   داشتند . برگزاری این مجلس به این علت بود که دو فامیل بیشتر با هم آشنا شود و نیز دختر بتواند بعد از گذشت زمانی دوباره به خانه
   مادرش بیاید
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 4 تیر1386 | موضوع: آموزشی
  و اما دروغی بزرگ برای نانسی اجرم ... 
   

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  و اما دروغی بزرگ برای نانسی اجرم ...

  من کاملا با این مسئله مخالف هستم در این پست قصد داریم ضمن حمایت از نانسی به روشن شدن ماهیت این شایعات کمک کنیم با کمی جستجو  در سایت معروف گوگل به جستجوی کلمه نانسی به سایتهای زیادی که نام سایت رسمی نانسی عجرم را یدک مي كشند برخورد میکنیم همه شما بدون شک یکی از تيزرهاي تبلیقاتی نانسی عجرم را برای شرکت کوکاکولا دیده اید در همه دنیا حتی کشور خودمان رسم بر این است  که شرکت اسپانسر تمام فعالیتهای تبلیقاتی طرف قرداد خود را از جمله ساخت کلیپهای تصوری برگزاری کنسرتها پخش کلیپ از شبکهای ماهواره ای و تبلیقات در دنیای مجازی (طراحی سایت اینترنتی ) بر عهده میگیرد . بر کسی پوشیده نیست که این روزها شرکت معروف کوکاکولا اسپانسر رسمی نانسی میباشد .
   

  وبسایت رسمی نانسی عجرم  

  دوستان حالا با این توضیحات و کمی تفکر در باره این موضوع که هر شخصی حتی شما با پرداخت مبلغ هفت دلار میتوانید یک دامنه اینترنتی ثبت کنید حالا قضاوت بر عهده شما که کدام سایت را به عنوان سایت رسمی نانسی انتخاب کنید به امید روزی که دیگر شاهد اینگونه شایعات نباشیم.

  و توصيه من به سايتهاي معتبر و همينطور رسانه هاي تصويري كه اين شايعه را پخش نمودند اين است كه قبل از پخش

  كاملا تحقيق نموده تا با آبروي يك هنرمند بازي نشود!!!

   

   

  و اما  شایعه ی درست شده برای وی!

   

  پس از فيلم 300 اين بار نانسي عجرم خواننده عرب . ايران را مورد توهين خود قرار داد

  قلب ايرانيان را شكست - خبر تكان دهنده - فاجعه ايرانيان !!!

  چهره كثيف نانسي را بشناسيد!!!

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   
   

  ایران : خداحافظ نانسی کثیف

  امروز میخوایم از خواننده ای صحبت کنیم که شاید مورد علاقه خیلی از شما باشد .

  همه ما تا کنون به نانسی به صورت یه خواننده در ظاهر نگاه کرده ایم اما بیایید به باطن وی هم بنگریم .

  همون خواننده ای که در ایران طرفداران میلیونی  رو مجذوب خودش کرده . پس از انتشار

  فیلم 300 که ایران و ایرانی رو در اون فیلم نسلی وحشی خطاب کرده بودند اینک این

  خواننده زن که از ملیت عرب هست در یک اقدام توهین آمیز و گستاخانه ایران و ایرانیان

  عزیز و تمدن ما رو زیر سوال برده در حالی که تاریخ و تمدن ما بهترین گواه در این زمینه

  می باشد . 

   

  شاید این خانم نانسی فراموش کرده روزگاری را که پدرانشان دختران را زنده به گور

  می کردند  و اگر کتب ایرانی و دانشمندان ایرانی و در واقع تمدن ایران زمین نبود همچنان

  آنگونه باقی میماندند . برای آگاهی بیشتر از این خانم بد نیست سری به سایت او

  بزنید و در صفحه اول سایت پیغامی را مشاهده می کنید که مطمئنا دل هر ایرانی را به

   درد خواهد آورد .

   

  اگر کسی از ایران قصد بازدید از سایت این خانم عرب زبان رو داشته باشه متوجه می شه

  که سایت بر ایرانیان قفل شده وهنگام  ورود این پیام رو دریافت خواهید کرد :

  NancyAjram.com

  A request from Nancy Ajram ,

  You are not allowed to enter nancy ajram official website , becos you are from Dirty country (Iran)

  So Go Away and dont try again  !

  يعني : نانسی عجرم . کام

  درخواست نانسی عجرم ,

  شما اجازه وارد شدن به سایت شخصی نانسی عجرم را ندارید ,  به دلیل اینکه شما از کشور کثیف ایران هستید

  از سایت گم شويد بيرون و دوباره سعی نکنید !

   

   

  شما نیز این انسان  را بیشتر بشناسید ! آیا شما به عنوان یک ایرانی این مطلب رو نوعی

   بی احترامی به شخصیت با ارزش ایرانی نمی دونید !

  پس حقیقت زشت و چهره  نانسی رو بشناسید و گمان نبرید که نانسی با دیگری فرق دارد !

  این همان نانسی است که شما او را مورد لطف خود قرار می دهید ! پس از این پس در

  ابراز علاقه نسبت به این خواننده عرب کمی تردید کنید ! منتظر نظرات شما هستيم اين

  خبر را به همه اعلام كنيد!!!

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 31 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  مرگ مهستی و آلبوم جدید خوانندگان! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

    Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN "محسن یگانه"-(چشمهای خیس من)               "بنیامین بهادری"-(هنوز نامی ندارد) Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN


  موسیقی پاپ پس از پشت سر گذاشتن هیاهوهای بسیار و انتشار آلبوم های پرفروش ٬ اینروزها در سکوتی عجیب فرو رفته تا شاید بار دیگر یکی از خوانندگان مطرح ایران ٬ این سکوت را بشکند. آخرین خبرها حاکیست ٬ محسن یگانه همچنان در گرفتن مجوز برای آلبوم جدید خود٬ دچار مشکلات عدیده ای است٬ که این مشکلات با برگزاری کنسرت اروپایی وی بیش از پیش ٬ تشدید شده است. آلبوم جدید او "چشمهای خیس من" نام دارد و شامل ۸ تراک میباشد که در آن شهاب اکبری به عنوان تنظیم کننده ٬ یگانه را همراهی خوهد نمود . گفتنیست اینروزها محسن یگانه مشغول آماده سازی ۱۲ ملودی برای آلبوم جدید علی لهراسبی نیز میباشد که بهروز صفاریان آنها را تنظیم خواهد نمود. از سوی دیگر ٬ بنیامین بهادری که گفته میشد آلبوم جدید خود را پیش از عید نوروز وارد بازار خواهد کرد ٬ با رد کردن تمام شایعات اعلام کرده است که آلبوم جدیدش را پاییز امسال روانه بازار خواهد کرد و تازه ۲ ماه است که کار بر روی این آلبوم را شروع کرده است. گفتنیست در این آلبوم پیام شمس تنظیم کننده خواهد بود . با آرزوی موفقیت برای همه هنرمندان این مرز و بوم . . .  

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   

   تسلیت  : بار دیگر عضوی از خانواده هنر و موسیقی ایران زمین ٬ بار خود را بست ! بدینوسیله مرگ خواننده خوش صدای ایران ٬ بانوی موسیقی ایران ٬ "مهستی" را به جامعه هنر دوست و فارسی زبان ایرانی در سرتاسر دنیا تسلیت عرض می نماییم. روحش شاد ٬ یادش گرامی باد.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 31 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  من امروز به تو نياز دارم نه فردا! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

   
   
  من امروز به تو نياز دارم نه فردا!
   
  به جاي د سته گلي که فردا بر قبرم نثار مي کني , امروز با شاخه گلي کوچک يادم کن. به جاي سيل اشکي که فردا بر مزارم مي ريزي .
   امروز با تبسمي شادم کن. به جاي آن متن هاي تسليت گونه که فردا در روزنامه ها برايم مي نويسي. امروز با پيام کوچکي خوشحالم کن.
   من امروز به تو نياز دارم نه فردا
   
   
  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN


  بگوييد بر گورم بنويسند زندگي را دوست داشت

  ولي آنرا نشناخت

  مهربان بود ولي مهر نورزيد

  طبيعت را دوست داشت ولي از آن لذت نبرد

  در آبگير قلبش جنب و جوش بود ولي کسي بدان راه نيافت

  در زندگي احساس تنهايي مي نمود ولي هرگز دل به کسي نداد

  وخلاصه بنويسيد

  زنده بودن را براي زندگي دوست داشت

  نه زندگي را براي زنده بودن
   

   
   

  بودنم را هيچ کس باور نداشت

  هيچ کس کاري به کار من نداشت

  بنويسيد بعد مرگم روي سنگ

  با خطوطي نرم زيبا وقشنگ

  انکه خوابيده در اين گور سرد

  بودنش را هيچ کس باور نکرد
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 27 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  عزيزم امروز ناهار چي داريم؟ 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   
   
   
  عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  • شنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم "فال قهوه روسي يخ زده" بگيريم. ميگند خيلي جالبه همه چي رو درست ميگه. به خواهر شوهر زري گفته"شوهرت برات يه انگشتر بزرگ مي خره."خيلي جالبه نه؟سر راه يه چيزي بگير بيار.!!!


   
  • يكشنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم  براي كلاس هاي "روش خود اتكايي براي اعتماد به نفس"ثبت نام كنميم.هم خيلي جالبه هم اثرات خوبي بر زندگي زنا شويي داره. تا بر گردم خيلي دير ميشه سر راه يه چچيزي بگير بيار.!!!
  • دوشنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم "شو ظرف عتيقه".ميگن خيلي جالبه.ممكنه طول بكشه سر راه از بيرون يه چيزي بگير بيار.!!!
  • سه شنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم  براي لباس مامانم كه برا عروسي خواهر زري ميخواد بدوزه دكمه انتخاب كنيم.
  تو كه ميدوني چقدر فاميل مامانم اينا چقدر روي دكمه لباس حساسند.
  ممكنه طول بكشه سر راه از بيرون يه چيزي بگير بيار.
  • چهار شنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم  براي كلاس" بدن سازي"و "ترومپت"ثبت نام كنيم.
  همسايه زري رفته ميگه خيلي جالبه.ترومپت هم ميگن خيلي كلاس داره مگه نه؟ ممكنه طول بكشه چون جلسه اوله سر راه از بيرون يه چيزي بگير و بيار.
  • پنج شنبه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببين امروز قراره من و زري با هم بريم  خونه خاله زري كه تازه از كانادا اومده ميخواهيم شرايط اقامت و ازش بپرسيم من واقعا از اين زندگي خسته شدم.
  چيه همش مثه كلفتا كنج خونه؟به هر حال چون ممكنه طول بكشه سر راه از بيرون يه چيزي بگير و بيار.
  • جمعه
  مرد:"عزيزم امروز ناهار چي داريم؟
  زن:"ببينم تو واقعا خجالت نمي كشي؟يعني من يه روز تعطيل هم حق استراحت ندارم؟واقعا نمي دونم به شما مرداي ايروني چي بايد گفت؟نه واقعا اين توقع بزرگيه كه انتظار داشته باشم فقط هفته اي يه بار شوهرم من رو براي ناهار ببره بيرون؟
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 27 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  صحبت گنجشک با خدا 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  صحبت گنجشک با خدا 

   

   
  روزها گذشت و گنجشك با خدا هيچ نگفت . فرشتگان سراغش را از خدا گرفتند و خدا هر بار به فرشتگان اين گونه مي گفت " . مي ايد ، من
   تنها گوشي هستم كه غصه هايش را مي شنود و يگانه قلبي ام كه دردهايش را در خود نگه مي دارد و سر انجام گنجشك روي شاخه اي
   از درخت دنيا نشست . فرشتگان چشم به لبهايش دوختند ، گنجشك هيچ نگفت و خدا لب به سخن گشود : " با من بگو از انچه سنگيني
   سينه توست ." گنجشك گفت " لانه كوچكي داشتم ، ارامگاه خستگي هايم بود و سرپناه بي كسي ام . تو همان را هم از من گرفتي . اين
   توفان بي موقع چه بود ؟ چه مي خواستي از لانه محقرم كجاي دنيا را گرفته بود ؟ و سنگيني بغضي راه بر كلامش بست. سكوتي در
   عرش طنين انداز شد . فرشتگان همه سر به زير انداختند.

  خدا گفت " ماري در راه لانه ات بود . خواب بودي . باد را گفتم تا لانه ات را واژگون كند. انگاه تو از كمين مار پر گشودي . گنجشك خيره در
   خدايي خدا مانده بود.

  خدا گفت " و چه بسيار بلاها كه به واسطه محبتم از تو دور كردم و تو ندانسته به دشمني ام بر خاستي.

  اشك در ديدگان گنجشك نشسته بود . ناگاه چيزي در درونش فرو ريخت. هاي هاي گريه هايش ملكوت خدا را پر كرد
   
  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN
   
   
  درد دلي بين خدا و بنده گنهکارش


  خدايا با من قهري ...!!!

  بنده ي من نماز شب بخوان که يازده رکعت است...

  - خدايا! خستـه ام، نمـيتوانم نيمه شب يازده رکعت بخوانم!

  - بنده ي من! قبل از خواب اين سه رکعت را بخوان...

  - خدايا! سه رکعت زياد است!

  - بنده ي من! قبل از خواب وضو بگير و رو به آسمان کن و بگو

  - خدايا! من در رختخواب هستم و اگر بلند شوم، خواب از سرم ميپرد!

  - بنده ي من! همان جا که دراز کشيده اي تيمم کن و بگو يا الله...

  - خدايا! هوا سرد است و نمـيتوانم دستانم را از زير پتو بيرون بياورم!

  - بنده ي من! در دلت بگو يا الله، ما نماز شب برايت حساب ميکنيم.....

  بنده اعتنايي نميکند و مـيخوابد.....

  - ملائکه ي من! ببينيد من اين قدر ساده گرفته ام، اما بنده ي من خوابيده است. چيزي به اذان صبح نمانده است، او را بيدار کنيد، دلم برايش
   تنگ شده است،امشب با من حرف نزده است...

  - خداوندا! دو بار او را بيدار کرديم، اما باز هم خوابيد...

  - ملائکه ي من! در گوشش بگوييد پروردگارت، منتظر توست...

  - پروردگارا! باز هم بيدار نمـيشود!

  اذان صبح را مـيگويند، هنگام طلوع آفتاب است...

  - اي بنده! بيدار شو، نماز صبحت قضا مـيشود...

  خورشيد از مشرق سر برمـي آورد. خداوند رويش را برمـيگرداند.

  ملائکه ي من! آيا حق ندارم که با اين بنده قهر کنم؟

  واي نه ... !

  خداي مهربونم..... با منم قهري.....؟؟!

  ولي باز هم خدا من رو مي بخشد

  و باز هم ... !
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 9 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  پیش داوری کار خیلی بدیه!! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  فرض کنيد:

   

  به شما اين امکان رو ميدن که يه رئيس واسه دنيا انتخاب کنين ....

  که قادر باشه به بهترين نحو ممکن دنيا رو رهبري و صلح و ترقي و خوشبختي رو براي بشريت به ارمغان بياره

   

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

  .

  سه نفر براي اين کار نامزد شدن..شما بگين بين اين سه داوطلب کدوم رو انتخاب ميکنين ؟؟؟

  :

  :

  :

  :

  ولي اولش به يه سوال جواب بدين ..بعدش ميريم سراغ انتخابمون

   

   ...

  فکر کنين شما يه مشاور و مدد کار اجتماعي بسيار کار آمدي هستين ..يه روز تو دفتر کارتون نشستين يه خانوم حامله به شما مراجعه ميکنه ..

  که هشت تا فرزند داره ..از اين فرزندان سه تاشون ناشنوا ..دو تاشون کور و يکي از اون ها عقب افتاده هست..ضمنا خود اين خانوم  هم به بيماري مهلکي دچار هست  ..

  از شما مشورت ميخواد که سقط جنين بکنه يا نه؟

  شما با تجاربي که دارين و صرف نظر از اعتقادات مذهبي .براي اين خانوم حامله چه پيشنهادي دارين..

  کورتاژ بکنه يا خير؟؟

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   الان شد دو تا سوال

  1- يه رهبر واسه دنيا

  2- و مشکل اين خانوم حامله

   

  ***********

  گفتيم که سه تا نامزد براي رياست دنيا داريم.

  آقاي شماره يک:

   با سياستمدارهاي بدنام و

  رشوه خوار کار ميکنه..مشورتش با فالگير و رمال وغيب گو و منجم هست.به زنش خيانت ميکنه و روزي ده ليوان هم مشروبات الکلي صرف ميکنه..

   

  آقاي شماره دو:

   از محلهاي کار قبليش اخراج شده

  تا 12 ظهر ميخوابه..در مدرسه چند بار رفوزه شده.ترياک ميکشيده و تحصيلات آنچناني هم نداره.

  روزي يه بطري مشروب ميخوره و چاق و بي تحرک هست...

   

  و اما آقاي شماره سه:

  دولت کشورش بهش مدال شجاعت داده.گياه خوار و داراي سلامت کامل هست.اهل سيگار و مشروب هم نيست..و هيچگونه سابقه بدي هم تا بحال نداشته..

   

   

  بــــــــــــــــــــه چــــــــــــــــــــــــــه کســــــــــــــــي راي ميدهـــــــــــــــــــــــيد؟؟؟؟

   

   

        آقاي شماره يک:فرانکلين روزولت

   

  ******

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN آقاي شماره دو:وينستون چرچيل

  ******

   

   

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN آقاي شماره سه:آدولف هيتلر
   

  ******    

   

   

   چه درسي ميگيريم؟؟؟؟

  *****

  راستي داشت يادمون ميرفت.....چي؟؟

  اون خانوم حامله..

   

  اگه به اون خانوم پيشنهاد سقط جنين دادين

  ميدونين اون جنين کي بود؟؟که شما پيشنهاد کشتنش رو دادين؟؟

   

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   

  لودويک فان بتهوون

  ************ ********* *

  چه درسي گرفتيم؟؟

   

  +++++++++++

  پيش داوري

  يعني کاري که همه ما ميکنيم

  از بزرگترين اشتباهات بشريت هست

   

  با تشکر از فریبا(یکی از مدیران گروه روزنه)

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 9 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  چه فرقيه بين اون کسي که دوستش داري با اون کسي که عاشقشي... 
   

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  چه فرقيه بين اون کسي که دوستش داري با اون کسي که عاشقشي...

   
   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   

  وقتي با کسي که عاشقشي روبرو ميشي.. قلبت تندتر ميزنه

  ولي وقتي با کسي که دوستش داري روبرو ميشي فقط خوشحال ميشي..

  ************ ********* ********* ********* *****

   

  وقتي با کسي که  عاشقشي... هستي زمستون پيش چشمات مث بهاره

  ولي وقتي با کسي که  دوستش داري هستي ..زمستون فقط زيباست ..همين

  ************ ********* ********* ********* ********* *

    اگه تو چشماي کسي که عاشقشي نيگاه کني خجالت ميکشي و صورتت سرخ ميشه

  ولي اگه تو  چشماي کسي که دوستش داري نيگاه کني لبخند ميزني

  ************ ********* ********* ********* ********* *

  وقتي با کسي که عاشقشي هستي نميتوني هر چي تو دلت هست به زبون بياري..

  ولي وقتي با کسي که دوستش داري هستي ..اين کارو ميتوني بکني... 

  ************ ********* ********* ********* ********* ***

  وقتي با کسي که عاشقشي هستي معمولا تو رفتارت راحت نيستي و خجالت ميکشي

  ولي وقتي با کسي که دوستش داري هستي... تو خودت هستي و هر کاري دوست داري ميکني.

  ************ ********* ********* ********* ********* ****

  تو نميتوني به طور مستقيم تو چشماي اوني که عاشقشي نيگاه کني

  ولي تو ميتوني هميشه با لبخند و مستقيم تو چشماي کسي که دوستش داري نيگاه کني

  ************ ********* ********* ********* ********* *

  وقتي کسي که عاشقشي گريه ميکنه تو هم به همراه او اشک ميريزي

  ولي وقتي کسي که دوستش داري گريه ميکنه تو فقط تسکينش ميدي...

  ************ ********* ********* ********* ********* ******

   

  احساس عاشق بودن از چشم شروع ميشه ..

  ولي دوست داشتن از گوش

  ميدوني چه جوري؟؟

   
   
   

  وقتي تو ميخواي کسي رو که دوست داشتي  ديگه  دوست نداشته باشي کافيه ديگه گوشات رو بگيري و به حرفاش گوش ندي و اهميتي ندي  و فراموشش کني

  ولي وقتي ميخواي کسي رو که عاشقشي فراموش کني..چشمات رو ميبندي ولي عشق به صورت قطره اي اشک از چشمات مياد پايين...و مي ريزه روي قلبت و اون جا ميمونه

   تا ابد.... .. ..

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 9 خرداد1386 | موضوع: آموزشی
  ***ترين هاي جهان *** 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

  ***ترين هاي جهان  ***

  ۱ ) مرتفع ترين
  مرتفع ترين پايتخت جهان شهر لاپاز، در بوليوي است. اين شهر 12 هزار پا از سطح دريا ارتفاع دارد.

  ۲ ) بلندترين صداي جهان
  بلندترين صداي جهان صداي گردش زمين به دور خودش مي باشد و آنقدر شديد است که اگر ما بشنويم فورآ خواهيم مرد

  ۳ ) زيبا ترين و بلند ترين ساختمانها
  ساختمان هاي شهر نيويورک در کشور آمريکا، بزرگ ترين و بهترين ساختمان هاي جهان معرفي شدند.

  ۴ ) بلندترين کوه هاي جهان
  عموما فکر مي شود که بلندترين کوه هاي جهان در تبت قرار دارد .ولي اگر خاطرات مسافران به قطب جنوب برسي شود , آنان از کوه هايي صحبت کرده اند که بسيار بلندتر از اورست است .

  ۵ ) بلندترين بادگير
  بلندترين بادگير در ايران در شهرستان ابرکوه در استان يزد قرار دارد.اين باد گير زيبا به صورت يک بادگير بزرگ در پايين ويک بادگيرکوچکتر برروي آن مي باشد.اين بادگير در خانه آقازاده قرار داردو
  مربوط به عصرقاجار مي باشد

  ۶ ) بلندترين جراثقال سيار
  جراثقال 810 تني مارک " روزن کرانزک 10001 " بلندترين جراثقال سيار در جهان است. قدرت بالابري ( حداکثر وزن بار ) آن 984 تن و طول بازوي متحرک آن 202 متر است.

  ۷ ) بلندترين طناب
  براي مسابقات طناب کشي که در جشنواره سالانه ناهاسيتي ( در اوکيناواي ژاپن ) در اکتبر 1995 برگزار شد، طنابي به طول 172 متر و قطر 1/54 متر از الياف گياه برنج تهيه گرديد. وزن اين طناب عظيم الجثه 26/73 تن بود.

  ۸ ) بلندترين مجتمع آپارتماني
  ساختمان 100 طبقه موسوم به جان هنکاک سنتر در شهر شيکاگو، با 343/5 متر ارتفاع ، بلندترين مجتمع آپارتماني در جهان به شمار مي رود.

  ۹ ) بلندترين ساختمان بانک
  ساختمان 72 طبقه فرست بنک تاور (First Bank Tower) بانک مونترال در شهر تورنتو در کانادا با 284/98 متر ارتفاع ، بلندترين ساختمان بانک در جهان است.

  ۱۰ ) بلندترين شمع
  بلندترين شمع جهان در نمايشگاه استکهلم در سال 1897 به نمايش گذاشته شد که ارتفاعش 24/38 متر و قطرش 2/59 متر بود
  .

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در یکشنبه 30 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  ***با چه افرادی ترجیحاً ازدواج نكنیم؟*** 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

  ***با چه افرادی ترجیحاً ازدواج نكنیم؟***

  جفری اچ لارسن (Jeffry H Larson) كارشناس مسایل خانواده می نویسد: طی پنج سال گذشته به بررسی و مرور نتایج ۶۰ سال تحقیق درباره عواملی پرداخته ام كه به تشكیل یك زندگی مشترك رضایت بخش و استوار می انجامد. این بازخوانی نشان می دهد كه ویژگی های شخصیتی خاصی وجود دارند كه می توان آن ها را قبل از ازدواج شناسایی كرد و از طریق آن ناموفق بودن یك ازدواج را پیش بینی نمود.  حالا باید ببینیم این خصوصیات چه هستند و چه افرادی در فهرست «كسانی كه نباید با آن ها ازدواج كرد» قرار می گیرند.

  تحقیقات نشان داده است كه اگر شخصی بیش از حد افسرده، كمرو، مضطرب، متخاصم، تكانشی (كسی كه بدون فكر كردن عمل می كند) و یا در برابر فشارهای روحی آسیب پذیر باشد، برای ازدواج شخص مناسبی به نظر نمی رسد، ضمن این كه در چنین مواردی این فرد باید روان درمانی شود.

  در فهرست زیر به چند موقعیت و چند نوع از افرادی كه دارای ویژگی های نه چندان مثبت هستند، اشاره شده است و البته بهترین توصیه در چنین شرایطی، ازدواج نكردن است!

  ▪ اگر یكی از شما به طور خستگی ناپذیری چنین سوالاتی را مطرح می كند: «مطمئنی كه دوستم داری؟» یا «واقعاً برایت اهمیت دارم؟» (تیپ تأیید خواه).

  ▪ اگر زمانی كه با هم هستید بیشتر وقت شما به جر و بحث و مخالفت می گذرد. (رابطه عشق-تنفر)

  ▪ اگر با وجود این كه زمان بسیاری را با هم می گذرانید، واقعاً یكدیگر را به عنوان یك فرد نمی شناسید یا با افكار یكدیگر ارتباط برقرار نمی كنید.

  ▪ اگر با پدر و مادر خود رابطه خوبی ندارید و همسر آینده شما «درست شبیه» این والد نامطلوب شما است.

  ▪ اگر دلیل ازدواج شما، یافتن كسی است كه برایتان «مادری» یا «پدری» كند.

  ▪ اگر احساس می كنید كه تصمیم به ازدواج از طرف پدر یا مادر همسر آینده تان به شما تحمیل شده است.

  ▪ اگر مدام جملاتی مانند این در سرتان می چرخد: «شاید همه چیز بعد از ازدواج درست شود.»

  ▪ اگر فرد مورد نظرتان می خواهد كه همه دوستان قدیمی خود را ترك كنید و یك زندگی اجتماعی تازه برپا كنید. (تیپ مالكیت طلب).

  ▪ اگر او همه تصمیم های مهم در رابطه با شما را به تنهایی اتخاذ می كند و شما از این كار او بسیار ناخشنودید. (تیپ فرمانده)

  ▪ اگر او بارها «از كوره در می رود» و در كنترل خلق و خوی خود ناموفق است.

  ▪ اگر احساس می كنید برای ازدواج، توسط فرد مورد نظرتان تحت فشار قرار گرفته اید.

  ▪ اگر این فرد شما را از نظر روحی و عاطفی آزار می دهد.

  ▪ در نهایت سه توصیه برای شما دارم كه می توانند در جلوگیری از ازدواج با چنین ویژگی هایی مفید باشند:

  ۱) بیاموزید كه این ویژگی ها را در خود و دیگران تشخیص دهید و تا حد امكان قبل از ازدواج، درپی درمان آن باشید. به خاطر داشته باشید كه ازدواج مشكلات شخصیتی را حل نمی كند كه هیچ، در بسیاری از موارد آن ها را شدیدتر هم می كند.

  ۲) در سن پایین ازدواج نكنید.

  ۳) قبل از ازدواج به خوبی با شخص مورد نظر خود آشنا شوید

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  مراحل عاشق شدن(کاملا علمی)! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

  مراحل عاشق شدن(کاملا علمی)!

  ( عشق از نظر دانشمندان ) :


  دانشمندان و محققان عاشق شدن رو به سه مرحله تقسيم کردن . اول کشش جنسی که قاعدتأ دوره کوتاهی است. دوم، حس جسمی -
   عاطفی که آدم در اين دوران در عالم هپروت غوطه ور می شه و در اصل يواش يواش احساس عشق از ديد علم روانشناسی امروزی شکل
   می گيره.

  مرحله سوم عاشق شدن، تعهد طولانی مدته. در اين رابطه يعنی مرحله سوم دکتر پرتوی تبار دکتر روانشناس در لندن می گن که فرق نمی
   کنه مال کدوم کشور باشی يا تابع کدوم فرهنگ اين سه مرحله بر همه وارده . . .


  وقتی که حس عشق نسبت به کسی در ما شکل می گيره کاملتر و کاملتر ميشه و با کاملتر شدنش، از داغ بودنش کمتر ميشه ولی عشق
   عميقتر ميشه .

  عجيبه که در جايگاه اصلی حس عشق و عاطفه که در مغز ما هست هم اين تکامل عملا انجام ميشه. اوايل رابطه ، سطح مغز درعواطف ما
   نقش داره و بعد با عميقتر شدن احساس ما جالبه که قسمتهای داخلی و عميق مغز درگيرعاطفه ميشن، يعنی منطقه سنترال لوب که
   داخل مغز در مرکزشه و شکل نعل اسبه .


  نتيجه چند آزمايش که نشون ميده در ملاقات اول چه چيزهائی باعث ميشه که بگيم بيقرار يا الفرار . . .  اصولا بين 90 ثانيه تا 4 دقيقه بيشتر طول نمی کشه که قلبا حس کنيم که از يکی خوشمون می ياد يا نه ؟


  در اين مدت زمان کوتاه نتيجه اين است که:


  55 درصد حرکات يکنفر باعث جذب يا فرار ما ميشه.

  38 درصد، تن صدا و سرعت حرف زدن.

  و7 درصد محتوای صحبت ها می تونه تأثير مثبت يا منفی بگذاره.  تأثير کارساز نگاه

  روانشناس نيويورکی پروفسور آرتور آرون که در مورد " عاشق شدن" تحقيق ميکنه، به اين نتيحه رسيده که نگاه تأثير کارسازی در عاشق
   شدن داره .


  اين پروفسور از دوغريبه خواست که تما م رازهای زندگيشون رو برای همديگه تعريف کنن. اين مرحله از آزمايش چهارساعت و نيم طول
   کشيد .


  بعد پروفسور ازشون خواست که به مدت 4 دقيقه به چشمهای هم زل بزنن. بعد از چند بار تکرار اين آزمايش با افراد متفاوت خيلی از زوجها
   اعتراف کردن که شديدا به طرف مقابلشون جذب شده بودن. حتی دو تا از اون غريبه ها بعدا با هم عروسی کردن.


  اصولا وقتی که ما از لحاظ جنسی ذوق زده ميشيم چشمهامون بزرگتر ميشه.


  هورمون هايی که در مراحل عاشق شدن دست دارن


  مرحله اول: کشش جنسی يا شهوت

  هوس و خواستن که عاملشون هورمونهای مردانه تستوسترون و هورمون زنانه استروژن هستند.

  اين هورمونها هستند که باعث ميشن آدم دنبال جنس مخالف بره ..  مرحله دوم: دل باختن

  از اين مرحله است که واقعأ عشق پا می گيره . د راين مرحله است که آدم نمی تونه به چيز ديگه ای جز معشوقش فکر کنه. از علامات اين
   مرحله از دست رفتن اشتها و بی خوابی هستش چون بيشتر سعی فرد اينه که ساعات روز رو به طرف مقابل فکر کنه . در مرحله جذ ب،
   گروهی از سلولهای عصبی ما يعنی نيورو ترنزميترها که اسمشون " مونو آمينوز" هستش نقش مهمی رو بازی ميکنن .


  دوپامين نوعی ماده شيميايی که از مغز توليد ميشه. نوره پاين فرين Norepinephrine يا همين آدرنالين که باعث ميشه عرق کنيم و قلبمون
   سريع بزنه .


  سروتونين : يکی از مهمترين مواد شيميائی عشقه و اون چيزيه که ممکنه موقتا ما رو ديوونه کنه .


  مرحله سوم: دل بستن

  اين سومين مرحله عشق و درازمدت ترينش. البته اگر يک رابطه بخواد ادامه پيدا کنه وارد اين مرحله خواهد شد .اين مرحله از عشق که
   ماندنيه مراحل قبلی کوتاه مدتن. علتش هم اينه که دو مرحله اول عشق هوس و جذب آدم رو از کار و زندگی ميندازه برای همين قرار
   نيست که دائمی باشه چونکه از ديد طبيعت باعث نابودی شخص ميشه .


  اين احساسه که زوجها رو به هم متعهد می کنه و باعث ميشه با هم بمونن. هورمونهايی که در اين مرحله بوسيله سيستم عصبی آزاد
   ميشه. هورمونهايی که باعث ميشه دو نفر بهم وفادار بمونن .


  اوکسيتوسين: اين هورمون ماده شيميايی هستش که غده هيپوتالاموس ترشحش ميکنه. اين هورمون کمک ميکنه که رابطه پايدار بشه.
   اين هورمون زمان بارداری هم در خانمها توليد ميشه که به ساخته شدن شير کمک ميکنه و حس تعلق مادر و فرزند رو قوت ميبخشه . در
   عين حال اين هورمونی که در زمان آميزش در مغز ترشح ميشه و حس تعلق رو در دو نفر تشديد ميکنه .


  واسوپرسين: هورمونی که در رابطه دراز مدت در دو نفر توليد ميشه اين هورمون فعاليتهای کليه رو کنترل ميکنه و حس ايثار رو درفرد مقابل
   ايجاد ميکنه .


  چرا اصلا انسان احتياج به يک همدم از جنس مخالف داره ؟

  آيا يک الگوی همگانی برای زن ايده ال و مرده ايده ال هست ؟

  تو انتخاب طرف مقابلمون چه چيزهايی نقش دارن ؟


  زمانی که يک نفر رو به عنوان زوجمون انتخاب می کنيم، گويا اول ناخودآگاهانه کسی رو انتخاب می کنيم که از نظر ژنتيکی شبيه به
   خودمون باشه.


  عجيبه که گويی ظاهر يک شخص تا حدی ميتونه گويای ساختمان ژنتيکی اون فرد باشه. مثلا چهره هايی که طرف چپ و راست صورتشون
   قرينه نيستند، بيشتر احتمال داره که دارای مشکلات ژنتيکی و مادرزادی باشند.


  دراين زمينه مطالعاتی که شده نشون ميده مردها، بخصوص دنبال زنهايی می گردن که دو طرف صورتشون با هم قرينه است .


  باز به نظر مياد که مردهاغير از قرينگی صورت، به شکل اندام جنس مخالف هم ناخوداگانه توجه ميکنن. مطالعات نشون داده که مردها
   بيشتر جذب خانمهايی ميشن که تناسب قطر کمر به پهنای باسنشون 0.7 هستش. اين رو می تونين با تقسيم اندازه کمر به اندازه باسنتون
   حساب کنين .


  شايد علت اين نوع سليقه مشترک در جنس مرد، از اونجايی ريشه گرفته که وقتی زنها وارد سنين بالاتر ميشن دور کمرشون چربی جمع
   ميشه و کمرشون پهنتر ميشه. بنابراين تناسب "هفت دهم" به هم ميخوره و ناخوداگاه اين تصور رو در ذهن مردها ايجاد ميکنه که اين زن
   ديگه بارور نيست .


  برای اينکه از نگرانی در بيان اين رو هم بدونين که " تناسب هفت دهم در زن چاق يا لاغر فرق نمی کنه و يکسانه.


  ولی مسئله انتخاب زوج زنها با مردها خيلی فرق ميکنه برای زنها قرينگی صورت مرد زياد مهم نيست. ولی چيزی که مهم بنظر مياد توانايی
   مرد در فراهم کردن غذا و نگهداری از بچه های آيندشون نقش مهمتری رو بازی ميکنه تا که ظاهرشون .


  مردهای پولدار يا قدرتمند، چه از نظر جسمی و چه از نظر موقعيت مالی واجتماعی، همونقدر بين خانمها طرفدار دارن که لئوناردو دوکاپريو
   در فيلم تايتانيک!؟

  تحقيقات نشون داده که ما کسی رو ترجيح ميديم که به خودمون شباهت داشته باشه و يک نسبتی هم بين اين اجزای بدن در زوجها هست.
   بين اندازه ريه ها، بلندی انگشت وسط دست، درازای لاله گوش .و اندازه کلی گوش ها. قطر گردن و مچ دست و ميزان سوخت و ساز بدن .


  صورت مورد پسند ما

  تحقيقات نشون ميده که مردها دنبال چهره ای هستند شبيه به مادرشون و زنها صورتی رو ايده آل می دونن که شبيه به پدرشون باشه.
   حتی بوی بدن هم شامل اين قانون ميشه .


  در دانشگاه سنت اندرو در اسکاتلند، ديويد پرت روانشناس، يک مطالعه دراينمورد انجام داده . او از دانشجوهاش خواست که با استفاده از
   يک نرم افزار کامپيوتری، شکل صورت ايده آلشون رو بکشن .


  بعد از اينکه دانشجوها شکل صورت ايده آلی رو که در جنس مخالفشون دوست دارن کشيدن، دکتر ديويد پرت عکس خود دانشجوها رو با
   تصاوير کشيده شده مقايسه کرده و ديد که شباهتهای زيادی به هم دارن.


  يعنی صورتی که به نظر ما زيباست صورتيه که شباهت زيادی به صورت خودمون داره و در نهايت صورتيه که مخلوط صورت پدر و مادر ماست
   . چون اينها چهره هايی هستند که بيشتر از هر صورت ديگه ای در طول کودکيمون بهش نگاه کرديم و باهاش انس گرفتيم.


  حرکات

  خيلی از زن و مردهايی که با هم ازدواج کردن بهم شبيه ميشن. يکی از دلايلش اينه که وقتی دو نفر از هم خوششون مياد حرکات همديگر
   رو ناخوداگاهانه تقليد ميکنن. شبيه به هم ميشينن، می ايستن و راه ميرن.


  اين تقليد ناخوداگاه نشونگر اينه که " ما يک زوج يکسانيم و احساساتمون متقابل است. البته اين در مورد دوستان نزديک هم صدق می کنه.
   بعد از مدتی رفتارشون شبيه به هم ميشه ولی در مورد دو جنس مخالف، اين علامت عشقه.


  حالا بینید عاشقید یا نه?
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  ***سیر تکامل بشر*** 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  ***سیر تکامل بشر***
  سال 1332
  دختر خانواده همراه با مادرش كنار حوض روي تخت چوبي نشسته اند و يك ظرف
  هندوانه قرمز جلوي شان است. دختر خانواده براي دختر همسايه تعريف مي كند: آره
  زري جون، داداش فرمونم وقتي شنيد اين پسر لاغرمردني به من متلك گفته همچين
  زدش كه به سوسك مي گفت خرس قطبي. تازه خود داداشم هم گفته مي خواد برام يه
  شوهر خوب پيدا كنه.
  مادر دختر مي گويد: خدا سايهء مرد را از سر هيچ خونه اي ورنداره!
   
  سال 1342
  پدر خانواده با عصبانيت وارد اتاق مي شود و پس از آنكه كمي جَنَم رو كرد و
  چهار تا كاسه كوزه را زد شكست، فرياد مي زند: دخترهء چشم سفيد حالا واسهء من
  دانشگاه قبول ميشه... چشمم روشن... مردم از فردا نمي گويند آقا رضا غيرتِ تو
  شكر؟ هيچي ديگه ولش كن فردا مي خواهد شلوار مدل برمودايي و مانتوي بدن نما
  بپوشد و نوبل صلح هم بگيره... زن اگر اجنبي ها بهش نوبل صلح بدهند مردم چي مي
  گويند؟
  مادر خانواده با لحن التماس آميز مي گويد: مرد، حالا چرا شلوغش مي كني؟ نوبل
  و برمودا چيه؟ دخترمون فقط دانشگاه قبول شده، همين... اين قدر سخت نگير...
  بالاخره با اصرارهاي مادر، پدر قبول مي كند دخترش به دانشگاه برود. وقتي پدر
  قانع شده سيگارش را روشن مي كند و مادر مي گويد: مرد، خدا سايهء تو را از سر
  ما كم نكند!
   
  سال 1352
  فريادِ مردِ خانواده تمام كوچه را پر مي كند: چي؟! مي خواهد برود سرِ كار؟!
  يعني من اين قدر بي غيرت شدم كه دخترم بره سر كار و پول بيآره تو خونه؟ پس من
  اينجا هويجم؟ مگر اين كه بابت اين بي آبرويي از روي نعش من رد شويد...
  كسي از روي نعش مرد خانواده رد نمي شود ولي دختر خانواده هم چند ماه بعد با
  وجود غرغرهاي پدرش بالاخره سر كار مي رود. صداي مادر خانواده به گوش مي رسد:
  مرد، خدا تو را براي ما حفظ كند!
   
  سال 1382
  مرد خانواده: آخه خانم اين چه وضعيه؟ روز اولي كه آمدي خواستگاريم، گفتم دلم
  نمي خواهد زنم از اين مانتوها بپوشد و آرايش كند، گفتي دورهء اين اٌمٌل بازي
  ها گذشته، ما هم گفتيم چشم! بعد گفتي اگر خانه خريدي به جاي مهريه خانه را به
  نامم كن، گفتم چشم! آن اول حق طلاق را هم از ما گرفتي، حالا هم مي گويي
  بنشينم توي خانه بچه داري كنم؟


  زن: عزيزم مگه چه اشكالي داره؟ مگه تو ماهي چقدر حقوق مي گيري؟ تمام حقوقت هم
  بابت كرايه تاكسي، خرج ناهار خودت و مهد كودك بچه و جريمهء ماشينت مي رود.
  حالا اگر بنشيني توي خانه و از بچه نگه داري كني هم خرجمان كم مي شود هم بچه
  مان وقتي بزرگ شد از كمبود محبتِ پدر و مادر رنج نمي برد... آفرين عزيزم ...
  خدا سايه ات را (فعلا) سر ما نگه دارد...
   
  سال 1482
  زن خانواده: عزيزم تو كه انقدر فسيل نبودي. مثلا توي دوستانت به روشن فكري
  معروفي. آخه چه اشكالي دارد؟ اين همه سال ما زن ها بچه دار شديم حالا به كمك
  علم چند وقتي هم شما مردها از اين كارها بكنيد. اصلا مگر نمي گفتي جد بزرگت
  هميشه مي گفته: چه مردي بود كز زني كم بود؟
  پس از مقداري بحث منطقي مرد بالاخره قبول مي كند و نه ماه بعد وقتي بچه بغل
  وارد خانه مي شود زن با عشوه مي گويد: مرد ... يعني سايه تو تا كي بالاي سر
  ماست؟
   
  سال 1582
  چند تا مرد دور هم نشسته اند و در حاليكه سبزي پاك مي كنند آهسته مشغول تبادل
  نظرند.
  - آره... مي گويند هدف اين جنبش بازگرداندن حق و حقوق ضايع شدهء مردهاست...
  - حق با آقا جمشيده... ببينيد اين زن ها چقدر از ما سواستفاده مي كنند؟ تا
  وقتي خونهء بابامونيم بايد آشپزي و بچه داري و اينها را ياد بگيريم و توسري
  بخوريم، بعدش هم بدون مشورت زنمان مي دهند و زنمان هم مارا استثمار مي كند...
  - خب مي گفتم... اسم اين جنبش سيبيليسم است و...
  در اين حال با ورود خانم يكي از آنها بحث به زياد بودن گِل سبزي كشيده مي
  شود! زن مي گويد: خدا سايهء شما مردها را از سر سبزي ها كم نكند!


  سال 1882
  راديو، موج FM، شبكهء پيام (صداي يك خانم)
  بااعلام ساعت نه شب شما خانم هاي عزيز را در جريان آخرين اخبار رسيده قرار مي
  دهم. به گزارش خبرگزاري بانوپرس دقايقي قبل سايهء آخرين نمونهء نادر از جنس
  «مرد» از روي كرهء زمين محو شد! پس از پايان عمر اين آخرين بازمانده از شاخهء
  زينتي مردها از اين پس نام اين موجودات را فقط در كتاب هاي تاريخ مي توان
  پيدا كرد. ساعت 9 و 15 دقيقه با خبرهاي جديدي در خدمت شما خانم هاي عزيز
  خواهم بود. دينگ دينگ!
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  خواندني در باره ي اسم شرکت ها  

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  خواندني در باره ي اسم شرکت ها

  Adobe : اسم رودخانه اي كه از پشت منزل مؤسس آن جان وارناك عبور مي كند


  Apple: ميوه مورد علاقه استيو جابز مؤسس و بنيانگذار شركت اپل سيب بود و بنابراين اسم شركتش را نيز اپل (به معني سيب )

   گذاشت.


  Cisco: مخفف شده كلمه سان فرانسيسكو (San Francisco) است كه يكي از بزرگترين شهرهاي امريكا است.


  Google: گوگل در رياضي نام عدد بزرگي است كه تشكيل شده است از عدد يك با صد تا صفر جلوي آن . مؤسسين سايت و موتور

   جستجوي گوگل به شوخي ادعا مي كنند كه اين موتور جستجو مي تواند اين تعداد اطلاعات (يعني يك گوگل اطلاعات ) را مورد پردازش

   قرار دهد.


  Hotmail: اين سايت يكي از سرويس دهندگان پست الكترونيكي به وسيله صفحات وب است. هنگامي كه مدير پروژه برنامه مي

   خواست نامي براي اين سايت انتخاب كند علاقه مند بود تا نام انتخاب شده اولاً مانند ساير سرويس دهندگان پست الكترونيك به mail

   ختشده ودوماً برروي وبي بودن آن نيز تأكيد شود. بنابراين نام Hotmail را انتخاب كرد. در كلمه Hotmail حروف Html به ترتيب پشت سر هم

   قرارگرفته اند.


  HP: شركت معظم HP توسط دو نفر بنام هاي بيل هيولت و ديو پاكارد تأسيس شد. اين دو نفر براي اينكه شركت هيولد پاكارد يا پاكارد

   هيولت ناميده شود مجبور به استفاده از روش قديمي شير – خط شدند و نتيجه هيولد پاكارد از آب در آمد.


  Intel: از آنجاييكه اين شركت از بدو تأسيس با تأكيد روي ساخت مدارات مجتمع ايجاد شد. نام آن را INTegrated Electronics يا به طور

   مختصر INTEL نهادند.


  Lotus: ميچ كاپور مؤسس شركت كه هندي الاصل بود از حالت لوتوس كه يك اصطلاح مديتيشن متعالي (T.M.) مي باشد براي نامگذازي

   شركتش استفاده كرد.


  Mirosoft: نام شركت ابتدا به صورت Micro-soft نوشته مي شد ولي به مرور زمان به صورت فعلي در آمد. Microsoftمخفف

   MICROcomputer SOFTware است. و دليل نامگذاري شركت به اين اسم نيز آن است كه بيل گيتس مؤسس شركت آن را با هدف نوشتن و

   توسعه نرم افزارهاي ميكروكامپيوتر ها تأسيس كرد.


  Motorola: شركت موتورولا با هدف درست كردن بي سيم و راديوي خودرو كار خود را آغاز كرد. از آنجاييكه مشهورترين سازنده بي سيم و

   راديو هاي اتومبيل در آن زمان شركت Victrola بود. مؤسس اين شركت يعني آقاي پال كالوين نيز اسم شركتش را موتورولا گذاشت تا علاوه

   بر داشتن مشابهت اسمي كلمه موتور نيز به نوعي در اسم شركتش وجود داشته باشد.


  Oracle: مؤسس شركت اوراكل يعني لري اليسون و باب اوتس قبل از تأسيس شركت روي پروژه اي براي CIA كارمي كردند . اين پروژه

   كه اوراكل نام داشت بنا بود تا با داشتن مقادير زيادي اطلاعات بتواند تا جواب تمام سؤال هاي پرسيده شده توسط اپراتور را با مراجعه به

   مخزن اطلاعات بدهد. ( اوراكل در اساطير يوناني الهه الهام است. ) اين دو نفر پس از پايان اين پروژه شركتي تأسيس كرده و آن را به همين

   اسم نامگذاري كردند.


  Red Hat: مؤسس شركت آقاي مارك اوينگ در دوران جواني از پدربزرگش كلاهي با نوارهاي قرمز و سفيد دريافت كرده بود ولي در دوران

   دانشگاه آن را گم كرد . زماني كه اولين نسخة اين سيستم عامل آماده شد مارك اوينگ آن را همراه با راهنماي كاربري نرم افزار در اختيار

   دوستان و هم دانشگاهيش قرار دارد. اولين جمله اين راهنماي كاربري « درخواست براي تحويل كلاه قرمز گم شده » بود. Sony: Sony از

   كلمه لاتين Sonus به معناي صدا مشتق شده است .


  SUN: اين شركت معظم توسط چهار تن از فارغ التحصيلان دانشگاه استانفورد تأسيس شد.Sun مخفف عبارت Standford Univercity

   Network مي باشد .


  Xerox: كلمه Xer در زبان يوناني به معناي خشك است و اين براي تكنولوژي كپي كردن خشك در زماني كه اكترا كپي كردن به روشهاي

   فتوشيميايي انجام مي گرفت فوق العاده حائز اهميت بود.


  Yahoo: اين كلمه براي اولين بار در كتاب سفر هاي گاليور مورد استفاده قرار گرفته و به معني شخصي است كه داراي ظاهر و رفتاري

   زننده است . مؤسسين سايت Yahoo جري يانگ و ديويد فيلو نام سايتشان را Yahoo گذاشتند چون فكر مي كردند خودشان هم Yahoo

   هستند.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  مروري بر کاربرد و تاثير رنگها 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  مروري بر کاربرد و تاثير رنگها تا يادمون بمونه که زيبايي هيچ وقت انتها نداره.


  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANرنگ قرمز: رنگ پر شوري است. رنگ قلب و زبانه اتش قرمز نگاه را به خود ميکشاند و به گردش خون سرعت ميبخشد اگر قرمز را با سفيد ترکيب کنيم رنگ صورتي خواهيم داشت که رنگ احساس و رنگ شعر است واگر با ميزان معيني مشکي مخلوط کنيم رنگ خرمايي اشرافي خواهيم داشت.به کار بردن مشتقات معتدل تر اين رنگ مثل صورتي و سرخآبي ميتواند باعث ارامش عضلات و رفع خستگي و گرفتگي شود.

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANزرد: زرد رنگ اخطار توجه و شادماني است رنگ افتاب و گل نرگس است اما درخشندگي بيش از ان موجب خستگي و ترس ميشود اگر ديوار اپارتماني را با نگ زرد بپوشانيد فضايي بسيار سنگين به وجود ميايد اما اگر ان را تا 50% روشن کنيد ليمويي جذآبي به دست مي اوريد که روح بخش و صبح گونه است.

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANنارنجي:رنگي گرم و صميمي است قرار گرفتن براي مدت کوتاهي در برابر اين رنگ و يا کاربرد ان به صورت محدود باعث رفع خستگي است.اين رنگ ،محرک اشتها و دستگاه هاضمه و مناسب براي رستورانها است.استفاده زياد از اين رنگ موجب بي قراري است..

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANسبز:سبز رنگ  ارامش وروستا  رنگ درختان و چمنزار است. موجب رفع خستگي در افراد ميشود.البته بهتر است در محيط هاي کاري خيلي استفاده نشود. سبز روشن بهار و باروري را تداعي ميکند وسبز پر رنگ زنگار گرفتگي، ماليخوليا و از هوش رفتگي را منتقل ميکند.

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANآبي: آبي رنگ اسمان و درياست و مانند سبز ارامش بخش است آبي قدرتمند است واز اين جهت پس از قرمز قرار ميگيرد آبي روشن جوان وپر انرژي است و به همين دليل براي تجسم ورزش مناسب است اما آبي سير و آبي سلطنتي نشانه وقار و تمول است .آبي هم چنين رنگ نظافت و پاکيزگي است و باعث ايجاد سلامت و قدرت در کارکنان ميشود.                            

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANبنفش: بنفش رنگ دلفريبي است که از دير باز رنگ ملکه ها بوده بنفش در طبيعت کم ياب است و بيشتر رنگ اتليه و کارهاي هنري است بنفش رنگ راز گونه اي است. در سالهاي اخير بنفش ملايم در سالن مد لباس خانم ها فراوان کاربرد دارد.بنفش هم حالت هيجاني رنگ قرمز را دارد . هم حالت ارامش رنگ آبي را.به طور کلي طيف هايي از اين رنگ اثري ارام کننده روي قلب دارد.

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANقهوه اي: چون خاک غني و بارور است وافسردگي رنگهاي پاييز را منتقل ميکند.قهوه اي روشن و بژ به اشيا حالتي روستايي و چوب گونه ميدهد.سايه هاي قهوه اي بسيار متنوع است و در رنگ پردازي کاربردي وسيع دارد. 

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANسفيد: سفيد سمبل پاکي است. پاکدامني و بي گناهي و صلح است.سفيد رنگي است دوگانه.قدرت کمکي رنگ سفيد را دست کم نگيريد.رنگ سفيد خنثي کننده خوبي براي رنگهاي زننده است.مخلوط اين رنگ با ساير رنگها جلوه ي بصري فوق العاده اي به اشيا مي دهد.

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsANمشکي: مشکي رنگ شب است و به شيطان منتسب است. ظاهر وزين رنگ سياه او را در بين هنرمندان محبوب کرده.اين رنگ همچنين با ثروت و زيبايي مرتبط است.مثلا اشياي کاملا سياه اشرافي تر به نظر مي ايند.مشکي نيز مانند سفيد رنگ کمکي بي نظيري است.

   

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  خدمات رایگان تلفن ثابت و فعال سازی آنها 
  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  همان طور که اطلاع دارید ، شرکت مخابرات ایران ، خدمات رایگان متنوعی را برای کاربران تلفن های ثابت در نظر گرفته است. اما بسیاری از مردم از این خدمات و نحوه فعال سازی آنها بی خبرند. در این ترفند قصد داریم تمامی این خدمات را معرفی کرده و کدهای فعال سازی هر یک را معرفی کنیم. این خدمات عبارتند از : انتقال مكالمه ، انتظار مكالمه ، شماره‌گيري سريع ، مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر ، سرويس بيدار باش ، سرويس نمايشگر شماره CallerID و دایورت بعد از 5 زنگ.


  1- انتقال مكالمه یا دایورت کردن ( Call diverting ) :
  با اين سرويس مي‌توانيد هنگامي كه با تلفن شما تماس گرفته مي‌شود مكالمه را به يك خط ديگر ثابت يا همراه منتقل كنيد و عمل دایورت کردن را انجام دهید. اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
  برای این کار شما باید کد زیر را در دستگاه تلفن وارد کنید:
  # شماره مورد نظر*21*
  بعد از زدن این کد صدایی که میشنوید فرق خواهد کرد ، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است.
  برای غیر فعال کردن این سرویس باید باز گوشی رو بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) و بعد عدد #21# را وارد کنید.
  در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید ، گوشی را قطع کرده و مجدد روشن کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

  2- سرويس انتظار مكالمه یا پشت خطی ( Call waiting ) :
  هنگام مكالمه شخص ديگري به شما تلفن مي‌زند صداي بوق ضعيفي به گوشتان مي‌رسد و شما را آگاه مي‌كند شما مي‌توانيد با كمك اين سرويس مكالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحيح كنيد پس از خاتمه ي مكالمه يا در حين مكالمه مي‌توانيد مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهيد.
  برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه "Flash" در تلفنهای دیجیتال و با "قطع و وصل کردن" در تلفنهای آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید..
  برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید.

  3- شماره‌گيري سريع ( Speed dealing ):
  براي اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گيري و صرفه جويي در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات میتونید از این سیستم بهره ببرید. اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
  برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :
  برای ایجاد کد دو رقمی :
  # شماره مورد نظر* کد دو رقمی *51*
  بعد از وارد کردن این دستور حالا شما میتونید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای رو که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.
  برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :
  # کد دو رقمی *51*
  برای غیر فعال کردن همه این کدهای دو رقمی باید از کد #55# استفاده کنید...

  4- انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر ( Call forwarding) :
  براي اين كه تماس گيرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، مي‌توانيد يك يا چند شماره تلفن خود را به مركز تلفن مربوط اعلام كنيد كه در صورت اشغال بودن هر يك از شماره‌ها ارتباط به طور خودكار به شماره‌هاي بعدي منتقل شود.
  اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
  برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #43* رو بزنید ... برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #43# را وارد کنید.

  5- سرويس بيدار باش :
  با اشتراك اين سرويس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در مي‌آيد .
  اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني ست .
  برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید:
  ابتدا *55* رو بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید.
  مثلا میخواهیم در ساعت 14:38 تلفن زنگ بزند ، این کد را میزنیم :
  1438#*55*
  برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #55# را وارد کنید.

  6- سرويس نمايشگر شماره CallerID :
  در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را ابتیاع کنید و با استفاده از آن میتوانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

  7- دایورت بعد از 5 زنگ :
  با استفاده از این سرویس شما میتوانید کاری کنید تا بعد از 4 بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ 5 ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر..
  برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:
  # شماره مورد نظر*65*
  طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید...

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  اطلاع از آخرين صورت حساب تلفن همراه به صورت آنلاين 
  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

  اطلاع از آخرين صورت حساب تلفن همراه به صورت آنلاين : امروز قصد داريم به معرفي ترفندي بسيار جالب براي گوشيهاي همراه اپراتور اول بپردازيم . كه با استفاده از آن قادريد تا اطلاعات آخرين صورت حساب تلفن همراه خود را مشاهده كنيد .

  كافي است به سايتي كه در ادامه مطلب به شما معرفي مي گردد ، مراجعه كرده و اطلاعات زيادي را در مورد آخرين فيش تلفن همراه (موبايل) به دست آوريد .

  اطلاعاتي كه به شما نمايش داده مي شود شامل موارد زير است :

  مبلغ كاركرد تلفن شهري
  مبلغ كاركرد تلفن بين شهري
  هزينه جابه جايي
  هزينه پيام كوتاه
  رومينگ بين الملل
  خدمات ويژه
  آبونمان
  تماس هاي خارج از كشور
  ماليات
  صورتحساب كلي اين دوره
  بدهي پيشين
  بستانكاري پيشين
  و ساير هزينه ها
  مي شود … همانطور كه ملاحظه مي كنيد ، اطلاعات جامع و كاملي رو مي تونيد در مورد تلفن همراه خود بدست آوريد .

  مزيت بزرگي كه اين ترفند داره اينه كه شما به راحتي مي تونيد مبلغ كاركرد تلفن همراه دوستان و آشنايان خود را نيز مشاهده كنيد !
  كه در نوع خود مي تونه خيلي جالب باشه ….

   

  خود من شماره هاي زيادي را تست كردم …. حتي شماره هاي رند كه قبلا به قيمتهاي بسيار بالايي به فروش گذاشته شد . به طور مثال شماره 09111111110 كه يكي از شماره هاي رند فروخته شده بود 5646000 ريال هزينه آخرين قبض دارنده وي بود !

  براي اطلاع از آخرين فيش گوشي همراه مورد نظر خود كافي است به اينجا مراجعه كنيد و پس از درج شماره تلفن همراه (البته بدون 0 ) و درج كد امنيتي مربوطه ، آخرين صورتحساب گوشي مورد نظر خود رو مشاهده كنيد .

  »» انتظار نداشته باشيد كه با اين روش بتوانيد صورتحساب گوشي هاي ايرانسل را هم ببينيد ، چون همان طور كه در بالا گفتيم اين سايت فقط مربوط به گوشي هاي اپراتور اول است .
   

  آخرين دوره صورت حساب گوشي همراه خودتان را ببينيد .

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  ویروس عشق!!! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  ***ويروس عشق***

  چيزی که توی مملکت اصيل و با فرهنگ ما زياده، چيزی نيست جز عشق و عاشقی.
  هرکسی با يه نگاه، يا صدا عاشق مي‌شه و يا بلعکس متنفر مي‌شه!
  اصولا گيرنده‌های رمانتيک قلب ما ايرونيا خيلی آنتن دهيش قويه و اتومات و فوری جواب می‌ده.
  اونچيزی که اينروزا ما اسمشو گذاشتيم عشق چيزی جز يه ويروس نيست.
  ويروسی که از طريق چشم ها، آهنگ صدا، نوشته ها و تصاوير، اصطکاکات و... منتقل ميشه و فوق‌العاده خطرناکه....
  وقتی اين ويروس خوشگله وارد تن آدم ميشه يه سری اتفاقاتی به شرح زير صورت مي‌گيره:
  1- بالا رفتن دمای بدن (يه چيزی تو مايه‌های تب)
  2- افزايش ضربان قلب و اضطراب و هيجان.
  3- کم اشتهايي و يا بلعکس.
  4- بی تفاوتی نسبت به همه چيز غير از عامل انتقال دهنده ويروس.
  5- بی‌خوابی و آبريزش از چشم و گاهی بينی و بعضی موارد از دهان.
  6- سردرد، گلو درد، دل درد، درد مواضع ماهيچه‌ای گردن و ستون فقرات و کمر و اجزای وابسته.
  7- فلج موضعی مغز و عدم قدرت تصميم‌گيری عقلانی.
  8- تمايل شديد به شماره‌گيری تلفنی.
  9- تزلزل شخصيتی و افت قدرت اعتماد به نفس و تمايل به مرگ.
  10- تمايل به خنديدن يا گريه شديد.
  11- افزايش شديد ميل خودکشی.
  12- ضعف شديد و کلی دستگاه عمومی بدن.
  13- تمايل شديد به خواندن شعر، شنيدن ترانه و دراز کشيدن روی تخت.
  14- فوران آه‌های متمادی از ته دل.
  15- گيجی، منگی، قاط زدن و ميل زياد به پياده روی.
  16- اعتياد به سيگار، ترياک، هرويين، مرفين، کوکايين، کافئين، وازلين، استالين و ...ـئين.
  17- فعاليت فوق‌العاده سلول‌های تصوير سازی و تخيل مغز.
  18- قاطی کردن شب و روز و ماه و سال و پارکينسون موضعی مخ.
  19- نياز شديد به محبت و آب يخ و چای و آب قند.
  20- توجه بيشتر به آيينه و وسواس شديد صورتی.
  21- تمايل بی‌اندازه به تکيه کردن به يک شخص يا پشتی محکم.
  22- خواب روزانه و تغيير هويت شخصی از آدم به جغد و گاهی شغال.
  23- مبتلا شدن به بيماريهايي از قبيل مازوخيسم، قانقاريا، کم‌حرفيسم، ورميسم چشمی، کوتاهی قد و وبا!
  24- افسردگی و ... مرگ.
  همونطور که مشاهده كرديد، اين ويروس شهرام پهرام حاليش نيست. بی‌رحم و نامرده و توی تن هرکی بيفته فيتيله پيچش ميکنه.
  اين ويروس هيچ جوری هم درمون نميشه مگه اينکه يه جورای خاصی دوباره به تن کسی که اين ويروس رو منتقل كرده، برگردانده شود!!
  القصه... بد درديه اين عشق. شاعر ميگه:
  زدست ديده و دل هر دو فرياد / که اين عشق است که ما را داده بر باد
  و يا : عشق من منو صدا کن / اين ويروسو از تنم جدا کن(شاعر معاصر گم نام: م. و)
  خلاصه... اين از جريان عشق آلوده امروزی که ترکيبيه از شهوت، سکس، ذره هايي از عشق اصيل فراموش شده، تنها گريزی، پولداری، بيکاری، اينترنت، چشم و هم چشمی و....
  و اما در اين بيماری هيچوقت انتقال دهنده اوليه ويروس مقصر نيست بلکه اون گيرنده است که يه جورايي خودشو ميندازه توی بدبختی و بيماری عشق

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در جمعه 28 اردیبهشت1386 | موضوع: آموزشی
  یک تست پیش دبستانی!!! 
   
  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

   

  ***تست پيش دبستاني!***

  How did you do on this one? It's just one question, so take your time and think about it.

  اين و چطوري حلش مي کني؟ فقط يک سؤاله، پس وقت بذار و درباره اش فکر کن.

  Pre-school children were asked the following question:
  "In which direction is the bus pictured below traveling?"
  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

  از بچه هاي پيش دبستاني اين سؤال پرسيده شد :

  «اتوبوس توي اين شکل به کدوم طرف ميره؟»

  Look carefully at the picture.

  Do you know the answer?

  با دقت به شکل نگاه کن.

  مي توني جواب بدي؟

  (The only possible answers are "left" or "right.")

  (جواب هاي ممکن چپ يا راست هست)

  Think about it

  درباره اش فکر کن

  Still don't know?

  هنوز نمي دوني؟

  Okay, I'll tell you.

  باشه، من بهت ميگم.

  The pre-schoolers all answered "left."

  بچه هاي پيش دبستاني همگي جواب دادند : «چپ»

  When asked, "Why do you think the bus is traveling in the left direction?"

  وقتي ازشون پرسيدن : «چرا فکر مي کنيد اتوبوس داره به طرف چپ ميره؟»

  They answered:
  "Because you can't see the door."

  اونا جواب دادن :

  «چون تو نمي توني در رو ببيني.»

   
  How do you feel now ???
  I know, me too.

  الآن چه احساسي داري؟؟؟
  مي دونم، منم همينطور.

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 27 فروردین1386 | موضوع: آموزشی
  يك سند تاريخى انگليسى به صراحت گوياى آن است كه در سال 61 هجرى آسمان بريتانيا خون گريست. 
   

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  يك سند تاريخى انگليسى به صراحت گوياى آن است كه در سال 61 هجرى آسمان بريتانيا خون گريست.
   

  روايات شيعه وديگر فرق اسلامى بر اين نكته همداستان است كه شهادت امام حسين عليه السلام در روز دهم محرم الحرام سال 61 هجرى صرفاً يك حادثه معمولى در تاريخ اسلام يا تاريخ بشرى نبود، بلكه مطابق روايات اسلامى اين حادثه دردناك به عالم تكوين پيوند خورده است وزمين وآسمان وحور وساكنان بهشت بر اين حادثه اندوهگين شدند وپيامبران از حضرت آدم ابوالبشر عليه السلام تا پيامبر خاتم صلى الله عليه وآله همگى در اين واقعه به اظهار همدردى پرداختند وسالها پيش از وقوع اين حادثه جانسوز هرگاه نزد آنان از امام حسين عليه السلام ياد شده، يا از سرزمين كربلا گذشته اند، براى آن حضرت اشك ريخته اند. در زير به برخى از شواهد اين مطلب اشاره مى كنيم:
  • امام صادق عليه السلام خطاب به جد بزرگوارشان امام حسين عليه السلام عرضه مى دارند: «وضمّنَ [الله] الارضَ ومن عليها دمَكَ وثارَك؛ وخداى متعال مسئوليت خون وخونShow IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN خواهى تو را بر دوش زمين وزمينيان نهاده است.
  • حضرت ابراهيم ـ عليه وعلى نبينا وآله صلوات الله ـ هنگامى كه از سرزمين كربلا مى گذشت، از اسب به زمين افتاد وخون سرش براى همراهى با خون سيدالشهدا عليه السلام جارى شد.
  • حضرت مهدى عجل الله تعالى فرجه الشريف خطاب به جد بزرگوارشان عرضه مى دارند: ولطمت عليك الحور العين؛ در مصيبت تو حوران بهشتى لطمه به [صورت وسينه] مى زدند.
  • در حديث شريف آمده است: نخستين كسى كه در مدينه براى شهادت امام حسين عليه السلام صدا به گريه وزارى بلند كرد «ام سلمه» همسر پيامبر صلى الله عليه وآله بود. آن حضرت شيشه اى محتوى مقدارى خاك به او دادند وفرمودند: جبرئيل به من خبر داد وگفت: هرگاه از اين خاك خون جوشيد بدان كه حسين كشته شده است. ام سلمه اين خاك را نگاه داشت وپيش از شهادت امام حسين عليه السلام هر ساعت بدان مى نگريست. هنگامى كه ديد از آن خاك خون جوشيد، فرياد زد: واحسيناه، وا ابن رسول الله! تمام زنان با شنيدن صداى او به گريه وزارى پرداختند ومدينه از بانگ گريه وناله پر شد.
  • در برخى از احاديث تصريح شده است در روز عاشورا آسمان خون گريست. براى مثال حضرت زينب در روز عاشورا به مردم فرمودند: أو عَجِبتم أن مَطَرت السماءُ دماً؛ آيا از اين كه آسمان خون گريسته است شگفت زده شده ايد؟
  • در كتب عامه آمده است: لما قتل الحسين اسودّت السماء وظهرت الكواكب نهاراً حتى رأيت الجوزاء عند العصر وسقط التراب الأحمر؛ راوى مى گويد: هنگامى كه [امام] حسين [عليه السلام] به شهادت رسيد آسمان تيره وتار شد وستاره ها در روز مشاهده شدند ومن ستاره جوزا را هنگام عصر مشاهده كردم. هم چنين در آن روز خاك سرخ از آسمان بر زمين پاشيده شد.
  • مورخان آورده اند كه در اين روز در بيت المقدس هر سنگ را كه پشت و رو مى كردند، زير آن خون تازه مى ديدند وپديده خورشيد گرفتگى تا سه روز ادامه يافت.
  روايت زير مؤيد اين معناست:
  زيدبن عمر كندى به نقل از ام حيان گفت: وقتى امام حسين عليه السلام به شهادت رسيد، تا سه روز خورشيد گرفته بود وهر كس روغن به چهره اش مى ماليد چهره اش به جاى آن كه خنك شود مى سوخت وهر سنگ را كه در بيت المقدس پشت و رو مى كردند، زير آن خون تازه مى ديدند.
  سند انگليسي
  اين سند تاريخى نيز اين حقيقت را تأييد مى كند. در صفحه 38 كتاب وقايع دوران انگلو ساكسون ( (THE ANGLO – SAXON CHRONICLEترجمه وويرايش ميشل اسوانتون (SWANTON MICHAEL) ـ كه در 1996 ميلادى در انگلستان به چاپ رسيده و در سال 1998 ميلادى از سوى دانشگاه Exeter در ايالت نيويورك تجديد چاپ شده است ـ چنين آمده است:
  685. Here in Britain there was Bloody rain, and milk and butter were turned to blood
  معناى عبارت فوق چنين است:
  در سال 685 ميلادى اين جا در بريتانيا آسمان خون باريد وهر جا شير يا كره خوراكى بود تبديل به خون شد يا رنگ آن سرخ گرديد.
  اگر زمان ياد شده (يعنى سال 685 ميلادى) را به سال هجرى تبديل كنيم، اين زمان با سال 61 هجرى قمرى مطابق خواهد بود؛ يعنى همان سالى كه سيد وسالار شهيدان وآزادگان حضرت ابا عبدالله الحسين عليه السلام به همراه اصحاب وخاندانش به شهادت رسيدند.

  الا لعنة الله على أمة قتلت ابن بنت نبيه

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در دوشنبه 27 فروردین1386 | موضوع: آموزشی
  شهرونداني با پالتوهاي ۱۸ ميليوني!!! 
   

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  شهرونداني با پالتوهاي ۱۸ ميليوني

   
  ماجرا از يكي از بيلبوردهاي تبليغاتي شروع شد. بيلبوردي در يكي از محله‌هاي مرفه نشين تهران كه روي آن عكس يك كيف و كفش زنانه ديده مي‌شد و يك شماره تلفن قرار داشت، نصب بود.نه از آدرس خبري بود و نه از نشان ديگري كه شما را به صورت دقيق‌تري به محل  دسترسي به آن ببرند.شايد همين عوامل براي تحريك حس كنجكاوي آن‌ها كه به دنبال مارك‌هاي خاصي از پوشاك مي‌گردند كافي باشد بنابراين چاره‌اي نيست جز تماس تلفني...
  صدايي جوان با لحني كاملاً مودبانه شما را به ديدن گالري  [ ... ]  دعوت مي‌كند. آدرس، يكي از خيابان‌هاي فرعي پاسداران و جنب يكي از رستوران‌هاي معروف شهر است. او تاكيد دارد كه اين بازديد حتماً با وقت قبلي صورت بگيرد و با اصرار مي‌خواهد كه راس ساعت مقرر براي ديدن گالري مراجعه كنيم تا با وقت مشتريان ديگر تداخلي پيش نيايد.آدرس سرراست است اما از پاساژ يا مغازه و يا حتي به تعبير آن‌ها گالري خبري نيست. جوانكي از داخل پاركينگ بيرون مي‌پرد با احترام ما را از ماشين خارج مي‌كند بعد سوئيچ ماشين را تحويل مي‌گيرد تا آن را در گوشهء امني از پاركينگ قرار دهد. او به در آهني يك ساختمان چهار يا پنج طبقه اشاره مي‌كند يعني بفرماييد آن‌جا...
  آيفون تصويري است مي‌پرسند «وقت قبلي داريد؟» به مزاح جواب مي‌دهيم كه «بله، اما اگر آقاي دكتر بين مريض ما را ببينند بهتر است»كسي نمي‌خندد.«طبقهء چهارم تشريف بياوريد درب را هم پشت سرتان ببنديد
  جلوي در طبقه چهارم جوان خوش‌سيماي كروات زده‌اي از ما استقبال مي‌كند.
  چند نفر ديگر هم به همين سبك و سياق داخل ساختمان هستند تا سوال‌هايي كه هنوز در ذهن مشتريان به وجود نيامده را با دقت و وسواس غيرقابل وصفي جواب دهند. نيم طبقهء كوچكي كه با قفسه‌هاي شيشه‌اي،مملو از اجناس شيك پرشده است و زرق و برق آن چشم هر بيننده‌اي را مي‌زند.تا اين‌جاي داستان فقط كمي غيرمعمولي است. اين حساسيت‌ها براي آمد و رفت‌ها و گرفتن وقت قبلي آن هم براي تماشاي لباس و كيف و كفش را هم مي‌توان به پاي «كلاس» گذاشتن‌هاي معمول شركت‌هاي شمال شهر گذاشت كه از وقتي شنيده‌اند پزشك‌ها از چنين روشي نتيجه گرفته‌اند حالا بدشان نمي‌آيد داستان منشي‌هايي كه آقا يا خانم دكترشان تا شش ماه آينده وقت ندارد را در زمينهء پوشاك هم تجربه كنند اما با نزديك شدن به اجسام و يا احتمالاً پرسيدن از قيت چند قلم از اين اجناس علت اين سياست محافظه‌كارانه بيش‌تر خودش را نشان مي‌هد. اولين مورد سوال كفشي با مارك  گوچي است. آقاي راهنما سري به برچسب قيمت آن مي‌زند «320 يورو يعني يك چيزي حدود 350 يا 360 هزار تومان اما جنس‌اش فوق‌العاده است
  به گمان اين‌كه اتفاقات عجيبي در بازار يورو به وجود آمده از خير آن مي‌گذريم و سراغ يك كفش مردانه مي‌رويم. باز هم همان آقا لبخند مي‌زند و به حسن انتخاب ما تبريك مي‌گويد:«قيمتش چيزي در حدود يك‌هزار و 500 يوروست.» تا بخواهيم ماشين‌حساب ذهني را براي تبديل رقم به كار بيندازيم خودش جمله‌اش را تكميل مي‌كند» يك ميليون و 700 هزار تومان.كار ايتالياست. آخرين مدل است و در سالن‌هاي مد هم به نمايش درآمد
  آن‌ طرف‌تر دختر و پسر جواني مشغول چانه‌زني بر سر يك پالتو زنانه هستند.دختر اصرار دارد كه دوست ندارد پسر را به زحمت و خرج بيندازد اما پسر هم با سماجت از او مي‌خواهد كه تعارف را كنار بگذارد و اگر پالتو را پسنديده، بگويد. مكالمه‌ها جالب است.«عزيزم. حالا كه زمستون داره تموم مي‌شه باشد براي سال بعد»
  «نه، اصلاً ،هنوز دو ماه مونده. امسال جاي خودش سال بعد هم جاي خودش»
  «آخه...»
  «آخه بي‌آخه. اين‌هم كه قيمتش مناسبه
  «روش نوشته چه‌قدر؟»
  «فكر كنم يك ميليون و هشتصد هزار تا...»
  با تعجب و حيرت پالتويي كه قيمتش از نظر آن‌ها مناسب تشخيص داده شده و يك ميليون و هشتصد هزار تومان قيمت دارد را برانداز مي‌كنم اما غير از من يكي ديگر از راهنماهاي شيك‌پوش فروشگاه هم اين مكالمه را شنيده.او هم براي رفع سوءتفاهم خودش را وسط مي‌اندازد:«ببخشيد من جسارتاً يك توضيح بدهم قيمت اين كار 18 ميليون تومان است نه يك ميليون و هشتصد، البته قابل شما را ندارد..)!(»
  پسر باز هم خودش را از تنگ و تا نمي‌انداز و اصرار دارد كه پولش براي او اهميتي ندارد اما اين‌بار زودتر در برابر تعارفات دخترك تسليم مي‌شود و پالتو 18 ميليون توماني به مكان اوليه‌اش روي يكي از قفسه‌ها برمي‌گردد. كنجكاوي ديوانه كننده در مورد اين پالتو كه حداقل در ظاهر از  سيستم خنك كننده يا گرم‌كننده برخوردار نيست نه ايربگ دارد و نه هوش مصنوعي كه با اين قيمت نجومي مسير را به صاحبش نشان دهد، باعث شد در مورد آن سوال كنم;«يكي از جديدترين كارهايي است كه در اروپا مد شده، تمامش پوست طبيعي است و با ضمانتنامه فروخته مي‌شود.
  راهنما كه متوجه علاقه و كنجكاوي من شده و احتمالاً به اين دليل كه قدرت و توانايي كلام خود را براي جلب مشتري و دادن اطلاعات به آن به رخ مديران فروشگاه بكشد ناخودآگاه باب گفت‌وگو را بازمي‌كند و هر چه كه لازم است در مورد اين مركز فروش كه به گفتهء خود آن‌ها در تهران يا حتي ايران كم‌نظير يا حتي بي‌نظير است روي دايره مي‌ريزد.جواب او در مورد اين‌كه چرا اين فروشگاه در تبليغاتش به هيچ آدرسي اشاره نمي‌كند و يا حتي تابلويي مقابل درب آن نصب نشده تا مشتريان گذري را جلب كند جواب قانع كننده‌اي است: «ما در جامعه‌اي زندگي مي‌كنيم كه هنوز پذيرش و هضم برخي از ارقام و قيمت‌هاي اجناس ما در آن ممكن نيست. ما دنبال مشتري‌هاي خاص هستيم كه آن‌ها را هم داريم.» با تعجب مي‌پرسم كه آيا كسي هست كه 18 ميليون تومان بابت يك پالتو بپردازد: «بله اگر نبود كه ما اين‌ها را نمي‌آورديم. ما اين‌جا كت و شلوار با مارك ميليونري داريم كه زماني شاه ايران فقط از اين مارك لباس مي‌پوشيد اما حالا ما براي چند تا از مشتري‌هايمان از اين كت و شلوار و پالتوها سفارش مي‌دهيم تا برايمان بفرستند
  آن‌ها حتي براي نحوهء عرضهء اجناس كه در سالني كوچك انجام مي‌شود هم دليل دارند: «اين‌جا شايد يك هزارم از اجناس ما در معرض ديد قرار دارند. نحوهء كار ما با مشتري‌ها به اين شكل است كه شما هر سبكي از كفش يا لباس را كه بخواهيد ما شما را به يكي از طبقات زيرين مي‌بريم و آن‌جا انواع مدل‌ها را به شما عرضه مي‌كنيم. مثلاً من همين امروز يك مشتري براي كفش داشتم و چون ما دو طبقه كلاً كفش داريم كار ما از ساعت چهار بعدازظهر شروع شد و بالاخره ساعت هشت شب ايشان يكي از كفش‌هاي ما را پسنديد و خريد
  از قرار معلوم و برخلاف تصور ما اين تعداد مشتري‌ها كم هم نيستند، كساني كه براي يك دست كت و شلوار از 700 هزار تومان تا پنج ميليون تومان هزينه مي‌كنند.كفش يك و نيم ميليوني مي‌پوشند و سنجاق كروات را با دكمهء سر آستين كت ست مي‌كنند، چكمهء سه ميليوني سفارش مي‌دهند، آدرس و شمارهء تلفن خود را به اين فروشگاه داده‌اند تا در صورت رويت هرگونه مد جديد هرچه سريع‌تر و قبل از ديگر رقبا آن‌ها را در جريان بگذارند تا براي مهماني‌هاي آخر هفته بيش‌تر بتوانند فخرفروشي كنند.
   اين فروشگاه در شمال شهر تهران مدعي است كه پوشاكي به تن شما مي‌كند كه فقط مردان و زنان سرشناس دنيا مثل هنرپيشه‌ها يا ستاره‌هاي فوتبال مي‌پوشند. لباس‌هايي كه زماني شاه ايران به تن مي‌كرده است و حالا افراد زيادي در همين تهران در صف خريد آن هستند
  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 15 فروردین1386 | موضوع: آموزشی
  نگاهی به دنیای زیرزمینی رپ فارسی(گزارشی از هفته نامه «همشهری جوان») 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  نگاهی به دنیای زیرزمینی رپ فارسی


  گزارشی از هفته نامه «همشهری جوان»

   

   پشت دیوار كیه؟Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

  موسیقی سنتی ما امسال هم عقب نشینی داشت. نغمه های آن ضعیف تر شد و سبك های غربی باز هم جلوتر آمدند. در این میان، گروه های غیررسمی رپ، مخاطبان كم سن و سالشان را هدف قرار داده اند...

  (عکس ها: زهره صدری نژاد)

   

  مجید رئوفی/اشكان شعبان پور- شاید شما اصلا اهل موسیقی رپ نباشید. شاید آن را اصلا موسیقی ندانید. ولی چه بخواهید، چه نخواهید موسیقی رپ بین نوجوانان ایرانی، طرفدارانی دارد. ما جدا از حاشیه های نسبتا زیاد بچه های اهل رپ كه خیلی از شما با آن آشنا هستید سعی كرده ایم بخشی از این واقعیت اجتماعی را بررسی كنیم. درست است كه ساختن آهنگ های رپ و هیپ هاپ، چندان به آشنایی با تئوری های موسیقی نیازی ندارد، اما نوشتن متن ترانه های این سبك موسیقی، كار ساده ای نیست و گروه هایی توانسته اند در این نوع موسیقی مطرح شوند كه كلام و موزیك مناسبی برای ترانه هایشان انتخاب كنند.

  در این نوشته، مرور بسیار كوتاه و گذرایی داریم بر گروه های رپ ایرانی كه عموما از طریق اینترنت، كارهایشان را به گوش مخاطبان نوجوانشان می رسانند. شما در مورد رپ و موسیقی آن اگر بدانید و تصمیم بگیرید، بهتر است از هر حالت دیگری كه می شود فكرش را كرد!

   

   ***

  اولین جرقه های موسیقی رپ مثل بسیاری از ژانرهای دیگر، از دل فقر و تبعیض به وجود آمد؛ از تضاد، از اختلاف طبقه اجتماعی و از تفاوت رنگ. اولین نمایش را هم سیاهان گروه Sugar hill gang اجرا كردند. آهنگ آن ها در سال 1979 منتشر شد و در فهرست تابلو چهل آهنگ پرفروش سال در ایالات متحده قرار گرفت. رپ متولد شده بود، به عنوان یك سبك جدید. وقتی آهنگ Message به عنوان پیام سیاهان فقیر منتشر شد و سر و صدای زیادی به پا كرد، همه چیز وارد فضای جدیدی شد. آمریكایی ها از نژاد آفریقایی و لاتین ها، زبان آسان و خوبی برای گفتن پیام هایشان یافته بودند. این یك اعتراض آمریكایی بود به نژادپرستی و مشكلات اجتماعی آمریكا. رپ در واقع، موسیقی عجیب و غریبی نبود، یك جور ریتمیك حرف زدن بود، آن هم با زبان خیابانی؛ همان زبانی كه بین جوانان هر كشوری متولد می شود و پس از چندی فراموش می شود. رپ را CNN سیاهان می نامیدند. آن ها اوضاع و احوال خود را به زبان موسیقی به گوش یكدیگر و البته سفیدها می رساندند. سال های 85 تا 93، سال های طلایی رپ و هیپ هاپ بود. نطفه رپ اما، پیش از آن ها شكل گرفته بود؛ وقتی جیمز براون مشهور و محبوب، ترانه Payback را در سال 1974 منتشر كرد. زبان شورش و اعتراض سیاهان، به راه افتاده بود و هیچ كس جلودارشان نبود. آن ها آمده بودند تا تمام فریادهای یك عصر را با سلاح موسیقی بر سر سفیدها بریزند.

   

   ***

  می گویند آهنگ «یك یاری دارم» از بدیع زاده، اولین آهنگ رپ فارسی است. می گویند هیپ هاپ، همان بحر طویل ادبیات فارسی است. یعنی ما می توانیم به سبك بعضی ها كه سر منشأ هر چیز را در ایران می بینند، رپ و هیپ هاپ را هم به نام خود مصادره كنیم! از این تاریخ نگاری ها كه بگذریم، رپ، در واقع یك موسیقی بسیار ساده و عامیانه است، شعری كه روی یك بخش كوتاه و تكرارشونده موسیقایی قرار می گیرد و بدون اوج و فرود آن چنانی، به طور ممتد و متوالی خوانده می شود. دلیل این كه هر كسی، سراغ موسیقی رپ می رود، همین سادگی بیش از حد آن است كه چندان نیازی به نت دانستن یا آشنایی با علم موسیقی ندارد. به صدای آن چنانی هم نیازی نیست. صدا هرچه نخراشیده تر باشد، بیشتر در خدمت موسیقی رپ قرار می گیرد. پس رپ برای محبوب شدن به چه احتیاج دارد؟ به یك كلام تأثیرگذار.

  رپ خوان ها و علاقه مندان رپ، به كلام مورد استفاده در آهنگ هایشان «تكست» می گویند. اصلا علامت مشخصه هر رپ خوانی، همین تكست است؛ تكستی كه حتما باید قافیه داشته باشد و بتوان آن را به حالت ریتمیك خواند. هرچه مصرع ها كوتاه تر باشند، رپ خوان راحت تر می تواند بالا و پایین های آهنگ را رعایت كند. در این یك ساله كه رپ فارسی بین نوجوانان ایرانی شایع شده، بعضی از قدیمی ترها تكست می سازند و آن ها را به دیگر عاشقان شهرت و محبوبیت می فروشند؛ یك تجارت در دنیایی كه فلسفه اش در ابتدا، اعتراضات اجتماعی بود و بس! اما حالا هركس به هركسی كه بخواهد در قالب این سبك اعتراض می كند، گاهی هم مثل بازار داغ امروز ما ناسزا می گویند و بددهنی می كنند.

  به آهنگ های رپ، «بیت» می گویند. در واقع آهنگ های رپ، یك بیت اصلی هستند كه مدام تكرار می شوند. اغلب رپ خوان های ایرانی، از آن جا كه خیلی بااستعدادند(!)، از بیت های دزدی استفاده می كنند. بیچاره امینم و توپاك، بیت می سازند و جانشینان خلف آن ها در ایران، به سبك خوانندگان لس آنجلس، روی آن كلام فارسی می گذارند و نسخه فارسی آهنگ های معروف را با كلام سطحی خود ارائه می كنند. بیت سازی این روزها اما ساده تر از همیشه است. با یك نرم  افزار كامپیوتری - معمولا ejayhiphop- می توان بیت ساخت و به خورد خلق الله داد. در این نرم افزار، علاوه بر چند بیت آماده، سمپل های مختلفی وجود دارد كه بیت ساز می تواند با كنار هم قرار دادن آن ها، آهنگ جدیدی بسازد. از تجارت تكستی گفتیم، باید به تجارت بیتی هم اشاره كنیم. علاوه بر بیت سازان حرفه ای، چند سایت رپ زیرزمینی، بیت های آماده را به مزایده می گذارند تا با سركیسه كردن مشتریان عشق خوانندگی، پولی به جیب بزنند.

   

   ***

  اولین رپ های فارسی را یك گروه ایرانی ساكن آلمان تولید كردند. آن ها مسائل اجتماعی را در قالب موسیقی رپ و هیپ هاپ مطرح می كردند. آن ها بعدا به لس آنجلس مهاجرت كردند و درباره بیكاری، طلاق، خواننده شدن و خیلی چیزهای دیگر ترانه ساختند و خواندند. البته مسائلی كه آن ها مطرح می كردند، چندان مسأله داخل كشور نبودند و یا اگر بودند، خیلی سردستی و سطحی به آن ها پرداخته می شد.

  چند سال بعد از آن ها، آهنگ هایی به شكل رپ از تلویزیون پخش شد؛ در برنامه ای به نام «اكسیژن» كه مجری اش «شهاب حسینی» بود. انگار این سبك موسیقی، یك جورهایی رسمی شده بود.

  یک سال پیش «رضا عطاران» هم در تیتراژ مجموعه متهم گریخت به خوبی از موسیقی رپ استفاده كرد. همان ترانه ای كه این طور شروع می شد: «شهر ما آسمون آبی داره...» و بعدش هم «امیرحسین مدرس» آواز را سر می داد. این یكی از اولین موارد استفاده از موسیقی رپ در یك رسانه رسمی مثل تلویزیون بود.

  اما پیش از آن، آلبومی به نام «اسكناس» از «شاهكار بینش پژوه» منتشر شد؛ آلبومی با آهنگ سازی «بهروز صفاریان» كه با استقبال نسبتا خوبی هم مواجه شد؛ آلبومی كه این روزها از طرف رپ خوان های جوان، بدجوری مورد انتقاد و حتی استهزا قرار گرفته. رپ خوان های جدید، آلبوم شاهكار را شعاری، بی اثر و معمولی معرفی می كنند اما در همین اثنا، چند نوجوان و جوان با استفاده از انتشار آهنگ هایشان از طریق اینترنت، موفق شدند برای خود نامی دست و پا كنند. آن ها از نام اصلی خود استفاده نكردند و هر یك برای خود لقبی در نظر گرفتند؛ القابی كه در برخی موارد مسخره و بی معنا است. انگار این روزها اسم است كه تعیین می كند نوجوانان تسخیر شده در رپ، محو آهنگ های چه كسی شوند. انتخاب اسمی مثل «فرعون» واقعا عجیب و به واقع زشت است!

   

   ***

  یكی از اولین كسانی كه موفق شد با خواندن روی آهنگ های غربی مطرح شود، «هیچ كس» بود. نام او این روزها هم با ارائه آلبوم جدیدش، بیشتر بر سر زبان ها افتاده است. او از پنج- شش سال پیش، كارش را آغاز كرد و به بازخوانی آهنگ های انگلیسی پرداخت. اما چون این كارش هم سخت بود و هم با استقبال چندانی مواجه نشد، به سراغ متون فارسی رفت. او سعی كرد با تكیه بر اوضاع و احوال نوجوانان و جوانان و با تكیه بر خیابانی بودنش، شعرهای متفاوتی بگوید و برای خودش وجهه اجتماعی خوانی هم بسازد. اما خب، كلام شعارزده و گاهی دور از واقعیت او، فقط به مذاق یك عده خاص آن هم از جنس خیلی پولدار یا خیلی پولدارنمای بالای شهری تهرانی خوش می آمد و آدم های جدی را جذب نمی كرد. هرچه می گذشت هیچ كس سعی می كرد آهنگ های بهتر و شعرهای واقعی تری بسازد و البته مؤدب تر هم می شد. او در آلبوم آخرش سعی كرد با تلفیق سازهای ایرانی و موسیقی رپ، آهنگ های متفاوت تری بسازد و از كلام نسبتا پخته تری هم استفاده كند. نام واقعی هیچ كس، «سروش لشكری» است. او بیست و یك ساله و ساكن ونك است.

  گروه «زد بازی» هم یكی دیگر از گروه های مطرح موسیقی رپ است. آن ها كارهای ابتدایی شان را در تهران ضبط می كردند، اما بعدا به لندن كوچ كردند. در «ویكی پدیا» و ذیل رپ خاورمیانه، به محبوبیت آن ها بین نوجوانان ایرانی اشاره شده. تا به حال هشت میلیون آهنگ آن ها دانلود شده و این برای خودش ركوردی است.

  اغلب آهنگ های زدبازی به بحث و جدل ها و كری خواندن های رایج در موسیقی رپ اختصاص دارد. و كمتر از مسایل مهم جوانان در آن حرفی به میان می آید. تكست های آن ها معمولا ضعیف است و هر وقت قافیه تنگ آید، زدبازی هم به جفنگ می آید!

  Emziper هم یكی دیگر از رپ خوان های مشهور دنیای رپ فارسی است. او چندان پركار نیست و از موضوعات اجتماعی مبتلا به جوانان ایرانی از قبیل كنكور، فاصله طبقاتی و خیانت، سخن می گوید. كار ویژة Emziper، ترجمة جمله به جمله آهنگ lose your self از امینم به فارسی و خواندن روی همان آهنگ است.

  در واقع هیچ كس، زدبازی و امزیپر، باعث شهرت رپ در میان نوجوانان شدند و همین مسأله، باعث افزایش قارچ گونه رپ خوان های ناآگاه به وضعیت و ویژگی های موسیقی رپ شد. اغلب این عشق رپ ها، یك بیت از آهنگ های امینم، cent 50 و یا D12 را انتخاب می كردند و با استفاده از كامپیوترهای خانگی، صدایشان را ضبط و با آهنگ میكس می كردند. پس از مدتی اما، استودیویی با نام عجیب «كرگدن» به پاتوق رپ خوان های جوان تبدیل شد. حالا آن ها می توانستند با اجاره ساعتی استودیو از امكانات آن استفاده كنند و آهنگ هایشان را با كیفیت بهتری ضبط كنند. پول اجاره هم كه معمولا از جیب مبارك پدر خانواده تأمین می شد. بخشی از این دوستان به خانواده هایی با درآمدهای بالا تعلق دارند كه برای رفاه فرزندشان هركاری می كنند، حالا اگر نمی توان در یك دانشگاه معتبر جایی پیدا كرد، می توان پول هنگفتی را خرج خوانندگی فرزند كرد! بعضی دیگر، هم علاقه دارند و هم مایلند كه عقب نیفتند، در نتیجه هرطور شده هزینه كار را تأمین می كنند.

  در میان رپ خوان های نوجوان، بعضی ها اما از شم اقتصادی خوبی هم بهره مندند. یكی از تاجر مسلكان رپ، «شاهین.ف»  است كه استودیوی شخصی دارد. پدرش بسیار متمول است و او به همین دلیل توانسته سرمایه تجهیز یك استودیوی شخصی را فراهم كند. اما با اجاره دادن آن به رپ خوان های جوان، موفق شده سود سرشاری به جیب بزند. صدای خود شاهین ف، بسیار ضعیف است، اما او با استفاده از افكت های بسیار قوی توانسته در میان رپ خوان ها برای خود جایی دست و پا كند.Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN

   

   ***

  رپ خوان ها ابتدا به دو گروه تقسیم  شدند: 021 و 051. اعضای اصلی 021؛ هیچ كس، پیشرو، امیرتتلو و... بودند كه شعارشان هم این بود: «تهران برای همیشه». رپ خوان های 021 سعی می كنند تكست های بی ادبانه نخوانند. آن ها از فحاشی های رایج دوری می كنند و سعی می كنند مخالف فرهنگ عمومی جامعه قدم برندارند.

  اما گروه 051 كه نام های عجیبی همچون: ابلیس، تهی و نرگال را در صدر خود می بیند، هیچ ابایی از بد و بیراه گفتن ندارند و عشق اول و آخرشان، كل كل كردن با دیگر رپ خوان هاست. مقدار زیادی از این كل كل ها، دلمشغولی های خواننده ها است و برای بخش وسیعی از مخاطب ها مسأله نیست. این تقسیم بندی بعداً با پیوستن بعضی از اعضای 051 به ۰۲۱ عملاً از بین رفت. اما در میان 021 ی ها چهره های جدیدی رو شدند. این اتفاقات را باید به حساب حس شهرت طلبی جوانی هم گذاشت. مخفی بودن، متفاوت بودن و... حالا اگر با فرهنگ ما هم رابطه ای ندارد؛ برای بعضی مهم نیست. مهم این است كه هر طور شده، باشند و مطرح باشند، ولو اینكه خیلی ایرانی نباشند!

   

   بقیه

  «رضا پیشرو» ابتدا نامش را 3PAC گذاشته بود؛ او به خاطر علاقه بیش از حد به 2PAC، خواننده رپ معروف، این نام را برای خود برگزیده بود. اما پس از گذراندن یك دوره متفاوت، نامش را تغییر داد. «امیرتتلو» یا «امیرحسین مقصودلو» هم بیست و چهار ساله است. او ابتدا به سراغ موسیقی پاپ رفت، اما از آن جا كه شانس موفقیتش را در پاپ بسیار كم می دید، به سمت R&B گرایش پیدا كرد!

  «بابك تیغه» یكی از كشفیات هیچ كس به حساب می آید. او كه در ابتدا آهنگ های خود را هیچ جا منتشر نمی كرد، پس از آشنایی با هیچ كس و حمایت های او همچنین تكست های قوی اش، اكنون در میان رپ دوستان از جایگاه قابل قبولی برخوردار است. بابك در یكی از جدیدترین كارهای خود، شعری از مولانا را به سبك رپ درآورد كه در نوع خود كاری نو و جذاب به نظر می رسد. او ساكن خانی آباد است و این نكته را در همه آهنگ هایش یادآوری می كند. تیغه در حال حاضر، مشغول جمع آوری آلبوم جدیدش و تصویربرداری كلیپ اش است. شایعه شده كه كلیپ او قرار است در شبكه های مشهور خارجی پخش شود، البته معلوم است که: همه اولش همین را می گویند!

  «بهزاد فاشیست» (که اخیراً به «محکوم» تغییر شهرت داده) و «علی السید» بچه های تهرانپارس هستند. السید 16 ساله، که از چهار سال پیش شروع به کار کرده، از نظر سن و سال رکورددار رپ خوان ها است. محکوم صدای شاخصی دارد و السید هم از آینده دارهای رپ فارسی معرفی می شود. این دو اخیراً با هم کاری جالب به نام «مادر» خوانده و به تمام مادران دنیا تقدیم کرده اند. اولین کلیپ های هر دو هم به زودی زود از شبکه های ماهواره ای پخش خواهد شد، بهزاد که کار ساخت کلیپ اش را شروع کرده ولی برای تماشای علی السید باید تا آنور سال صبر کنید!

  «سینا نرگال» (Nergal) هم پسر 18ساله ای كه بسیاری او را با استعدادترین رپر می دانند كه از پانزده سالگی رپ را آغاز كرد.

  یكی دیگر از خواننده های رپ فارسی «یاس» است. «یاسر» كه نام هنری یاس را برگزیده است، پس از فیلم خصوصی بازیگر سریال نرگس به شهرت رسید. او با قطعه «سی دی روبشكن» موفق شد احساسات بسیاری از شنوندگان را تحریك كند. بعد از انتشار این آهنگ، نام یاس سر زبان ها افتاد. یاس بیست و پنج ساله از شش سال پیش، رپ خوانی را آغاز كرد. او سه روز پس از زلزله بم قطعه «بم» را ضبط كرد كه تكستی كاملا احساسی و تأثیرگذار داشت. او در این آهنگ به تصویرسازی حادثه بم پرداخت.

  این به موقع آهنگ دادن ها، نشان می دهد كه او شمی قوی دارد و می داند كی باید آهنگی را بسازد و آن را منتشر كند تا نامش را مطرح كند. یاس، رپ خوانی است كه تلاشی جدی برای دریافت مجوز نشان داده. او با همكاری شركت «باربد» تلاش می كند تا آلبومش را به صورت مجاز منتشر كند ولی تا این لحظه درخواستش در وزارت ارشاد، بی جواب مانده است. ویژگی مهم تكست های یاس، خاصیت انتقادی اوست. او با لحنی نیش دار و گاهی آزاردهنده، خصوصیات بد مردم را از قبیل مرده پرستی، اعتیاد، بی غیرتی و... هدف قرار می دهد كه همواره باعث رنجش عده ای می شود. یاس معمولاً در بخش انتهایی تكست هایش از امید می گوید؛ از این كه می توان دوباره ساخت و دوباره اندیشید. بدون شك، او مجازترین رپر ایرانی است.

   

   حاشیه های رپ

  رپ در كشور ما مانند بقیه پدیده های اجتماعی نوظهور، حواشی ای فراتر از متن دارد. بسیاری از تازه واردهای این سبك، فقط ظواهر رپ مانند لباس و كل كل بازی ها و جنگ های خیابانی را آموخته اند و به مسائل مهم تری چون جنبه انتقادی و اصلاح گرایانه آن، توجه نمی كنند. اگر در غرب بعضی سعی كرده اند با این نوع رفتار و موسیقی، مدلی از اعتراض را به نمایش بگذارند، ما با یك رفتار غیرعقلایی و غیرایرانی به تقلید از بدترین ظواهر زندگی یك عده غیرهم وطن دست زده ایم. رپ خوان ها معمولاً لباس های گشاد می پوشند. شلوار گشاد با جیب های فراوان، یك ركابی بسكتبال كه بر روی تی شرتی ساده پوشیده می شود و كلاهی كه یا تا آخرین حد پایین آمده و یا كج قرار گرفته است.

  گردنبندی بزرگ كه حتی ممكن است گردنشان را خم كند، از دیگر زلم زیمبوهای آویزان به آن هاست! رپرها معمولا در راه رفتن هم سر و دستشان را تكان می دهند و زیر لب شعرهایی را زمزمه می كنند. شما شاید در خیابان افرادی را دیده باشید كه كلاه خاصی بر سر دارند و با رفتارشان جماعتی را به خود مشغول كرده اند. یكی می خندد، یكی تعجب می كند و بعضی ها سر تكان می دهند. این ها همان دوستانی هستند كه راه رفتن خودشان را فراموش كرده اند.

  این تیپ از رپ خوان ها در حال افزایش اند، با فرهنگی آمریكایی كه هیچ سنخیتی با زندگی ما ندارد. آن ها برای جلب توجه و نشان دادن رپ خوان بودنشان معمولا در حال درگیری اند. برای هر حادثه كوچكی دعوا به راه می اندازند و قمه(!) های آماده را از غلاف بیرون می كشند. متأسفانه تعداد زیادی از رپرهای مشهور پرشین رپ، به انواع و اقسام مواد روان گردان و اعتیادآور وابسته اند و با افتخار از این مواد در تكست ها سخن می گویند. اما در این میان هنوز رپرهای پاكی پیدا می شوند كه مجدانه برای رسیدن به استانداردهای دریافت مجوز، تلاش می كنند. آن ها موجب شده اند كه سیما نیز در برخی برنامه هایش، حداقل برای تفنن از آهنگ های رپ استفاده كند. همان طور كه در سریال متهم گریخت آهنگی با صدای «رضا عطاران» را در این سبك شنیدیم. در جشنواره امسال نیز تیتراژ پایانی فیلم «خط ممتد» به كارگردانی «مانی تارخ» شعری رپ و با مضمون اجتماعی بود.

   

  شركت های زیرزمینی: به تازگی دو شركت كه توسط رپرهای جوان اداره می شوند، تصمیم به پخش و فروش زیرزمینی آلبوم های رپ گرفته اند. شركت «دیوار» یكی از آن هاست. این شركت، رادیوی اینترنتی ای با همین نام را هر هفته برای دانلود در سایتش قرار می دهد.

  این شركت، علاوه بر مصاحبه با رپرها، در انجمن هایی به آموزش تكست نویسی و بیت سازی نیز مشغول است و كارشناسان آن به تحلیل موسیقی های منتشره و امتیازدهی به آنان می پردازند.

   

  Show IN ©WwW.KhOrZoU.BLOgfA.CoM™ By EHsAN به نقل از هفته نامه «همشهری جوان»، شماره 110

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 1 فروردین1386 | موضوع: آموزشی
  رنگ متولدین مخصوص هر ماه 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  متولدین فروردین : سرخ
  رنگ سرخ سبب شده تا متولدین فروردین به دفعات عصبانی شوند ولی به محض آن که شراره های خشم خاموش شد به سرعت تبدیل به آدم هایی شاد و بانشاط می شوند. متولدین فروردین افرادی آرمانگرا ٬ مصمم و با اراده هستند و از احساسات گرایی خوششان نمی آید . هیچ کس نمی تواند مثل آنها قاطع و خشن باشد ولی در این حال کمتر کسی معصومیت و عاطفه آنها را دارد . آنها هرگز تحمل شکست را ندارند وبه گونه ای افراطی راجع به نتیجه نهایی هر چیز ٬ از عشق گرفته تا مسابقه فوتبال ٬ بسیار خوشبین هستند.آنها جنگجویان خوبی هستند و با مغز خود خیلی ماهرانه می جنگند. مخالفت دیگران و موانع و مشکلات برای آنها سرگرمی و مایه نشاط است و از آن لذت می برند . آنها هیچگاه منتظر موفقیت نمی نشینند بلکه با شتاب به سوی آن مید روند و به همین علت کمتر به دیگران وابسته اند.

  متولدین اردیبهشت: صورتی
  متولدین اردیبهشت خیلی به ندرت نگران می شود .هنگامی که کارها مطابق خواست او انجام نمی گیرد٬ اخم می کند اما عصبانی نمی شود ! خویشتن داری و صبر از صفات ذاتی رنگ درونی اوست و به مدد همین خصوصیات کارای خود را خیلی راحت انجام می دهد و چیزی نمی تئاند مانع او شود . وفاداری و صداقت نسبت به خانواده و دوستان از صفات بارز اوست .همچنین به شجاعت و دلاوری او باید مدال طلا داد چرا که هیچکس مثل او نمی تواند این همه از خود مقاومت نشان دهد. ممکن است سمج و لجوج باشد ولی بردباری او مثال زدنی است.

  متولدین خرداد : نقره ای
  رنگ درونی متولدین خرداد آنها را به افرادی دلسوز ٬ مهربان ٬ خونگرم و صادق تبدیل ساخته که حرکاتی سریع تر از بقیه ولی دلپذیر دارند. متولدین خرداد از کارهای یکنواخت و تکراری بدشان می آید و به همین علت کارهای روزانه باعث می شود که فکر کنند همچون پرنده ای در قفس اسیر شده اند. این افراد ذاتا بی قرار هستند و همواره در پی هیجان و تغییر و تنوع هستند و اگر در یک جا ثابت بمانند افسرده می شوند. آنها با مهارت های ذاتی خویش چنان در ذهن مخاطب طوفان به راه می اندازند که هیچ کس متوجه تغییر مسیر ذهن نمی شود و اینگونه است که می توانند به اسکیموها یخ بفروشند و به افراد بدبین رویا !

  متولدین تیر : خاکستری
  تیرگی رنگ درونی متولد تیر سبب می شود که گاهی اوقات بداخلاق شود. چنانچه از کسی ساعت را پرسیدید و با اخم جواب داد ٬ یا در سر میز غذا از کسی نمکدان خواستید و با عصبانیت به شما پرخاش کرد احتمالا او یک متولد تیر است که دوباره دچار بدخلقی شده و از زمین و زمان بیزار است . در این حالت فکر نکنید که از دست شما عصبانی است بلکه او از دنیا ناامید شده است . این حالت او موقتی و گذراست و فورا به همان آدم دلنشین همیشگی تبدیل می شود . متولد تیر همچنین قوه تخیل پرقدرت خود را به خوبی تحت کنترل دارد و تمام حالات درونی خود و دیگران را فورا دریافت کرده و در حافظه قوی خود ثبت می کند.

  متولدین مرداد: طلایی
  رنگ درونی متولدین مرداد غروری شاهانه به او بخشیده به طوری که همیشه می تواند میزبان باشکوهی باشد . اوبه سختی می تواند حس برتری جویی خود بردیگران کنترل کند و همواره رفتاری فخر فروشانه دارد او برعکس متولدین فرودین که اغلب سعی می کند از یک چاه خشک آب بیرون بکشد٬ انرژی خود را بیهوده تلف نمی کند و از همین رو یک سازمان دهند خوب است و به راحتی می تواند وظایف و اعمال خود را سامان دهد . هر گاه که از خودنمایی دست می کشد دستوراتی که صادر می کند بسیار موثر هستند .

  متولدین شهریور : نارنجی
  نخستین موضوعی که در مورد متولدین شهریور جلب توجه می کند آن است که وی طوری رفتار می کند که انگار مسأله مهمی درذهن خود دارد و او در تلاش است که آن را حل کند . یا گاهی اوقات احساس مبهمی به شما دست می دهد که انگار او از چیزی نگران است . این احتمال واقعاُ وجود دارد زیرا نگرانی برای او کاملاً طبیعی است و لبخند دلپذیر او همیشه مشکلات بزرگ او را مخفی می کند . این انسان کمال گرا را نمی توانید در محافل اجتماعی پیدا کنید . احتمال اینکه تا دیروقت شب در محیط کار او را بیابید بسیار بیشتر از آن است که در میهمانی او را ببینید !

  متولدین مهر : آبی
  رنگ آبی آسمانی فطرتی هنری به او بخشیده که از نور و موسیقی ملایم به شدت لذت می برد . تأثیر آرامش و هماهنگی بر سلامتی متولد مهر معجزه آساست . هنگامی که در بستر بیماری می افتد قرار گرفتن در محیط عاطفی و خواندن کتاب های دلپذیر تأثیر فوق العاده ای بر سرعت بهبود او خواهد گذاشت . متولد مهر در هنگام گفتگو با دیگران ابتدا تاجایی که می تواند وراجی می کند و بعد مشتاقانه به حرف های طرف مقابل خود گوش می دهد ٬ در دعواهای دیگران همیشه نقش میانجی را بر عهده می گیرد و واضاع را آرام می کند و صلح و صفا برقرار می سازد .

  متولدین آبان : سفید
  چنانچه از یک متولد آبان بپرسید که می تواند به شما کمک کند یا نه ٬ به سادگی می گوید : ((بله )) یا ((نه)) ! بنابراین اگر آدم احساس و زودرنجی هستید از او در هیچ موردی نظر خواهی نکنید زیرا او هر حقیقتی را رک و راست و بی رحمانه بر زبان می راند . درپاسخ هم می گوید که شما پرسیدید و او جواب داد . متولد آبان اصلاً اهل تملق گویی و دروغ بافی نیست یعنی منش خود را بالاتر از آن می داند که دست به چنین کاری بزند . بنابراین اگر شما در موردی تعریف کرد یقین داشته باشید که از صمیم قلب گفته و ارزش آن را بدانید .

  متولدین آذر : بنفش
  متولدین آذر افلب اوقات شاد و خونگرم هستید . ولی هنگامی که از صمیمیت فطری آنها سوء استفاده شود آنگاه از کوره در می روند . عصیان علیه صاحبان قدرت و قوانین و مقررات دست و پاگیر در میان متولدین آذر شایع است . او هرگز از دعوا و در گیری فرار نمی کند و از کسی کمک نمی خواهد . همچنین متولدین آذر هرگز تحمل این را ندارد که کسی آنها را به ناذرستی و عدم صداقت متهم کند . یک اتهام غیر منصفانه و بیجا ممکن است خشم آنها را شعله ور کند ٬ پس در نحوه بیان کلمات با متولدین آذر خوب دقت کنید چرا که آنها اول دست به عمل می زنند و بعد به عواقب آن می اندیشند !

  متولدین دی : قهوه ای
  رنگ قهوه ای ٬ عملگرایی متولد دی را نشان می دهد . او برای حکمرانی اصلاً احتیاج ندارد که به خودنمایی بپردازد و ترجیح می دهد که دیگران جلو باشند و او قدرت پشت صحنه بماند . البته گاهی متولد دی از یاد می برد که بلند پروازی و جاه طلبی خود را مخفی نماید و تا موقعی که رئیس گروه نشود ٬ دست به کار نمی زند . به یاد داشته باشید که متولد دی همیشه به گونه ای رفتار می کند که تصور می کنید که مانند پر نرم و بی آزار است اما در حقیقیت مانند میخ محکم و کوبنده است .

  متولدین بهمن : زرد
  متولدین بهمن ترکیبی از خونسردی ٬ عملگرایی و بی ثباتی هستند و به نظر می رسد که با افراد همدلی دارند و فقط با چند کلمه صحبت می توانند اضطراب آنها را کاهش داده و آرامشان کنند . این توانایی آنها احتمالاً به خاطر سیستم عصبی قوی و پرتوان آنهاست . متولدین بهمن معمولاً در انزوای خواصی فرو می روند و مردم معمولاً به درستی آنها را درک نمی کنند زیرا به خوبی نمی توانند با دنیای خیالی و آرمانی آنها ارتباط برقرار کنند . متولدین بهمن علیرغم آنکه دوستان زیادی در اطراف خود دارند ولی دوستان صمیمی و نزدیک چندانی ندارند .

  متولدین اسفند : سبز
  رنگ بخشنده فطرت آنها سبب شده تا اصولاً عاری از هر نوع حرص و طمع باشند . سرشت دلپذیر ٬ جذاب و در عین حال تنبل متولدین اسفند شما را تحت تأثیر قرار می دهد . او نسبت به همه قید و بندهایی که محدود کننده هستند بی اعتناست به شرط آنکه آزادی خیال پردازی را از او نگیرند و بتواند بنا به خواست خود زندگی کند . او همچنین در مقابل توهین ها ٬ تهمت ها و نظرات دیگران نیز بی تفاوت است ٬ بنابراین خیلی به ندرت ممکن است عکس العمل شدیدی از او ببینید . البته فکر نکنید که کلاً آدمی بی خیال است زمانی که احساساتش جریحه دار شود با زیرکی خاص خود به نیش و کنایه می پردازد و طرف مقابل را مورد ریشخند و استهزاء قرار می دهد

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در سه شنبه 22 اسفند1385 | موضوع: آموزشی
  بازی عاشقانه! 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  ***بازی عاشقانه***

  هر وقت که برای همسرتان کارت پستال می فرستید ، روی پاکت آن تمبر عاشقانه ای بزنید

  *
  با ارزش ترین هدیه ممکن را برایش تهیه کنید

  *
  بهترین جمله ای که معشوقتان برایتان نوشته است را قاب کنید و به دیوار اتاقتان بکوبید

  *
  وقتی همسرتان در خانه مشغول خانه تکانی است ، ناهار آنروز را از رستوران تهیه و برایش به منزل ببرید

  *
  در طول سال برای هم نقشه های عاشقانه ای بکشید

  *
  تمام نامه های معشوقتان را با بوسه ، لاک و مهر کنید

  *
  کمد لباسهایش را با اشعار و جملات عاشقانه تزئین نمائید

  *
  ترانه ای که مضمون آن ، معنای نوع ارتباط شما را بیان می کند

  *
  یک عکس نامزدتان را درون کیفتان بگذارید و با غرور آنرا به اقوام و خانواده تان نشان دهید

  *
  درون تقویم همسرتان روز تولد خودتان و تمامی سالگردها را علامت گذاری نمائید

  *
  تمام اوقات فراغت آخر هفته را با هم سر ببرید

  *
  با کمک هم از فرزندتان عکس بگیرید

  *
  برای برخورداری از زندگی عاشقانه فیلمهای بسیار عاشقانه نگاه کنید

  *
  به هنگام صرف صبحانه بجای اینکه ساکت باشید یا روزنامه بخوانید ، با هم گپ بزنید

  *
  دفترچه ای برای نوشتن خاطرات ملاقاتهایتان درست کنید و پس از پایان هر ملاقات علاوه بر خاطرات آن روز ، اندکی در

  *

  مورد وقایع و احساسات خود درباره نامزدتان در آن صفحه بنویسید

  *
  در مسیر های مشخص با هم پیاده روی های طولانی بروید

  *
  در کنا ر هم نوشیدنی میل کنید

  *
  یک شعر عاشقانه کوتاه بر روی کیک تولدش بنویسید

  *
  برای احساسی تر کردن محیط زندگی ، اتاق خوابتان را با رنگ صورتی یا قرمز تیره رنگ آمیزی نمائید

  *
  این را به خاطر بسپارید که باید خانواده و دوستان همسرتان را دوست داشته باشید یا لااقل آنها را تحمل کنید

  *
  صبحها با یک بوسه به همسرتان صبح بخیر بگوئید

  *
  از باغهای گل برای عشقتان دسته های گل بچینید

  *
  از دوستانتان درباره روشها و روابط عاشقانه شان سؤالاتی بپرسید

  *
  همین امشب شامش را قاشق ، قاشق در دهانش بگذارید

  *
  پس از ازدواج نام شاعرانه ای برایش انتخاب کنید

  *
  هر وقت همسرتان به شما هدیه می دهد ، بلافاصله از آن استفاده کنید و همیشه هم آنرا به کار گیرید

  *

  برای عشقتان حساب بانکی خوبی باز کنید

  *
  تکیه کلام مشترکی با هم داشته باشید

  *
  وقتی به او کیف هدیه می دهید ، درون آنرا از اسکناس نو پُر کنید

  *
  وقتی با نامزدتان تماس تلفنی می گیرید ، بعنوان زمینه سخنتان ترانه مورد علاقه اش را پخش کنید

  *
  همیشه عکسش را همراه داشته باشید

  *
  با اتفاق هم ورزش کنید

  *
  در کنار هم با دیدن منظره سقوط یک شهاب سنگی آرزو کنید ... !

  دوران کودکی همدیگر را بازسازی نمائید و این نکته را باور کنید که از همان دوران کودکی بطور ناخودآگاه به یکدیگر عشق می ورزیدید و باز هم عشق را به

  هم عرضه دارید

  *
  روی آئینه میز توالت پیام عاشقانه کوتاهی بوسیله رژ لب برایش بنویسید .

  هدایای مورد علاقه هم را به یکدیگر هدیه بدهید و در طول روز تمام احساسات عاشقانه تان را برایش ابراز دارید

  *
  پنج جمله ای که می توانید همیشه به عشقتان بگوئید عبارتند از : تو بهترین هستی ، همیشه دوستت خواهم داشت ، عالی ترین

  همسر دنیایی ، خیره کننده و جذابی هستی ، تو تنها عشق حقیقی من هستی

  نیمه شبها را برای قدم زدن انتخاب کنید

  *
  نقاشی کوچکی که در آن احساساتتان را به تصویر کشیده اید ، برایش بکشید

  *
  به هنگام خواب موهابش را نوازش کنید

  *
  و قتی بیمار است ، هر چند سرما خوردگی ساده ای باشد ، حسابی از او پرستاری کنید

  *
  در یک غروب سرد ، ژاکتتان را روی شانه هایش بیاندازید

  *
  در یکی از شبهای گرم تابستان با همدیگر در ایوان منزلتان بخوابید

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 10 اسفند1385 | موضوع: آموزشی
  جن چیست؟ 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  جن چيست؟

  ۱- جن جانوريست داراي شعور و فیزیکي غير ارگانيک که از لحاظ شان وجودي از ديد اديان پايينتر از انسان و بالاتر از حيوان جاي مي گيرد در فرهنگ فارسي به آن ديو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتين demon ياjinn نام گرفته است. جن به معناي چيزي است که پوشيده شده و منظور پوشيده ماندن او از حواس ماست.
  ۲- خصوصيات فيزيکي جن از ديد انسان اعجاب آور است عنصر اصلی وجودي جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک در وجودش مانند بارباپاپا مي تواند به هر شکل و اندازه اي تبديل شود و بسياری از چيزها را در يک آن جا به جا کند همچنين سرعت نقل مکان بسيار بالايي دارد مي تواند مثلا ظرف 5 دقيقه فاصله بین لاهور و تهران را طي کرده و برگرد.
  3- جن ابزار ساز نيست وبه علت خصوصيات فيزيکي منحصر بفرد قادر است در هر مکان و شرايطي زندگي کند وبراي همين به خانه و مسکن نيازي ندارد زيرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نيست جن به وسايل حمل و نقل بي نياز است و از اينجا مي توان فهميد که جن ها داراي صنعت و تکنولوژي نيستند و شهر و کاشانه اي ندارند مکان معمول زندگي آنها کوه وجنگل و دشت است.
  ۴- جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کنداما به مقداري بسيار کمتر از انسان.
  ۵-جن ها مثل انسان جنسيت ونر يا ماده دارندتوليد مثل مي کنند و تشکيل خانواده مي دهند و به صورت جماعت زندگي مي کنند و جامعه ندارند
  ۶- جن نسبت به انسان زياد عمر مي کند حدود 1000 سال به بالا .جن هايي که در سوره ي جن از آنها نام برده شده که وقتي اولين بار آيات قرآن را شنيدند از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب مي شدند احتمالا هنوز زنده اند جن ها مانند انسان داناونادان .فرمانده و فرمانبردار ارباب و بنده کافر و متدين شفيق و شرور دارند.وقتي که مردند از بين میروند و نيازي به قبر و گورستان ندارند.
  ۷- جن داراي عقل است اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفي و خلاقيت هنري .عقل جن به معناي قوه ي ارزيابي امور روزمره يا همان عقل معاش و قوه تشخيص است به اضافه هوشي سرشار اعم از قدرت خواندن فکر و جستجو و يافتن گذشته و آينده.
  ۸- جن ها مانند انسان نامگذاري مي شوند و داراي اسم و رسم و شهرت هستند داراي زبان خاص و قوه تکلم هستند و قادر به فهم زبان آدميان
  ۹- معروف ترين جن ابليس يا همان شيطان نام دارد که وصف حال او را شنيده ايد که چون بسيار در قرب به حق کوشيد به جايگاه فرشته هاي مقرب رسيداما چون حاضر به سجده بر انسان يعني شريک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد!!!
  ۱۰- طبيعت بين جن و انسان فاصله گذارده است اين پرده عبارت است از شان وجودي آنها و هراس طبيعي هر دو از هم .جن طبيعتا انسان را مي بيند اما انسان جز در شرايط خاص قادر به رويت جن نيست.
  ۱۱- جن در شرايطي قادر به تسخير انسان و انسان در شرايطي قادر به تسخير جن است انسان مسخر شده را مجنون يا ديوانه يا ديو زده و جن تسخير شده را موکل مي نامند گويند خود جنيان بر سه قسمند ديو.جن وپري که از لحاظ مکانی مادون فرشته هستند.
  ۱۲- جن مي تواند در مواردي تربيت شده به انسان خدمت کند چنين سنتي در ميان جنگيران ايران و پاکستان وهند وجود دارد اما به طور کل نه بودا نه دالاي لاما نه اوليا الله و نه عرفا و نه پيامبران هيچکدام به مدد خواستن از موجوداتي که مثل انسان خطا و اشتباه و گناه مي کنند توصيه نکرده اند اما همگی وجود آنها را تاييد کرده اند .
  ۱۳- جنيان مانند امواج راديويي و ماهواره اي با ما هستند ظاهر نمي شوند اما حاضرمی شوند و بعضی از انها درخانه ها و بدن شخصيت هاي ضعيف رفت و آمد مي کنند يکی از راه های دور کردن جنهاي مزاحم خواندن و آويختن 4 آيه از قران است که با قل شروع مي شوند و بسياری ادعيه که درکتب مختلف وجود دارند.اماراه دورکردن انسان شرورچيست!؟!.
  ۱۴- جن ها بعضی از ما را به شکل همزاد و غير همزاد دوست دارند و کمکمان مي کنند همينطور جواهرات و اشياي قيمتي ما ازجمله انگشترهايي با نگين سنگ (مخصوصا عقيق)را بسيار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آيات و اوراد حک شده باشند) اگر دوستمان داشته باشندو سخني باماداشته باشند بيشتربه خوابمان مي ايند و دلسوزی خود را اعلام مي کنند خيلي ازآنها خدمتگذار ارواح اوليا هستند و دست ماراگرفته اندو خيلي ها هم به کرداراکثرآدميان اهل شيطنت.بيشتر آنها بي ضررند و مثل ما گرفتار اين دنيا و درگير و دار تقدير خويشند.
  ۱۵- اما آنان که ماوراي طبيعت و موجوداتش را باور ندارند چند دسته اند :کساني که انچه که نمي بینند را باور ندارند اينها معمولا فقط آنتي تزقصه هاي جن وپري مادربزرگ ها هستند که حتي زحمت دانستن کوچک ترين اطلاعاتي جز نقد داستان گرمابه های تاريک وکوتوله هاي پاسمي و عروسي جن ها رابه خودشان نداده اند اين تيپ آدمها از 7 سالگي که مادر بزرگه داستان هاي جن وپري را براي ترساندن و خواب کردنشان تعريف مي کرده هنوز زير لحاف هستند.و يا اينکه هارد ديسک کوچکشان از مسئله پر شده و ديگر تاب و ياراي درک و پذيرش راز را ندارندمثل من چهارتا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا ديده اند.و گروهي که پوچ يا ابسورد هستند کساني که خويش را منکرند چه رسد به ماوراي خويش و گروه آخر کساني که جنها دستشان مي اندازند و در مجالس احضار ارواح در نقش يک روح برايشان شيرين کاري می کنند تا فردا در مدح روح کتاب چاپ کنند و جايزه بگيرند!
  جن براي انسان از انسان خطرناک تر نيست همانطور که انسان براي کوسه از کوسه خطرناک تر است!(در تاريخ بشر حتي يک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالي که فقط در دوره حکومت استالين 35 ميليون روس به قتل رسيدند آمار کشتار جنگ هاي مذهبي صليبي و جنگ هاي جهاني و قومي و قبيله اي پيش کش) در حقيقت هيچ چيز هراس ناک تر و هوس ناک تر انسان نيست که به قول توماس هابز انسان گرگ انسان است.
  ۱۶- در کل و بدون در نظر گرفتن موارد خاص انها به ما کاری ندارند ماهم به آنها کاری نداريم ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و توالت فراريند مثل ما کارما و مکافات دارند و دست آخر اينکه به عقيده من با تمام اين اوصاف تفاوت اساسی با ما ندارند زيرا که : آنها هم رنج می کشند

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در پنجشنبه 10 اسفند1385 | موضوع: آموزشی
  روز والنتاین، روز عشق 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  والنتاین، روز عشق

  اين روزها مردم برگزاري جشن ها و مناسبت هاي خارجي را نشانه تجدد، تمدن و تفاخر مي دانند.
  سفره هفت سين نمي چينند، اما در آراستن درخت كريسمس اهتمام مي ورزند!!!
  جشن شب يلدا كه به بهانه بلند شدن روز، براي شكرگزاري از بركات و نعمات خداوندي برگزار مي شده است را نمي شناسند، اما همراه و همزمان با بيگانگان روز شكرگزاري برپا مي كنند!
  همه چيز را در مورد والنتاين و فلسفه نامگذاريش مي دانند، اما حتي اسم "سپندار مذگان" به گوششان نخورده است.
  چند سالي ست حوالي26 بهمن ماه (14 فوريه) كه مي شود هياهو و هيجان را در خيابان ها مي بينيم. مغازه هاي اجناس كادوئي لوكس و فانتزي غلغله مي شود. همه جا اسم والنتاين به گوش مي خورد. از هر بچه مدرسه اي كه در مورد والنتاين سوال كني مي داند كه "در قرن سوم ميلادي كه مطابق مي شود با اوايل امپراطوري ساساني در ايران، در روم باستان فرمانروايي بوده است بنام كلوديوس دوم. كلوديوس عقايد عجيبي داشته است از جمله اينكه سربازي خوب خواهد جنگيد كه مجرد باشد. از اين رو ازدواج را براي سربازان امپراطوري روم قدغن مي كند.كلوديوس به قدري بي رحم وفرمانش به اندازه اي قاطع بود كه هيچ كس جرات كمك به ازدواج سربازان را نداشت.اما كشيشي به نام والنتيوس(والنتاين)،مخفيانه عقد سربازان رومي را با دختران محبوبشان جاري مي كرد.كلوديوس دوم از اين جريان خبردار مي شود و دستور مي دهد كه والنتاين را به زندان بيندازند. والنتاين در زندان عاشق دختر زندانبان مي شود .سرانجام كشيش به جرم جاري كردن عقد عشاق،با قلبي عاشق اعدام مي شود...بنابراين او را به عنوان فدايي وشهيد راه عشق مي دانند و از آن زمان نهاد و سمبلي مي شود براي عشق!"
  اما كمتر كسي است كه بداند در ايران باستان، نه چون روميان از سه قرن پس از ميلاد، كه از بيست قرن پيش از ميلاد، روزي موسوم به روز عشق بوده است!
  جالب است بدانيد كه اين روز در تقويم جديد ايراني دقيقا مصادف است با 29 بهمن، يعني تنها 3 روز پس از والنتاين فرنگي! اين روز "سپندار مذگان" يا "اسفندار مذگان" نام داشته است. فلسفه بزرگداشتن اين روز به عنوان "روز عشق" به اين صورت بوده است كه در ايران باستان هر ماه را سي روز حساب مي كردند و علاوه بر اينكه ماه ها اسم داشتند، هريك از روزهاي ماه نيز يك نام داشتند. بعنوان مثال روز اول "روز اهورا مزدا"، روز دوم، روز بهمن ( سلامت، انديشه) كه نخستين صفت خداوند است، روز سوم، ارديبهشت يعني "بهترين راستي و پاكي" كه باز از صفات خداوند است، روز چهارم، شهريور يعني "شاهي و فرمانروايي آرماني" كه خاص خداوند است و روز پنجم "سپندار مذ" بوده است. سپندار مذ لقب ملي زمين است. يعني گستراننده، مقدس، فروتن. زمين نماد عشق است چون با فروتني، تواضع و گذشت به همه عشق مي ورزد. زشت و زيبا را به يك چشم مي نگرد و همه را چون مادري در دامان پر مهر خود امان مي دهد. به همين دليل در فرهنگ باستان اسپندار مذگان را بعنوان نماد عشق مي پنداشتند. در هر ماه، يك بار، نام روز و ماه يكي مي شده است كه در همان روز كه نامش با نام ماه مقارن مي شد، جشني ترتيب مي دادند متناسب با نام آن روز و ماه. مثلا شانزدهمين روز هر ماه مهر نام داشت و در ماه مهر، "مهرگان" لقب مي گرفت. همين طور روز پنجم هر ماه سپندار مذ يا اسفندار مذ نام داشت كه در ماه دوازدهم سال كه آن هم اسفندار مذ نام داشت، جشني با همين عنوان مي گرفتند.
  سپندار مذگان جشن زمين و گرامي داشت عشق است كه هر دو در كنار هم معنا پيدا مي كردند. در اين روز زنان به شوهران خود با محبت هديه مي دادند. مردان نيز زنان و دختران را بر تخت شاهي نشانده، به آنها هديه داده و از آنها اطاعت مي كردند.
  ملت ايران از جمله ملت هايي است كه زندگي اش با جشن و شادماني پيوند فراواني داشته است، به مناسبت هاي گوناگون جشن مي گرفتند و با سرور و شادماني روزگار مي گذرانده اند. اين جشن ها نشان دهنده فرهنگ، نحوه زندگي، خلق و خوي، فلسفه حيات و كلا جهان بيني ايرانيان باستان است. از آنجايي كه ما با فرهنگ باستاني خود ناآشناييم شكوه و زيبايي اين فرهنگ با ما بيگانه شده است. نقطه مقابل ملت ما آمريكاييها هستند كه به خود جهان بيني دچار مي باشند. آنها دنيا را تنها از ديدگاه و زاويه خاص خود نگاه مي كنند. مردماني كه چنين ديدگاهي دارند، متوجه نمي شوند كه ملت هاي ديگر شيوه هاي زندگي و فرهنگ هاي متفاوتي دارند. آمريكاييها بشدت قوم پرستند و خود را محور جهان مي دانند. آنها بر اين باورند كه عادات، رسوم و ارزش هاي فرهنگي شان برتر از سايرين است. اين موضوع در بررسي عملكرد آنان بخوبي مشهود است. بعنوان مثال در حالي كه اين روزها مردم كشورهاي مختلف جهان معمولا به سه، چهار زبان مسلط مي باشند، آمريكاييها تقريبا تنها به يك زبان حرف مي زنند. همچنين مصرانه در پي اشاعه دادن جشن ها و سنت هاي خاص فرهنگ خود هستند.
  "اطلاع داشتن از فرهنگ هاي ساير ملل" و "مرعوب شدن در برابر آن فرهنگ ها" دو مقوله كاملا جداست.با مرعوب شدن در برابر فرهنگ و آداب و رسوم ديگران، بي اينكه ريشه در خاك، در فرهنگ و تاريخ ما داشته باشد، اگر هم به جايي برسيم، جايي ست كه ديگران پيش از ما رسيده اند و جا خوش كرده اند!
  براي اينكه ملتي در تفكر عقيم شود، بايد هويت فرهنگي تاريخي را از او گرفت. فرهنگ مهم ترين عامل در حيات، رشد، بالندگي يا نابودي ملت ها است. هويت هر ملتي در تاريخ آن ملت نهاده شده است. اقوامي كه در تاريخ از جايگاه شامخي برخوردارند، كساني هستند كه توانسته اند به شيوه مؤثرتري خود، فرهنگ و اسطوره هاي باستاني خود را معرفي كنند و حيات خود را تا ارتفاع يك افسانه بالا برند. آنچه براي معاصرين و آيندگان حائز اهميت است، عدد افراد يك ملت و تعداد سربازاني كه در جنگ كشته شده اند نيست؛ بلكه ارزشي است كه آن ملت در زرادخانه فرهنگي بشريت دارد.اميدوارم روزي فرا نرسد که آيندگان ما را به کوتاهي متهم کنند .
  بنابراين شايد هنوز دير نشده باشد كه روز عشق را از 26 بهمن به29 بهمن (سپندار مذگان ايرانيان باستان) منتقل كنيم وجشن هاي ملي خودمان رازنده کنيم و به فرهنگ وتمدن خودمان دقيق تر بنگريم.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در شنبه 28 بهمن1385 | موضوع: آموزشی
  وبلاگ‌های یاهو(یاهو 360 درجه) فیلتر شد 

  Show in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.comShow in www.khorzou.blogfa.com

  بچه ها

  این کلیپ رو خودم درست کردم خیلی قشنگه(این رو خودم نمی گم اونایی که دانلود کردن گفتن!!!) حجمش هم پایینه از حامد هاکان به نام تو سال نو آدم باش هست.

  حجم : 3.55 Mb مدت اون هم 2 دقیقه و 20 ثانیه هست.

  از این دو تا لینک می تونین دانلود کنین!!

  http://one.xthost.info/djesi/sal%20e%20no(Dj%20hamed%20hakan).wmv

  یا

  Download clip

  منتظر کلیپ فرزاد فرزین باشید!!!

   

  این صفحه را نیز برای دوستان خودتان ارسال کنید!!!

   

  وبلاگ‌های یاهو فیلتر شد.

  وبلاگ‌های سایت اینترنتی و موتور جستجوگر «یاهو» در شبكه اینترنت ایران و توسط شركت فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات فیلتر شد.

  كاربران اینترنتی با مراجعه ‌به ‌نشانی ‌اینترنتی http://blog.360.yahoo.com با پیام «مشترك گرامی، دسترسی به این سایت‌ امكانپذیر نمی‌باشد» مواجه می‌شوند. این در حالی است كه سرویس «وبلاگ یاهو ۳۶۰درجه از سرویس‌های جدید سایت یاهو و در كنار سرویس پست الكترونیكی (email) و پیغام‌رسان (chat) آن است كه كاربران زیادی از ایران نیز عضو آن هستند. همچنین بخش profile سرویس یاهو فیلتر شده است.

  فیلتر شدن وبلاگ‌های سایت یاهو در حالی اتفاق می‌افتد كه تا كنون هیچ‌یك از سرویس‌های ارایه وبلاگ در كشور فیلتر نشده بود و حتی اجباری بودن ثبت وبلاگ‌ها در طرح سامان‌دهی پایگاه‌های اینترنتی وزارت ارشاد حذف شد.

  مسوولان وزارت ارتباطات همواره ‌در زمینه فیلترشدن سایت‌های اینترنتی اعلام كرده‌اند كه این امر تنها به دلیل دستور كمیته تعیین مصادیق صورت می‌گیرد و وزارت ارتباطات هیچ نقشی در تعیین لیست فیلترینگ ندارد.

  |+| نوشته شده توسط Ehsan در چهارشنبه 25 بهمن1385 | موضوع: آموزشی

  بالا